Silinen Instagram Hesabı Nasıl Kurtarılır?

Kalıcı olarak silinmiş olan Instagram hesabı tekrar nasıl etkinleştirilebilir? Instagram hesap kurtarma ipuçları, haberimizde...

Instagram kullanıcıları çeşitli nedenlerden dolayı hesaplarını bir süreliğine dondurabiliyorlar. Dondurulmuş olan Instagram hesabı ise daha sonra yeniden etkinleştirilebiliyor. Fakat kalıcı olarak silinen hesapların tekrar kullanılabilmesi için; bazı işlemlerin yerine getirilmesi gerekiyor. Kalıcı olarak silinen hesaplar için “instagram hesap kurtarma” işlemi nasıl yapılır? ınstagram silinen hesap kurtarma ipuçları, haberimizde…

Kalıcı olarak silinen hesaplar için instagram hesap kurtarma ipuçları:

Instagram hesaplarını kullanıcılar kendi istekleriyle dondurabiliyorlar. Instagram hesabınızı dondurduysanız tekrar giriş yaparak kolay bir şekilde aktif edebilirsiniz. Bazen ise hesabın çalınması gibi durumlarda kullanıcılardan bağımsız olarak kullanıcıların hesapları silinebiliyor. Hesabı kalıcı olarak kapatılmış olan bir kullanıcının tekrardan hesabını kullanabilmesi de mümkün. Ancak bu durumda bazı hesap kurtarma instagram prosedürleri bulunuyor.

Kalıcı olarak instagram hesabı silinmiş olan kullanıcıların öncelikle instagram’dan ilgili formu doldurması gerekiyor.  Instagram’daki bu forma aşağıdaki adımları izleyerek erişebilirsiniz:

  • Instagrama giriş menüsünden “oturum aç” butonuna tıklayın.
  • Daha sonra “oturum açma konusunda yardım al” seçeneğine tıklayın.
  • Size asıl yardımcı olacak seçeneğin olduğu sayfaya yönlendirileceksiniz.
  • Bu kısımda “daha fazla yardıma ihtiyacım var”  seçeneğine basın.
  • Sonra instagram sizinle iletişime geçmek için e posta adresinizi isteyecek. Bu Instagram’a kaydolduğunuz e-posta adresi olabilir.
  • Daha sonra sizden hesabınızla alakalı bilgiler isteniyor olacak.
  • Bunları da belirttikten sonra “hesabım saldırıya uğradı” seçeneğini işaretleyerek “destek iste” kısmına tıklayıp bir süre bekleyeceksiniz.

Bu adımlardan sonra e mail hesabınıza bir mesaj gelecek E-postanıza gelen instagram formunda istenilen doğrulama kodunu, kullanıcı adını, ad soyad ve net bir fotoğrafınızı A4 kağıdına eklemeniz gerekiyor. Bu arada hemen belirtelim: Fotoğrafın silinen instagram hesabınızdaki fotoğraflardan biri olmasına dikkat edin. Daha sonra doldurduğunuz formun ekran görüntüsünü alıp instagram platformuna gönderin.

Bu aşamadan sonra bilgileriniz 48 saat incelenme sürecine girecek. Eğer bilgiler doğruysa instagram size tekrar bir e-posta gönderecek. Bu mailde şifrenizi belirlemeniz için gönderilen bağlantıya tıklayıp, yeni şifre belirleyebilirsiniz. Belirlediğiniz şifreyle instagram hesabınızı tekrar kullanıma açabilirsiniz.

Instagram hesap kurtarmak ile alakalı haberimizi sizlerle paylaştık. Peki sizin hesabınızı hiç yanlışlıkla sildiğiniz oldu? Sosyal medya hesabınız çalınırsa ne yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Instagram Hesap Kurtarma Kodu Nasıl Alınır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Instagram Arşivinize Nereden Bakabilirsiniz?haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Instagram Hesabınızı Büyütmek için 4 Yararlı Araç!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler

Abbas Öztürk

Merhaba ben Abbas. Sakarya Üniversitesi iletişim fakültesi öğrencisiyim. Hayalperest bir insanım fakat gerçek hayatla bağımı kopartmıyorum. Gerektiği zaman hayata uyum sağlayabilen bir insanım ancak düşünsel bir moda girdiğim zaman, hayatı uç noktalarda yaşıyorum ve birden derinlere iniyorum. Hayat bana pratik olmayı öğretti. Bende bu pratikliğimi ve yaratıcılığımı dijital dünyada kullanmak istedim. Ayrıca tiyatro, seslendirme ve grafik tasarımla ilgileniyorum. İçerik yazarlığını yaptığım Moblobi.com’da güzel vakit geçirmeniz dileğiyle… Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı