Instagram Hesabınız Kapatıldıysa Nasıl Kurtarabilirsiniz?

Kullandığınız instagram hesabı hangi sebepler ile kapatılmış olabilir? Kapatılan instagram hesap kurtarma işlemi nasıl yapılır? İpuçları, haberimizde...

Sosyal medyanın en popüler ağı instagram, hesaplarında uygunsuz bir paylaşım yapan, birine rahatsızlık veren ya da taklit hesap açan kullanıcıların hesaplarını kapatıyor. Peki instagram hesabınızın neden kapatıldığını nasıl öğrenebilirsiniz? Kapatılan instagram hesabı nasıl yeniden açılabilir? instagram hesap kurtarma ipuçları, haberimizde…

Instagram hesabınızın kapanmasının nedenleri ne olabilir?

 • Çok fazla etiket kullanımı
 • +18 paylaşımlar
 • Çok sayıda ve farklı DNS adresinden giriş yapılıyor olması
 • Şiddet, ırkçılık vb. gibi paylaşımlar
 • Telif hakkı ihlali

Ne yazık ki bu durum her zaman haksız kullanıcıların başına gelmiyor. Kötü niyetli kullanıcılarda başka hesapları kapattırabiliyor, taklit eden hesap yerine taklit edilen kullanıcının hesabı da kapanabiliyor. Kapanan instagram hesabı için neler yapılabilir? instagram hesap kurtarma için adım adım çözüm yolları şöyle:

Instagram hesap kurtarma nasıl yapılır?

Instagram hesabınız kapatıldıysa, hesabınıza giriş yapmaya çalıştığınızda bir mesaj görürsünüz. Bu mesaj, hesabınızın kapatıldığını size bildirir. Eğer Topluluk Kuralları‘na aykırı bir paylaşımda bulunmadığınızı düşünüyor veya kullanım koşullarına uymayan bir hesaba sahip değilseniz ve hesabınızın bir hata sonucu kapatıldığının kanaatindeyseniz bu duruma itiraz etmek için şu adımları izleyebilirsiniz:

 1. Instagram uygulamasını açarak, giriş yapın.
 2. Ekrana hesabınızın kapatıldığına dair bir uyarı çıkacak, çıkan uyarıdaki “Daha Fazla Bilgi Al” seçeneğine dokunun.
 3. Bir sonraki sayfada karşınıza bilgi metni ve “bize bildirin” seçeneğinin bulunduğu bir cümle çıkacak bu seçeneğe dokunun.
 4. Daha sonra karşınıza itiraz formu çıkacak, bu formda istenilen bilgileri eksiksiz doldurun ve bu karara neden itiraz ettiğinizi olumlu bir şekilde instagram’a bildirin sonrasında “Gönder” seçeneğine tıklayın.

Bu adımları gerçekleştirdikten sonra instagram’dan gelecek epostayı beklemeniz gerekiyor. Birkaç gün içerisinde geri bildirimde bulunacak olan instagram size bir kod gönderip bu kodu kağıda yazmanızı ve bu kağıtla bir fotoğraf çektirip, kendisine iletmenizi isteyecektir.

Bu adımı da gerçekleştirdiğiniz takdirde instagram hesap kurtarma işlemleriniz sona erecek ve olumlu bir geri dönüş beklemesinde olacaksınız demektir. Instagram size, devlet kurumundan almış olduğunuz geçerli ve fotoğraflı bir kimliğiniz olup olmadığını sorabilir. Örneğin pasaport, sürücü belgesi gibi belgelerle çekinmiş bir fotoğrafınızı da isteyebilir. Bu noktada hatırlatmakta fayda var: Instagram sizlerden istediği her bilgiyi ve belgeyi sizin doğruluğunuz ve güvenliğiniz için istemektedir.

Peki sizin hesabınız hiç kapatıldı mı? Instagram itiraz formunu daha önce hiç doldurdunuz mu? Hesap kurtarma instagram deneyimlerinizi yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

 • Instagram’da Takipçi Kaybettiren 6 Hata!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
 • Birden Çok Instagram Hesabı Nasıl Kullanılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
 • Instagram’da Yeni Hesap Açanlar İçin 6 İpucu!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Dilara Yıldırım

Dilara Yıldırım

Merhabalar ben Dilara, Selçuk Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunuyum. Geziyor, görüyor, yiyor, içiyor ve fotoğraf çekip, anılar yazıyorum. İnsanların görmediğini betimlemelerini sağlamak için daha çok okuyup, daha iyi yazmak için buradayım. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı