Türkiye’de En Çok Abonesi Olan 20 Youtuber!

İşte türkiye de en çok abonesi olan youtuber ve en çok abonesi olan türk youtuber listesi, haberimizde...

Son dönemde tüm dünyada ilgi odağı olan Youtuber’lar ülkemizde de dikkatleri fazlasıyla üzerlerine çekiyorlar. Farklı hayran kitlesine sahip yüzlerce Youtuber var. Bazı Youtuberlar ise oldukça seviliyor ve abone sayıları milyonları geçiyor. Peki türkiye de en çok abonesi olan youtuber kim? İşte Türkiye’nin ilk 20 Youtuber’ı ve abone sayıları…

Küçükken çocuklara “ileride ne olmak istiyorsun” diye sorulduğunda hemşire, doktor, avukat gibi alışkan olduğumuz meslekleri sayıyorlardı. Artık yeni neslin bu soruya verdiği cevap bu meslek gruplarından farklılaştı. Bunun en büyük nedeni ise dijital dünyanın hayatımızın bir parçası olması ve para kazanma aracı olarak kullanılabilmesi.

Başlarda Youtube’a insanlar eğlence amaçlı veya anı bırakmak için video çekiyorlardı. Fakat sonrasında işler değişti. Youtube’da popüler olmak insanlara para kazandırmaya başladı. Hatta pek çok insan kendi asıl mesleğinden vazgeçti ve kendini yeni mesleği olan Youtuber’lık mesleğine adamış oldu.

Türkiye’de en çok abonesi olan 20 Youtuber…

Youtuberlar, Youtube olarak bilinen video paylaşım platformu üzerinden paylaşımda bulunuyorlar. Bunun için açmış oldukları kanallara bir konsept belirlemeleri  gerekiyor. Genellikle oyun videosu, makyaj videosu, korku, eğlence, yarışma, challenge konseptli içeriklerle takipçilerinin karşısına çıkıyorlar. Fazla abonesi olanlar bunu değerlendirerek kendilerini başka alanlarda da deniyorlar. Kimisi vizyona giren filmlerde başrol alırken; kimisi de şarkılarıyla dinlenme rekorları kırıyor. İşte türkiye de en çok abonesi olan youtuber ve en çok abonesi olan türk youtuber listesi…

1- Enes Batur: 12,8 Milyon Abone

En çok abonesi olan Türk youtuber denince akla gelen hatta Google’da merak edip bu aramayı yaptığınızda ilk karşınıza çıkan isim Enes Batur… 12,8 milyon abone sayısı ile ülkemizde en çok abonesi olan youtube kanalı Enes Batur’un. Yani aslında şu an Türkiye de en çok abonesi olan Youtuber.

Enes Batur, Youtube‘a ilk başladığında bilgisayar ve oyun incelemeleri üzerine içerikler üretiyordu. Sonrasında içerik alanını genişletti. Hatta “Hayal mi Gerçek Mi” adında bir sinema filmi de çekti.

2- Orkun Işıtmak: 7,27 Milyon Abone

Orkun Işıtmak da 7,27 Milyon abonesi ile en fazla abonesi olan Youtuber listesinde yerini alıyor. Orkun Işıtmak 2012 yılından beri Youtube’a içerik üretiyor. Daha çok eğlence ve oyun içerikli konseptlerde içerik üretiyor.  Ayrıca Orkun Işıtmak, 2018 yılında yayınlanan “İyi Oyun” sinema filminde de rol aldı.

3- Kafalar: 6,56 Milyon Abone

Kafalar isimli Youtube kanalı Fatih Yasin,Atakan Özyurt ve Bilal Hancı tarafından yönetiliyor. Kafalar, “Kafalar Karışık” isimli bir sinema filminde de oynadılar. Filmde ünlü başka influencerlar da yer aldı. 6,56 milyon abone ile de youtube en çok abonesi olan kanal listesinde yerlerini alıyorlar.

4- Reynmen: 6,15 Milyon Abone

Reynmen Youtube Kanalının sahibinin gerçek adı Yusuf Aktaş. Kanalın adını İngilizce “rain man” yani yağmur adam kelimesinin okunuşundan esinlenerek konulmuş. Reynmen’in çıkardığı şarkılarda oldukça sevildi. “Derdim Olsun” ve “Ela” en çok izlenen videoların arasında yer alıyor. Sahip olduğu 6 milyonun üzerinde abone ile Reynmen de en çok abonesi olan türk youtuber listesinde yer alıyor.

5- Deli Mi Ne?: 6 Milyon Abone

Deli Mi Ne kanalını Fester Abdü yönetiyor. 6 milyonu aşan abone sayısı ile Deli Mi Ne kanalı da en fazla abonesi olan Youtuber listesinde yer alıyor. Bu arada ufak bir not olarak belirtelim: Fester Abdü kısa bir süre önce Vodafone Arena’da maç esnasında sahaya atladığı için epey bir gündem olmuştu.

6- Ruhi Çenet: 4,72 Milyon Abone

Ruhi Çenet 2011 yılında bu yana Youtube’da video paylaşıyor. Videolarında genellikle bilgilendirici içeriklere yer veriyor. Ruhi Çenet, 4,72 milyon abone sayısı ile türkiye de en çok abonesi olan youtuber listesinde ilk sıralarda yer alıyor.

7- Barış Özcan: 4,36 Milyon Abone

Barış Özcan Youtube kanalında sanat tasarım ve teknoloji hikayelerine yer veriyor. 4 milyonun üzerinde abone sayısı ile ülkemizde youtube en çok abonesi olan kanallar arasında yer alıyor. Ayrıca Barış Özcan değişim elçilerinden biri de oldu.

8- Berkcan Güven: 4 Milyon Abone

Berkcan Güven BEGE lakabıyla biliniyor. 2019 yılında çıkan ve klibinde Aleyna Tilki’nin oynadığı “Yeniden” şarkısı Youtube’da 47 milyon görüntülenme aldı. Berkcan Güven 4 milyon aboneye sahip.

9- Alper Rende: 3,7 Milyon Abone

Alper Rende Youtube’da babasıyla çektiği eğlenceli videolarla tanınıyor. Aynı zamanda da bir Vine fenomeni. Youtube’da sahip olduğu 3,7 milyon abone ile youtube en çok abonesi olan kanallardan biri.

10- Furkan Yaman: 3,42 Milyon Abone

Furkan Yaman 2015 yılında Youtube’a başladı. Ünlü Youtuber kısa bir süre önce bir Burger dükkanı açmıştı. Furkan Yaman 3,42 milyon aboneye sahip.

11- Burak Oyunda: 3,23 Milyon Abone

Burak Oyunda isimli Youtube kanalının sahibi Burak Şahin. Burak Oyunda kanalı ile de özellikle gençler arasında çok popüler. Kanalında 3,23 milyon abonesi olan Burak Şahin, son zamanlarda oyunculukta yapmaya başladı.

12- Meryem Can: 3,18 Milyon Abone

Meryem Can ilk başlarda moda ve makyaj üzerine içerikler üretiyordu. Şimdileri ise vloglara ve dikkat çekici içeriklere kanalında yer veriyor. Meryem Can kanalında 3,18 milyon aboneye sahip.

13- SeseGel: 3 Milyon Abone

SeseGel YouTube kanalını Hasan Mustan yönetiyor. YouTube’a ilk videosunu 2015 yılında yüklemiş. SeseGel kanalında da 3 milyon aboneye sahip.

14- Baturay Anar: 2,97 Milyon Abone

Baturay Anar attığı diss videoları epey izlendi. Halihazırda 2,97 milyon aboneye sahip olan Baturay Anar, Enes Batur’un “Hayal Mi Gerçek Mi” filminde de oynayan Youtuberlardan biri.

15- Facia Üçlü: 2,79 Milyon Abone

Facia Üçlü kanalını Emre Gül, Sefa Kındır ve Mami Emen yönetiyor. 2,79 milyon aboneye sahip olan Facia Üçlü, 2018 yılında “Facia Üçlü” isimli sinema filminde başrol oynadılar.

16- Uras Benlioğlu: 2,75 Milyon Abone

Uras Benlioğlu kanalında ilginç eşyaları inceliyor. 2,75 milyon aboneye sahip olan Uras Benlioğlu da Enes Batur’un “Hayal Mi Gerçek Mi” Filminde rol alan YouTuberlardan bir tanesi.

17- Danla Bilic: 2,61 Milyon Abone

Instagram’da 5 milyon takipçiye ulaşan Danla Bilic, YouTube’da da makyaj videoları çekiyor. Danla Bilic, Youtube’da da 2,61 milyon aboneye sahip.

18- Yavuz Selim: 2,57 Milyon Abone

Yavuz Selim kanalında oyun videoları paylaşıyor. Sahip olduğu 2,57 milyon abone ile Yavuz Selim de en fazla abonesi olan Youtuber listesinde yerini alıyor

19- MuratAbiGF: 2,22 Milyon Abone

MuratAbiGF kanalının sahibinin gerçek adı Murat Engin Ekin’dir. 2,22 milyon aboneye sahip olan MuratAbiGF, 2011 yılından bu yana YouTube’da video çekiyor.

20- Hayrettin: 2,09 Milyon Abone

Kanalın sahibi Hayrettin Onur Karoğuz aynı zamanda birçoğumuzun televizyondan da tanıdığı bir oyuncu. 2011 yılında Star Tv’ de Hayrettin isimli bir program da yapmıştı. Youtube’da da 2 milyonun üzerinde aboneye sahip.

Peki siz hangi YouTube kanallarını takip ediyorsunuz? Yorumlarda paylaşınız.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Youtube’da Canlı Yayın Nasıl Yapılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Evde Sıkılanlar için İzlenebilecek 4 Youtube Kanalı!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • İşinize Yarayacak 17 Faydalı Youtube Özelliği!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazı ilginizi çektiyse ve arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Songül Dursunova

Songül Dursunova

Merhaba, ben Songül. İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencisiyim. Bolca hayal kurup hayallerini hedeflere, hedeflerini de gerçeğe dönüştürme çabasında olan biriyim. Gezmeyi, yeni şeyler öğrenmeyi ve bunları insanlarla paylaşmayı severim. Eğer siz de yeni bilgiler edinmeye meraklıysanız Moblobi.com da takpte kalın. https://moblobi.com/author/songul-dursunova


İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Harika oldu bunu görmem bir araştırma için iyiydi şimdi güncellerine bakacagım. Bunun yabancı youtuberlar varmı ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı