Youtube Abone Sayacı Ne İşe Yarar?

Youtube abone sayacı nedir? Youtube'da abone sayısı nasıl gizlenir? Haberimizde...

Youtube kanalı açanlar için abone sayıları oldukça önemli. Hatta çoğu Youtube kanalı sahibi sürekli abone sayısındaki yükselişi kontrol ediyorlar. Youtube ‘da kanal sahiplerinin abone sayılarını kolayca takip edebilecekleri bir sayaç bulunuyor. Peki Youtube abone sayacı nedir? Youtube’da abone sayısını gizlemek mümkün mü? Haberimizde…

Youtube abone sayacı ne işe yarar?

Youtube’ da içerik üretmek son zamanların popüler uğraşlarından biri haline geldi. Youtube kanalı açan kişiler başlarda küçük bir kitleye hitap ediyor olsalarda; sonrasında abone sayılarının artmasıyla yükselişe geçebiliyorlar. Bu durum hem onları motive ediyor; hem de daha çok gelir elde etmelerini sağlıyor. Hatta Youtube platformu da bu kişilere belli bir abone sayısına ulaşınca plaket gönderiyor.

Youtube kanalı sahipleri abone sayılarındaki gelişmeleri Youtube abone sayacı üzerinden görebiliyorlar. Kimi kanal sahipleri; Youtube abone sayılarının gizli kalmasını isteyebiliyorlar. Abone sayısını bahsettiğimiz Youtube sayaç üzerinden gizlemek mümkün.

Youtube Sayaç’ta abone sayısı nasıl gizlenir?

Youtube abone sayacını kapatmak için yapmanız gereken birkaç adım bulunuyor. Bu arada hemen şunu da belirtelim; hem telefondan hem bilgisayardan aynı adımları izleyerek abone sayınızı kapatabilirsiniz:

 • İlk olarak telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan YouTube’a girin.
 • Hesabınıza giriş yapın.
 • Ekranın sağ üstünde bulunan profil butonunu seçin, “Kanalınız” a tıklayın.
 • Yönlendirildiğiniz sekmenin sağında “Kanalı Özelleştir” ve “YouTube Studio” seçeneklerinden “Youtube Studio” ya basın.
 • Profilinizin aşağısındaki “Ayarlar” menüsüne gidin.
 • Karşınıza “Genel” kısmı açılacak buradan “Kanal” seçeneğine tıklayın.
 • Sonrasında “Temel Bilgiler”i seçin ve  “Gelişmiş Ayarlar” a gidin
 • Sekmenin sağ tarafından sayfayı aşağı kaydırın ve “Kanalıma abone olan kullanıcılarının sayısını göster” yazısının solundaki tik işaretini kaldırın.

Bu adımları izleyerek Youtube sayaç üzerinden abone sayınızı gizleyebilirsiniz. Fakat bu özelliği kapatınca Youtube canlı yayınınıza giren abonelerinizi göremeyebilirsiniz. Girdiğiniz sayfanın altından hesap ayarlarınızı yönetebilir hatta hesabınızı silebilirsiniz.

Peki siz Youtube kanalına sahip misiniz? Youtube abone sayacı kullanıyor musunuz? Youtube’da abone sayılarını gizleyen Youtuberlar hakkındaki düşünceleriniz neler? Düşüncelerinizi yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

 • Youtube’da Canlı Yayın Nasıl Yapılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
 • Türkiye’de En Çok Abonesi Olan 20 Youtuber!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
 • İşinize Yarayacak 17 Faydalı Youtube Özelliği!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı ilginizi çektiyse ve arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Sude Özcan

Sude Özcan

Ben Sude. Kocaeli Üniversitesi Reklamcılık Bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Okumayı, öğrenmeyi,araştırma yapmayı, yazmayı ve yazdıklarımı sizinle paylaşmayı çok seviyorum. Yazdıklarımı okumak için Moblobi.com’daki köşeme bekliyorum: https://moblobi.com/author/sude-ozcan/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı