Instagram’da Yeni Hesap Açanlar İçin 6 İpucu!

Milyonlarca kullanıcısı bulunan popüler sosyal medya platformu Instagram yeni hesap açma işlemi öncesinde bilmeniz gereken 6 önemli ipucu, haberimizde...

Instagram son dönemlerde en çok vakit harcadığımız ve en fazla ilgi gören sosyal medya platformlarının başında geliyor. Instagram’da hesap açanların sayısı günden güne artıyor. Ancak instagram hesap açma işlemi öncesinde bilmeniz gereken bazı önemli konular bulunuyor. Instagram’da yeni hesap açacaklar için 6 önemli ipucu, haberimizde…

Instagram hesap açma öncesi bilmeniz gereken 6 önemli ipucu

1- Kendinizi tanıtma

instagram hesap açma işlemi sonrasında yapılması gereken en önemli şeylerden biri profilimizi düzenlemek. Bu, profilimize giren diğer insanların bizi tanımasını ve bizim hakkımızda fikir edinmelerini sağlıyor. Bunun için; tek olduğunuz bir profil fotoğrafı seçebilir, biyografi kısmından iş, eğitim ve hobileriniz gibi sizi anlatan bilgileri yazabilirsiniz.

2- İlgi çekici gönderiler paylaşma

instagram hesap oluşturma işleminden sonra gönderi paylaşmaya başlayabilirsiniz. Paylaştığınız gönderilerin etkileyici ve sizi anlatan nitelikte olması önemli. Bunun dışında paylaşımlarınızda da önem vermeniz gereken şeyler var. Örneğin fotoğraf paylaşırken objeyi ya da kişiyi ortalamalısınız. Bu Instagram profilinizin daha düzenli durmasını sağlıyor. Paylaştığınız gönderilerde doğal olmanız diğer kullanıcıların gözünde iyi izlenim bırakabilir. Ayrıca paylaşım yaptığınız saatlere de dikkat edin. Akşam üzeri paylaşılan gönderilerin; gece geç saatlerde ya da sabah erken saatlerde atılanlara göre daha fazla etkileşim aldığı biliniyor. Bu konuda daha detaylı bilgi edinmek isterseniz “Instagram’dan Ne Zaman Paylaşım Yapılmalı?” yazımıza göz atabilirsiniz.

3- Popüler kullanıcıların profillerini inceleme

Instagram’da daha iyi ve ilgi çekici gönderiler paylaşmak istiyorsanız popüler Instagram hesaplarını takip edebilirsiniz. Bu sayede onların profillerini nasıl düzenlediklerini ve nasıl bir akış oluşturduklarını görebilirsiniz. Attıkları fotoğrafları inceleyebilir ve siz de yeni instagram açma işleminden sonra artık zamanla kendi stilinizi oluşturabilirsiniz.

4- Doğru caption seçimi

instagram yeni hesap açma işlemini yaptıktan sonra hesabınızı doğru yönetmek de önemli. Instagram’da paylaştığınız gönderilere eklediğiniz captionlar insanların sizin ve fotoğraflarınız hakkındaki düşünceleri etkiler. Yazdığınız eğlenceli metinler insanları güldürebilirken derin anlamlı cümleler insanların sizin hakkınızda düşünmesine sebep olur. Captionlarınızın sonuna eklediğiniz hashtagler ise profilinizin diğer kullanıcılara ulaşmasına yardımcı olabilir. Ancak bu noktada: Fazla hashtag kullanımının gönderinizde hoş durmayacağını belirtmekte fayda var. Ayrıca Instagram tarafından spam kabul edilebilir ve profiliniz kapatılabilir. Bunun sonucunda yeni Instagram açmak zorunda kalabilirsiniz. Bu konu hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz “Instagram Hesabınız için Hashtag İpuçları!” konulu yazımızı inceleyebilirsiniz.

5- Trendleri yakalayın

Instagram’da ilgi çekici gönderiler hazırlayıp yeni takipçilere ulaşmanın bir yolu da trendleri takip etmek. Bunun için Instagram’da keşfet bölümünde dolaşabilir ve trendleri inceleyebilirsiniz. Bu trendleri uygulayıp gönderi paylaşmak takipçileriniz için ilgi çekici olacaktır. Bu sayede daha fazla etkileşim kazanabilirsiniz.

6- Düzenli kullanım

Hesap açma instagram için bir başlangıç. Profilinizi büyütmek için Instagram açma yeterli olmuyor. İnsanlarla sürekli etkileşimde bulunmalı, onların fotoğraflarını beğenmeli, DM yoluyla konuşmalısınız. İnsanların gözünün önünde bulunmalı ve düzenli olarak gönderi paylaşmalısınız. Bu sayede insanlar sizinle iletişimlerini koparmayacak ve takipte kalmaya devam edecek. Bu iletişimi story yani hikaye paylaşarak veya canlı yayın açarak da sürdürebilirsiniz.

Peki sizce Instagram’da hesap açmış yeni kullanıcılar başka neler yapmalı? Siz Instagram profilinizde nelere dikkat ediyorsunuz? Yeni instagram hesabı aç mayı düşünüyor musunuz? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Birden Çok Instagram Hesabı Nasıl Kullanılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Instagram Direkt Mesaj Özelliği Nasıl Kullanılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Silinen Instagram Hesabı Nasıl Kurtarılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Buğra Özad

Buğra Özad

Merhaba, ben Buğra. Beykent Üniversitesi Yeni Medya bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Medya ve spor ile ilgileniyorum. Dijital yeni düzen hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyorsanız sizi Moblobi.com’daki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı