Youtube Kanalı Nasıl Açılır?

Youtube platformunda kimler içerik üretebilir? Youtube kanalı açma işlemi nasıl yapılır? İpuçları ve dikkat etmeniz gerekenler, haberimizde...

Günümüzün popüler mesleklerinden biri Youtuber olmak. Youtube’dan içerik üreterek para kazanmanızı sağlayan bu meslek şimdilerde pek çok insanın kariyer planları arasında. Herkesin her yaştaki insanın yapabileceği bu meslek için tek yapmanız gereken Youtube kanalı açıp, video üretmek. Peki Youtube kanalı açma nasıl yapılır? İşte detaylar haberimizin devamında…

Youtube kanalı açma işlemi nasıl yapılır?

Video içerik paylaşma platformu olan Youtube’un hikayesi 2005 yılında başladı. Fakat Youtube pek çoğumuzun hayatında birkaç senedir var. Şimdilerin fenomen Youtuberlarının pek çoğu başlarda hobi olarak video atıyorlardı. Sonraları insanları etkileme güçleri markalar tarafından fark edilince bu iş yeni meslek haline geldi.

İzlemek için birkaç dakikamızı ayırdığımız pek çok videonun çekimi, düzenlenmesi oldukça vakit alıyor. Tüm bunlardan önce ise Youtube üzerinden para kazanmak isteyenlerin kanal açması gerekiyor. Youtube kanalı açma işleminin nasıl yapıldığını sizlere adım adım aktaralım:

  • Gmail hesabınız ile Youtube’da oturum açın. (Eğer Google hesabına sahip değilseniz, Youtube’da üyelik oluşturmanız gerekiyor.)
  • Sol üstten “kanal oluştur”a tıklayın
  • Kanalınıza isim verin.

Bu şekilde Youtube kanalı açmış olacaksınız. Bu arada hemen belirtelim: İlgi çekmek için kanalınıza fotoğrafınızı yüklemeniz önemli bir detay. Doğru fotoğraf seçimi kolay gibi görünsede aslında en can alıcı noktalardan biri. Ayrıca kısa ve öz açıklama metni, profilinizi ziyaret eden kişiler üzerinde, bir fikir oluşturmanızı sağlayacaktır. Bu bilgileri de girdikten sonra içerik üretmeye başlayabilirsiniz.

Youtube kanalınızı açtıktan sonra dikkat etmeniz gerekenler:

Sonraki süreçte hesabınızı büyütmek ve daha fazla kişiye ulaşmak için kişisel analizler yapın. Mesela o mecrada hangi video içerikleri daha çok izleniliyor, beğeniliyor bunu tespit edin. Video başlıklarınıza ve içeriklerine dikkat edin.

İnsanların ilgisini çekecek olan ilk öncelik yazı içeriğiniz. Açıklayıcı ve kısa olması ve de merak uyandırması yararınıza olacak. İçeriklerinizi belli periyodlarla paylaşmanız da kitlenizin güvenini kazanmanızı sağlayacak. Kitlenizin bağlılığını arttıracağı gibi, içeriğin paylaşılacağı günü bildikleri için aranızda bir bağ oluşacaktır. Bu bağ izleme oranınıza da yansıyacaktır.

Yapılmaması gereken en önemli şey ise öncesinde takipçilerinize söz verdiğiniz bir içeriği veya talebi gerçekleştirmemeniz. Bu durum abone sayınızın azalmasına sebep olacaktır. Daha fazla kitleye ulaşmak için sosyal paylaşım sitelerinde tanıtımınızı yapabilirsiniz.

Peki sizin Youtube kanalınız var mı? Youtube‘da hangi içerikleri izlemeyi seviyorsunuz? Yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Youtube Abone Sayacı Ne İşe Yarar?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Youtube Kanalı Nasıl Kapatılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Youtuber Olmak İsteyenlerin Sahip Olması Gereken 4 Ekipman!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Büşra Öztürk

Büşra Öztürk

Merhaba, ben Büşra. Beykent Üniversitesi Grafik Tasarım mezunuyum. Gelişen dünyamızdaki dijitalleşmeye entegre olmaya çalışan, gezmeyi, okumayı ve araştırmayı seven bir bireyim. Güncel haberlerden haberdar olmak için sizleri Moblobi köşeme bekliyorum. https://moblobi.com/author/busra-ozturk/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı