Youtube Kanalınızı Keşfete Düşürmek İçin 7 İpucu!

Youtube keşfet özelliği nedir? Youtube'da videolarınızın keşfet bölümünde yer alması için hangi taktikleri uygulamalısınız? Haberimizde...

Youtube kanalı açmak yaklaşık bir saniyemizi alıyorken, içerik üretmek kitlere ulaşmak için günlerimizi belki de yıllarımızı vermemiz gerekiyor. Bu yola çıkarken sabırlı olmak ve özverili çalışmak çok önemli. Her ne kadar kaliteli ve ilgi çekici içerikler üretiyor olsanız da abone sayınız artmayabilir. Bu da kanalınızın Youtube’da “Keşfet”e düşmediği ve yeni kitlelere ulaşamadığınız anlamına geliyor. Peki Youtube keşfet nedir? Youtube kanalınızı “Keşfet”e nasıl düşebilirsiniz? 7 pratik ipucu, haberimizde…

Youtube videolarınızı trendlere taşıyacak 7 ipucu:

Youtube’da anasayfanın sağında “keşfet” menüsü bulunuyor. Keşfet alanına farklı kategorilerde popüler olan yeni, trend videolar yer alıyor. Oyun, müzik, moda, güzellik, öğrenme gibi bazı popüler içerik kategorileri için “hedef sayfalar” ı getiriyor.

Youtube’un keşfet alanında kanalının yer almasını isteyenlerin ise dikkat etmesi gereken püf noktaları var. Youtube’da keşfete düşmenizi sağlayacak, püf noktalarından bazıları şunlar:

1- Videolarınız 10 dakikadan az olmasın

Pek çok kanal sahibi aktif gözükmek ve her gün kanalına yeni video atıyor olmak için 2 dakikalık vloglar yüklüyor. Yapılan analizlere göre ise keşfete düşen videoların uzunluğu 10 ile 20 dakika arasında değişiyor. Bu yüzden 10 dakikadan uzun videolar yüklemelisiniz.

2- Çalma listenizi güncelleyin

Seri oluşturmasanız bile videolarınızı çalma listesinde düzenleyin. Ve bu alanı video yükledikçe güncellemeyi ihmal etmeyin. Çalma liste başlıklarınızı kısa tutun ve ilgi çekmesini sağlayın.

3-  Profil, kapak fotoğrafı ekleyin

Eğer kanal açtıysanız ve bunları eklemediyseniz hemen kendinize profil ve kapak fotoğrafı tasarlayın. Bunun için Canva gibi uygulamalardan faydalanabilirsiniz.

4- Yorumlara cevap yazın

Her yoruma yetişemeyebilir veya cevap vermek istemeyebilirsiniz. Ama takipçilerinizle etkileşim kurmanız size olumlu dönüş sağlayabilir.

5- Takipçilerinizin eleştirilerini yok saymayın

Saygı çerçevesinde eleştiride bulunan abonelerinizin düşüncelerini yok saymayın. Belki yakın çevrenizin fark edemediklerini abonelerinizin görmüş olabilir.

6- Kart ekleyin

Video içinde veya sonunda benzer içeriklerin linkini videoya ekleyebilirsiniz. Böylece takipçinizin daha uzun süre kanalınızı ziyaret etmesini sağlamış olacaksınız.

7- Seo çalışması yapın

İçerik üretirken hangi platformda olursanız olun sizi öne çıkaracak, rakiplerinizden ayıracak bazı detaylar var. Bunlardan biri de Youtube için Seo çalışması yapmak. En iyi Seo yöntemlerinden biri anahtar kelimeler. Videolara anahtar kelime ekleyerek, daha çok kişiye ulaşabilirsiniz. Fakat anahtar kelime araştırması yapmanız gerekiyor. Doğru ve ilgili anahtar kelimeleri kullanmalısınız.

Peki siz Youtube kanalı açtınız mı? Youtube’da daha önce videonuz keşfet bölümüne düştü mü? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Nasıl Youtuber Olunur?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Youtube Abone Sayacı Ne İşe Yarar?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Youtuber Olmak İsteyenlerin Sahip Olması Gereken 4 Ekipman!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
İlkay Miran

İlkay Miran

Grafik tasarım son sınıf öğrenciyim. Sanatsal alana daha yatkın ve yakın olsam da yeniliklere açık biri olduğumdan SEO alanında da kendimi geliştirmek istedim. Bunun sebeplerinden biri hızlı tüketimin sebep olduğu gelişmeler ve bunu kovalayan yeniliklere yakın olmazsak çağın bir adım gerisinde kalmış hissediyoruz. Sizlerde bu yenilikleri merak ediyor ve kısa bir zaman ayırarak gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız sizleri Moblobi.com'daki köşemi takibe bekliyorum: https://moblobi.com/author/ilkay-miran/https://moblobi.com/author/ilkay-miran/


İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Konusunda en iyi içerik. Emeğinize sağlık. Zaten googleda ararken ilk sırada gördüm siteyi. Anlattığınız şeyler mantıklı. Uygulayıp sonucları yazarım yine burdan. Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı