Öğrencilere Yardımcı Olan 6 Mobil Uygulama!

Bazı uygulamalar öğrencilerin derslerini kolaylaştırıyor, kişisel gelişimlerine yardım ediyor. İşte öğrencilere yardımcı olan 6 mobil uygulama, haberimizde...

Hayatımızı kolaylaştıran pek çok mobil uygulama var. Özellikle öğrenciler için geliştirilen bazı uygulamalar derslerini kolaylaştırıyor, kişisel gelişimlerine yardımcı oluyor. Bunlar arasında günde yalnızca beş dakikalarını ayırarak ingilizce öğrenebilecekleri, sınava hazırlanabilecekleri, zihinlerini ve kendilerini geliştirmeyi sağlayan pratik uygulamalar da var. Öğrencilere yardımcı olacak 5 uygulama, haberimizde…

Öğrencilerin işini kolaylaştıran 6 mobil uygulama:

1- Duolingo:

Her öğrenci günümüz dünyasında dil öğrenme gerekliliği konusunun bilincinde. Dijitalleşen çağda öğrenciler yabancı dil konusunda online platformlardan yardım alabilirler. Bu amaçla pek çok web sitesi ve mobil uygulama bulunuyor. Duolingo da ücretsiz dil öğrenebileceğiniz bir uygulama. Öğrenirken belli aşamalardan geçiyor, sorular cevaplıyorsunuz. Böylece doğrularınızı ve yanlışlarınızı görerek kendinizi geliştirebiliyorsunuz. Duolingo’nun hem mobil uygulaması, hem de web sürümü var.

2- Evernote:

Öğrencilerin en büyük ihtiyaçlarından biri de not almak. Pek çok öğrenci artık yanlarında defter taşımak yerine, telefonlarına veya tabletlerine not almayı tercih ediyorlar. Onların işlerini kolaylaştıracak not alma uygulamaları mevcut. Bunlardan biri de dünyada oldukça popüler olan Evernote uygulaması. Evernote üzerinden not alabiliyor ve aldığınız notları sonradan tekrar düzenleyebiliyorsunuz. Uygulamanın masaüstü sürümü de mevcut.

3- Any Do:

Sadece ofis çalışanlarının değil, öğrencilerin de bir ajandaya ihtiyaçları var. Sınavlar, projeler ve takvimlendirilmiş pek çok takvimli işlerini ajandaya kaydederek, takip etmelerini kolaylaştırabiliyorlar. Herşeyin pratiğini seven öğrenciler elbette ajandalarını da telefonları üzerinde tutabiliyorlar. Uygulama mağazalarında bir çok ajanda uygulaması yer alıyor. Bunlardan biri de Any Do uygulaması. Uygulama sayesinde, kendinize yapılacaklar listesi hazırlayarak, daha planlı hareket edebiliyorsunuz. Hatta Any Do, 2011 yılının en iyi Android tabanlı uygulamaları arasına da seçilmiş.

4- TED:

Öğrencilerin dersleri kadar kişisel gelişimleri de büyük önem taşıyor. Kariyerlerinde ilham olması açısından farklı alanlarda başarılı olmuş kişilerin yaptıkları konuşmalar onlar için oldukça değerli. TED uygulaması da öğrencilere bu imkanı sağlıyor. Uygulamada konferanslarda konuşmacı olan ünlü insanların konuşmaları yayınlanıyor. Öğrenciler, söz konusu uygulamadan bu konuşmacıları dinleyerek ilham alabiliyorlar. TED uygulamasının 100’den fazla dilde altyazı desteği de bulunuyor. Bu dillerden bir tanesi de Türkçe dil desteği. Konuşmacı hangi dilde konuşursa konuşsun; siz Türkçe altyazı ekleyerek rahatlıkla dinleyebiliyorsunuz.

5- Kunduz:

Öğrencilerin en büyük problemlerinden biri de zorlandıkları ödevleri veya sorularda her zaman öğretmenlerine soru sorabilmenin mümkün olmaması. Kunduz uygulaması bu noktada öğrencilere yardımcı oluyor denilebilir. Uygulamaya çözemediğiniz soruları yüklüyorsunuz ve birkaç dakika içerisinde sorunuzun çözümüne ulaşabiliyorsunuz. Sorular, platformda bulunan profesyonel eğitimciler tarafından yanıtlanıyor. Kunduz mobil uygulaması ücretsiz olarak indirilebiliyor. Ancak paket seçimi yaparken ücret ödemeniz gerektiğini de belirtelim.

6- Memorado:

Öğrencilerin ilgisini çekecek uygulamalardan biri de Memorado. Bu uygulamanın ilginç bir özelliği var. Memorado, kullanıcılarının beyin kaslarını geliştirdiğini iddia ediyor. Aynı zamanda kullanıcıların üzerindeki stresi de atıyor. Uygulamanın mottosu ise: güçlü beyin, güçlü hayat. Memorado, Berlin’deki bir üniversiteden de onay almış.

Peki sizin en sevdiğiniz ve işlerinizi kolaylaştıran mobil uygulamalar hangileri? Yorum kısmından önerilerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Arkadaşlarınızla Challenge Yapabileceğiniz Uygulama!” haberimizi okumak için buraya tıklayın
  • Öğrencilerin Hayatını Kolaylaştıran Mobil Uygulamalar!” haberimizi okumak için buraya tıklayın
  • Yabancı Dil Öğrenebileceğiniz En İyi 5 Uygulama!” haberimizi okumak için buraya tıklayın

Bu yazıyı ilginizi çektiyse ve arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Esmanur Yaşar

Esmanur Yaşar

Merhaba ,Ben Esmanur.İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü 2.Sınıf Öğrencisiyim. Kendimi hayallerini bulutlara nakışlamış bir deli olarak tanımlıyorum. Python öğreniyorum ve ekonomiyi yakından takip ediyorum. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın! https://moblobi.com/author/esmanur-yasar/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı