Facebook Canlı Yayınları İçin 5 İpucu! - Moblobi.com
Sosyal Medya

Facebook Canlı Yayınları İçin 5 İpucu!

Facebook'ta canlı yayın nasıl açılır? Facebook'ta canlı yayın açmak isteyen kullanıcılar için bazı ipuçları, haberimizde...


Sosyal medya platformları üzerinden yapılan canlı yayınlar takipçi kazanma yöntemlerinin başında geliyor. Özellikle Facebook üzerinden açılan canlı yayınlar kullanıcıların epey ilgisini çekiyor. Canlı yayın yaparak daha fazla takipçiye ulaşmak isteyen hesapların ise dikkat etmeleri gereken bazı noktalar bulunuyor. Facebook canlı yayın açmak isteyenler için 5 pratik ipucu, haberimizde…

Facebook canlı yayın açmak isteyenler için 5 ipucu:

Facebook üzerinden yapılan yayınlar yüksek görüntülenme alıyor. İsteyen her kullanıcı facebook canlı yayın açma işlemini gerçekleştirebiliyor. Facebook yayınını başlatmak için durum menüsünden, Facebook canlı yayına geç butonuna basmak yeterli. Bu noktada hemen şunu da belirtelim; 90 dakika boyunca canlı yayın yapabilmeniz mümkün. Canlı yayını kaçıran takipçileriniz için ise yayını profilinize sabitleyerek, daha sonradan izlemelerini sağlayabiliyorsunuz. İşte size Facebook canlı yayınları için 5 faydalı ipucu;

1- Canlı yayın tarihini önceden paylaşın

Yayına başlamadan önce tarihi duyurun. Canlı yayın yapmak istediğiniz tarih ve saati önceden paylaşın. Böylelikle izleyicilerinize önceden duyurmuş olacaksınız. Bu ipucu canlı yayına daha fazla kişinin katılmasını sağlayabilir.

2- Güçlü internet bağlantısı kullanın

İnternet hızınıza dikkat edin. Zayıf bir bağlantı oluşması aksaklıklar oluşturabilir. Canlı yayında donmaların, durmaların yaşanması takipçi kaybetmenize sebep olabilir. Fakat şunu da belirtelim; eğer kopma yaşarsanız facebook yayın esnasında sizinle iletişime geçiyor.

3- Takipçilerinizin sorularını yanıtlayın

İzleyicilerin yorumlarını takip etmeye çalışın. Yayın sırasında gelen soruları cevaplamanız takipçilerinize değer verdiğiniz anlamına geliyor. Yorum ve sorulara hızlı bir şekilde dönüş yapmak sizin için olumlu olacaktır.

4- Canlı yayın açıklaması yapın

Canlı yayına başlamadan önce açıklama yazmalısınız. Etkileyici ve kısa tutarak açıklama yazabilirsiniz. Facebook’ta paylaştığınız canlı yayın açıklamasını sonradan da düzeltebilirsiniz.

5- Eski videolarınızı canlı yayına dönüştürün

Geçmişte kaydettiğiniz videoyu kullanarak canlı yayın yapabilirsiniz. Canlı yayın açmak için önceden kaydettiğiniz içerikleri video haline getirerek canlı yayın açabilirsiniz. İçeriği, ses ve video klip şekline getirerek canlı yayın başlatabilirsiniz.

Peki siz Facebook kullanıyor musunuz? Daha önce Facebook’ta canlı yayın açtınız mı? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Facebook’ta Canlı Yayın Nasıl Yapılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Instagram Canlı Yayın Nasıl Yapılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Tiktok’ta Canlı Yayın Nasıl Yapılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı