Instagram Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Instagram canlı yayın nasıl yapılır? Yaptığınız canlı yayın nasıl kayıt edilebilir? Pratik ipuçları, haberimizde...

Instagram’ı birçoğumuz her gün aktif olarak kullanıyoruz. Şu sıralar pek çok platformun canlı yayın özelliği oldukça popüler. Instagram üzerinden canlı yayın yapmak da mümkün. Peki Instagram canlı yayın nasıl yapılır? Yaptığınız canlı yayın nasıl kayıt edilebilir? Pratik ipuçları, haberimizde…

Instagram’ın canlı yayın özelliği, anlık ve canlı olarak takipçilerinizle etkileşim kurmanıza yardımcı oluyor. Instagram’da canlı yayın özelliği kullanımına “Hikayeler” sekmesinden ulaşılabiliyor. Instagram’da canlı yayın yapmak ise oldukça basit. Adım adım aktaralım:

Instagram canlı yayın nasıl yapılır?

  1. Öncelikle Instagram’ın en güncel versiyonunu kullanmalısınız. Eğer güncellemeleri manuel olarak yapıyorsanız, uygulama mağazası üzerinden Instagram’ın en güncel versiyonuna güncelleme yapın. Eğer uygulamanız güncelse bu aşamayı atlayabilirsiniz.
  2. Instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra, Instagram Hikayeleri kısmına geçmeniz gerekiyor. Bunun için de sol üst tarafta bulunan kamera ikonuna tıklamanız gerekiyor.
  3. Hikaye paylaşım ekranına geçtiğinizde, ekranın alt tarafında farklı seçenekler göreceksiniz. “Canlı”, “Normal” “Boomerang” gibi farklı seçenekler bulunuyor. Canlı yayın için, alttaki “Canlı” yazısına tıklamanız gerekiyor.
  4. Canlı yayın ekranına geçtikten sonra, yine ekranın alt bölümünde “Canlı Yayını Başlat” butonunu göreceksiniz. Yayını başlatmadan önce, ekranın üst bölümünde bulunan “Zil” ikonunun aktif olduğundan emin olun. Bu ikon, canlı yayına başladığınıza dair, takipçilerinize bir bildirim göndermektedir. Böylelikle canlı yayını başlattığınızda, takipçileriniz onlara giden bildirim aracılığı ile yayınınızdan haberdar olabilirler.
  5. Bildirim ayarlarını açtıktan ve canlı yayına başla dedikten sonra artık yayına başlayabilirsiniz. Ekran üzerinde kullanıcıların yaptıkları yayınları takip edebilirsiniz.

Instagram canlı yayın nasıl kaydedilir?

Bu arada hemen belirtelim: Instagram canlı yayın kaydetme imkanı da veriyor. Canlı yayın bittikten sonra aynı Hikayeler kısmındaki video yayınlar gibi kayıt yapabiliyorsunuz. Böylece, 24 saat daha bu yayınların görünür kalmasını sağlayabiliyorsunuz.

Instagram canlı yayın kaydetme otomatik olarak gerçekleşmiyor. Instagram size yapacağınız canlı yayının kaydedilerek 24 saat boyunca yayında kalmasını isteyip istemediğinizi soruyor. Dilerseniz yayını sonlandırdıktan sonra silebilir, dilerseniz de 24 saat daha bu yayını takipçilerinize gösterebilirsiniz.

Peki siz Instagram kullanıyor musunuz? Kullanıyorsanız, canlı yayın özelliğinden faydalanıyor musunuz? Bu özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmında paylaşın.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Tiktok’ta Canlı Yayın Nasıl Yapılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Youtube’da Canlı Yayın Nasıl Yapılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Facebook’ta Canlı Yayın Nasıl Yapılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Rukiye Şenol

Rukiye Şenol

Merhaba, ben Rukiye İstanbul Üniversitesi İktisat 3. Sınıf öğrencisiyim. 11 yıldır Karate sporu ile ilgilenmekteyim ve milli sporcuyum. Burada ilgimi çeken ve bende merak uyandıran konular hakkında yazıyorum eğer senin de ilgini çekiyorsa Moblobi.Com da kendi köşemde bekliyorum :) Moblobi: https://moblobi.com/author/rukiye-senol/ E-posta: rukiyesenol9@gmail.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı