Instagram’dan Ne Zaman Paylaşım Yapılmalı?

Instagram günlük hayatımızda en sık takip ettiğimiz sosyal medya platformlarının başında geliyor. Gün içerisinde birkaç kez baksak da yine de bir şeyleri kaçırıyormuşuz gibi gelebiliyor. Instagram‘da yapılan paylaşımlar arttı ve Instagram son birkaç yılda algoritmasında da güncellemeler yaptı. Tüm bunlar sebebiyle de paylaşımlarınızın takipçileriniz tarafından görülmesi biraz daha zorlaştı. Bu sebeple Instagram‘da paylaşım  yapacağınız en doğru zamanı seçmek çok önemli. Peki Instagram‘dan paylaşım yapmak için en doğru zaman nedir? İşte detaylar…

Instagram ‘dan Paylaşım Yapmak için En Doğru Zaman Nedir?

Öncelikle her Instagram hesabının benzersiz bir kitlesi olduğunu ve dolayısıyla de yapılması gereken planların, hesabınıza ve kitlenize özel olması gerektiğini paylaşmakta fayda var. Ancak elbette ki genel kabul görmüş bazı öneriler de mevcut.

Bunun için 2019 yılında bir araştırma yapılmış. Instagram‘da paylaşım yapılacak en iyi zamanı bulmak için 100 ile 1 milyon arasında takipçisi olan bazı hesaplar ile toplamda dünyanın dört bir yanından 12 milyon Instagram gönderisi incelenmiş. Araştırma sonucunda ise her gün için en etkili olabilecek saatlere ulaşılmış. Çıkan sonuçlara göre gün ve saat bazında Instagram’da paylaşım yapılabilecek en etkili zamanlar şunlar:

Instagram ’da Hangi Saatlerde Paylaşım Yapmak Daha Etkili?

Pazartesi: Sabah 06:00 ile 10:00 arasındaki saatler Instagram‘da paylaşım yapmak için oldukça etkili saatler. Hatta Pazartesi günleri sabah 10:00 üzerine biraz daha fazla yoğunlaşabilirsiniz.

Salı: Instagram‘da en etkili saatler Salı günü için biraz daha ilginç. Çünkü araştırmalar, Salı günü gece 02:00 ile 04:00 arasının gönderiler için etkili olduğunu söylüyor. Bunun dışında sabah 09:00 da yine etkili zamanlardan biri.

Çarşamba: Instagram gönderileriniz için Çarşamba günleri önerilen zamanlama sabah 07:00, 08:00 ve gece 23:00. Yani Çarşamba günleri sabah işe giderken veya gece yatmadan önce gönderilerinizin görülme ihtimali biraz daha yüksek.

Perşembe: Instagram paylaşımlarınız için Perşembe günleri, en doğru saatler sabah 09:00, öğlen 12:00 ve aksam 19:00. Haftanın diğer günleri ile kıyaslandığında Perşembe günü, iş saatlerini biraz daha duyarlı gibi görünüyor. Sabah insanların ilk işe başladıkları saat olan 09:00 ile öğle tatiline çıktıkları saat olan 12:00, ayrıca işten çıkıp eve döndükleri 19:00 gibi saatler Perşembe günü için en doğru saatler olarak paylaşılmış.

Peki Cuma ve haftasonları hangi saatlerde paylaşım yapmalı? Paylaşımlarınızda nelere dikkat etmelisiniz? Instagram kullanıcıları sözkonusu günlerde en çok nelere dikkat ediyor? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Rukiye Şenol

Rukiye Şenol

Merhaba, ben Rukiye İstanbul Üniversitesi İktisat 3. Sınıf öğrencisiyim. 11 yıldır Karate sporu ile ilgilenmekteyim ve milli sporcuyum. Burada ilgimi çeken ve bende merak uyandıran konular hakkında yazıyorum eğer senin de ilgini çekiyorsa Moblobi.Com da kendi köşemde bekliyorum :) Moblobi: https://moblobi.com/author/rukiye-senol/ E-posta: rukiyesenol9@gmail.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı