Birden Çok Instagram Hesabı Nasıl Kullanılır?

Instagram çoklu hesap özelliği nedir? Birden fazla instagram hesabı nasıl yönetilir? Instagram'da hesaplar arası geçiş nasıl yapılır? İpuçları, haberimizde..

Instagram platformundaki çoklu hesap özelliğini kullanarak tek bir cihaz üzerinden birden fazla instagram hesabı yönetebiliyoruz. Söz konusu özellik sayesinde bir hesaptan diğerine birkaç saniye içerisinde geçiş yapabilmek mümkün. Peki instagram çoklu hesap özelliği nedir? Tek bir cihaz üzerinden en fazla kaç instagram hesabı yönetilebilir ve hesaplar arasında nasıl geçiş yapılabilir? İpuçları, haberimizde…

Birden çok instagram hesabı nasıl kullanılabilir?

Instagram’da aynı anda beş hesabı yönetebilmek mümkün. Çoklu hesap adı verilen bu özelliği kullanarak, bir gönderi aynı anda diğer hesaplardan da paylaşılabiliyor. Bunun için her seferinde kullanıcı bilgilerini girmek de gerekmiyor. Hesaplar arasında saniyeler içerisinde geçiş yapılabiliyor. Instagram’a birden fazla hesap ekleme için yapmanız gerekenler ise adım adım şöyle:

 • Instagram profilinize gidin ve “üç çizgi” simgesine dokunun.
 • “Ayarlar”a tıklayın.
 • En alta inin ve “Hesap Ekle”ye dokunun.
 • Eklemek istediğiniz hesabın “kullanıcı adı” ve “şifre”sini girin.

Eğer birkaç instagram hesabı eklediyseniz, ilgili profildeki her biri için bildirim alacağınızı da paylaşalım. Ancak istediğiniz hesabın bildirim ayarlarını değiştirebilirsiniz. Eklediğiniz hesaplar arasında geçiş yapmak isterseniz yapmanız gerekenler ise adım adım şöyle:

 • Profilinize gidin.
 • Ekranın üst kısmındaki kullanıcı adınıza dokunun.
 • Geçiş yapmak istediğiniz hesaba dokunun.

Eklenen Instagram giriş bilgileri nasıl kaldırılır?

İnstagram’a kayıtlı giriş bilgilerinizi istediğiniz zaman kaldırabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler ise şunlar: 

 • Profilinize gidin ve “üç çizgi” simgesine dokunun.
 • Daha sonra “Ayarlar”a gidin ve girişler kısmına inin.
 • Yeni hesabınızın giriş bilgilerini eklemek için “Hesap ekle”ye ya da giriş yapmış olduğunuz bir Instagram hesabının giriş bilgilerini kaldırmak için hangi hesaptan çıkış yapmak istiyorsanız onun kullanıcı adından çıkış yap seçeneğine tıklayın.
 • Tüm hesaplarınızı cihazınızdan kaldırmak istiyorsanız, bunu yapmak için “Tüm hesaplardan çık”ı da seçebilirsiniz.

Hemen şu ayrıntıyı da paylaşalım; giriş bilgilerinizi kaldırdığınızda hesabınız sadece cihazınızdan kaldırır. Bu instagram hesabınızın silindiği anlamına gelmez.

Peki siz cihazınızda kaç instagram hesabı yönetiyorsunuz? Instagram’ın çoklu hesap özelliğini kullanışlı buluyor musunuz? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

 • Instagram Hesabınız için Hashtag İpuçları!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
 • Instagram Direkt Mesaj Özelliği Nasıl Kullanılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
 • “Instagram Takipçi Gruplandırma Özelliği Nedir?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Rukiye Şenol

Rukiye Şenol

Merhaba, ben Rukiye İstanbul Üniversitesi İktisat 3. Sınıf öğrencisiyim. 11 yıldır Karate sporu ile ilgilenmekteyim ve milli sporcuyum. Burada ilgimi çeken ve bende merak uyandıran konular hakkında yazıyorum eğer senin de ilgini çekiyorsa Moblobi.Com da kendi köşemde bekliyorum :) Moblobi: https://moblobi.com/author/rukiye-senol/ E-posta: rukiyesenol9@gmail.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı