Hayatınızı Kolaylaştıracak 10 Android Uygulaması!

Hayatınızı kolaylaştıracak Android uygulamaları hangileri? En iyi 10 ücretsiz Android uygulaması, haberimizde...

Android cihaz kullanıcılarının uygulama marketi Google Play Store’a her geçen gün yeni uygulamalar ekleniyor. Bu mobil uygulamaların pek çoğu hayatımızı kolaylaştırıyor. Fakat bazılarını ise indirdiğimize pişman olabiliyoruz.  Peki en iyi android uygulamaları neler? İşte Android telefon sahiplerinin hayatını kolaylaştıracak 10 ücretsiz mobil uygulama:

Hayatınızı kolaylaştıracak en iyi Android uygulamaları:

1- Nova Launcher

Nova Launcher uygulaması ile ana ekranınızda değişimler yapabiliyorsunuz. Uygulamadan ekran arayüzünüzü değiştirebilir, özel simgeler oluşturabilirsiniz. Karanlık mod özelliğini etkinleştirerek, tüm cihazınızın belirlediğiniz saatlerde siyah olmasını sağlayabilirsiniz.

2- SMS Organizer

SMS Organizer uygulaması gün içerisinde çok fazla sms alan kişilerin için geliştirilmiş. Uygulama gelen smsleri kategorilerine göre düzenliyor. Ve önemli mesajları daha önce gösteriyor. Uygulama tanımadığınız kimselerden gelen spam mesajları da engelliyor.

3- Microsoft Swiftkey

Swiftkey uygulaması telefon klavyesini kullanamayanlar, bir türlü alışamayanlar için faydalı. Uygulama sürekli kullandığınız kelimelerden yola çıkarak bir sonraki yazımda doğru tahminlerde bulunuyor. Uygulama hakkındaki daha fazla bilgiye “ Yazım hatalarını engelleyen klavye uygulaması” başlıklı yazımızdan ulaşabilirsiniz.

4- Evernote

Evernote; metin, fotoğraf, ses, video ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli biçimlerde notlar almayı destekleyen Android uygulamalarından biri. Uygulamada metindeki kelime ve cümleleri vurgulama özelliği de yer alıyor. Önemli gördüğünüz yerleri istediğiniz renkle üstünü çözebilirsiniz. Ayrıca uygulama üzerinden fatura ve fişlerinizi düzenleyebilir, farklı dosya türlerini ekleyebilirsiniz.

5- Çalar Saat Alarmy

Alarmy, sürekli alarmı erteleyenlere görevler vererek uyanmalarını sağlıyor. Uygulamada farklı görevler bulunuyor. Örneğin alarmın susması için telefonu 50 kez sallamanız gerekiyor. Ya da bazı matematik bulmacalarını doğru yanıtlarsanız alarm kapanıyor. Üstelik bu zorluk seviyesini siz ayarlayabiliyorsunuz. Uykudan uyandırdığı için en sinir bozucu uygulama diye nitelendirilse de; uyanamayanlar için  epey yardımcı olabiliyor.

6- WPS Ofisi

WPS,  ücretsiz bir Office Suite uygulaması. Yani bu şu demek; Microsoft Word, Excel, Powerpoint gibi dosyalarla uyumlu. Teker teker bu uygulamaları indirmek yerine WPS uygulaması üzerinden tüm dosyaları açabilir, düzenleme yapabilirsiniz.

7- WhatsApp Messenger

Facebook platformunun bünyesindeki WhatsApp en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması. Ücretsiz olan bu uygulamayı kullanabilmek için internete bağlanmanız yeterli. Görüntülü konuşma yapabilir, farklı dosya türlerini gönderebilirsiniz.

8- Send Anywhere

Dosya paylaşabilmek için genellikle usb bellek, kablo ve bulut çözümler kullanılıyor. İki cihaz aynı ağı çalıştırdığı sürece Send Anywhere uygulamasını kullanarak da dosya paylaşabilirsiniz. Dosya almak ya da indirmek için bir şifre oluşturmanız gerekiyor. Uygulamanın web sürümü de mevcut.

9- MX Oynatıcı

MX video oynatıcı video ve ses dosyası formatlarını destekliyor. Altyazı, zaman çerçevelerinin düzenlenmesi, hızlı ileri ve ses kontrolü hareketleri, videoya yakınlaştırma ve uzaklaştırma hareketleri, ekran üstü çocuk kilidi ve daha pek çok özellik içeriyor.

10- Express VPN

Özellikle son dönemde gündeme gelen Netflix’in kapatılacağı haberlerinden sonra işinize yarayabilecek bir uygulama. Express VPN ile, internette anonim olarak gezinebilir, gizliliğinizi koruyabilirsiniz. VPN’ler genellikle ağ hızını azaltırken, Express VPN nispeten daha yüksek İnternet hızı sunuyor. Ancak uygulama Android 8 ve üst sürümlerle uyumlu çalışıyor.

Peki siz Android cihaz mı kullanıyorsunuz? Cihazınızda yüklü olan Android uygulamaları neler? Yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Android Telefonunuzda Olması Gereken Uygulamalar!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • 2020’nin En İyi 5 Android Telefonu!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Android Cihazınızdaki Zararlı Yazılımlardan Kurtulmak için 4 İpucu!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
İlkay Miran

İlkay Miran

Grafik tasarım son sınıf öğrenciyim. Sanatsal alana daha yatkın ve yakın olsam da yeniliklere açık biri olduğumdan SEO alanında da kendimi geliştirmek istedim. Bunun sebeplerinden biri hızlı tüketimin sebep olduğu gelişmeler ve bunu kovalayan yeniliklere yakın olmazsak çağın bir adım gerisinde kalmış hissediyoruz. Sizlerde bu yenilikleri merak ediyor ve kısa bir zaman ayırarak gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız sizleri Moblobi.com'daki köşemi takibe bekliyorum: https://moblobi.com/author/ilkay-miran/https://moblobi.com/author/ilkay-miran/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı