İnternet Hızınızı Arttırmak için 5 İpucu!

Birçok sebeple internet hızı yavaş kalıyor. Peki daha hızlı internet için neler yapabilirsiniz? 5 Pratik ipucu, haberimizde...

Teknoloji ve internet çağı ile birlikte artık birçok işimiz hız kazanmış durumda. Ancak internet hızı, kullandığımız uygulamalar ve  programlara çoğu zaman yetişemiyor. Birçok sebeple internet hızı yavaş kalıyor. Peki daha hızlı internet için neler yapabilirsiniz? Haberimizde…

İnterneti daha hizli kullanmak için neler yapabilirsiniz?

Birçok internet kullanıcısı için başlıca problemler arasında internetin yeterince hızlı olmaması, internete bağlanma sırasında yaşanan sıkıntılar, internetin iyi çekmemesi bulunuyor. İnternet çağı ile birlikte her şeyin hız kazanmasına alıştığımız için internet hızındaki düşmeler bizleri rahatsız ediyor. Hatta düşük internet hızı bazen işlerimizin aksamasına sebep olabiliyor.

İnternet hızında yaşanan problemler çoğu zaman internet kullancılarından bağımsız bir şekilde gerçekleşiyor. Ancak internetimizin hızlı olmasını istiyorsak elbette bazı kriterlerin yerine getirilmiş olması gerekiyor. Örneğin en basitinden, bazen modem cihazı bulundurduğumuz yer konusunda hatalar yapabiliyoruz. Bu durum ise “yavaş internet” sıkıntısını beraberinde getiriyor. İnternet kullanıcılarının yavaş internet sıkıntısını yaşamamak için dikkat etmesi gereken 5 püf noktasını sıralayalım:

İnternet hızı arttırmak için 5 pratik ipucu:

1- Modem iyi konumlandırılmalıdır

İyi ve hızlı internet isteyen internet kullanıcılarının dikkat etmesi gereken en önemli detay, modemin iyi konumlandırılıp konumlandırılmadığıdır. İnternetinizi daha güçlü hale getirip hızlı internet deneyimi yaşamak istiyorsanız modeminizin duvara yakın olmadığından emin olmalısınız.

Modem, duvara yakın yerlerde veya köşelerde ise sinyali azaltır ve internet bağlantınızda kopukluklar yaşanmasına sebep olur. Cihaz mümkün olduğunca orta yerde bulunmalı ve iyi bağlantı için ahşaptan uzak tutulmalıdır.

2- Modeminizi güncellemeyi unutmayın

Hızlı bir internete için dikkat etmeniz gereken bir diğer adım ise modemin gerektiğinde güncellenmesidir. Modem güncellemek birçok insan için zorlu bir işlem olarak görülse de bu işlem oldukça basittir.

Modeminizin yazılım güncellemelerini takip edin ve gerektiğinde modeminizi güncelleyerek ek özellikler kazanmış güçlü bir donanıma sahip modem haline getirin. Böylelikle internet deneyiminiz iyileşecektir.

3- Wi-Fi Sinyal Güçlendirici Kullanın

İnternet bağlantınızı güçlendirmek için birçok detaya önem vermenize rağmen internetinizi istediğiniz hıza getirememiş olabilirsiniz. Bu gibi durumlarda wi-fi sinyal güçlendiriciler işinize yarayacaktır. Satın aldığınız sinyal güçlendiriciyle modeminizi güçlendirebilirsiniz. Böylelikle modeminiz sorun yaratmayacak ve internetiniz kesintisiz olacaktır.

4- Modeminiz için anten kullanın

Modem sinyalinizi daha güçlü hale getirmek istiyorsanız anten kullanımı şarttır. Kablosuz modeminizi seçerken anteninizin değiştirilebilir anten olmasına dikkat etmelisiniz. Böylelikle güçlü sinyal için anteninizi doğru açıda kullanabilirsiniz. Modeminizi köşede konumlandırmayı düşünüyorsanız dar açılı anten seçmeniz doğru olacaktır.

5- Alüminyum kullanın

Son dönemlerde alüminyum kullanma birçok tartışmaya konu olmuş durumda. Alüminyum kullanımı kimileri tarafından gereksiz bulunsa da; çoğu zaman işe yaradığı söylenebilir. İşinizi para harcamadan oldukça pratik bir şekilde halletmek istiyorsanız modem anteninizi alüminyum folya ile sarabilirsiniz. Bu işlemden sonra sinyal gücünüz artacak ve internetinizin eskiye oranla daha hızlı olduğunu göreceksiniz.

Peki siz internet hızı arttımak için hangi yöntemleri kullanıyorsunuz? Hızlı internet için kullandığınız yöntemleri yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • İnternet Hakkındaki 20 Şaşırtıcı Bilgi!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Google’da Arama Yapmanızı Kolaylaştıracak 10 İpucu!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • İnternetin En Gizemli Şarkısı!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı ilginizi çektiyse ve sosyal medyada arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Pelda Nasıroğlu

Pelda Nasıroğlu

Ben Pelda. İstanbul Üniversitesi İktisat bölümü 3.sınıf öğrencisiyim. Moblobi'de metin yazarlığı yapıyorum. Teknoloji ve dijital odaklı yazılarıma Moblobi.com'daki köşemden ulaşabilirsiniz. Moblobi: https://moblobi.com/author/pelda-nasiroglu/ E-posta: peldanasiroglu@hotmail.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı