Instagram'a Kayıtlı E-Postanızı Nasıl Değiştirirsiniz? - Moblobi.com
Sosyal Medya

Instagram’a Kayıtlı E-Postanızı Nasıl Değiştirirsiniz?


Instagram, en çok kullandığımız uygulamalar arasından yer alıyor. Pek çok uygulamada olduğu gibi Instagram da kayıt olmak için de bizden belirli bilgiler alıyor. E-posta adresimiz de bunlardan bir tanesi. E-posta adresi ile sisteme giriş yapan kullanıcılar, kayıt oldukları bu e-posta adresini dilediklerinde değiştirebileceklerinden çoğu zaman habersiz. Peki Instagram’a kayıt olduğunuz ve giriş yaptığınız e-posta adresinizi nasıl değiştirebilirsiniz? İşte yapmanız gerekenler…

Instagram ‘a giriş yaptığınız e-posta adresinizi nasıl değiştirirsiniz?

Bildiğiniz üzere, popüler sosyal medya platformu, giriş için size iki seçenek sunuyor. Dilerseniz Instagram’a Facebook hesabınızla giriş yapabiliyor veya e-posta adresinizle kayıt olabiliyorsunuz. E-posta hesabı ile giriş yaptıysanız, elbette sonsuza kadar bu e-posta adresinizi Instagram üzerinde kullanmak zorunda değilsiniz. Bir süre sonra, kayıt olduğunuz e-posta adresinizi kullanmayabilir veya güvenlik sebebiyle değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Bu gibi durumlarda da Instagram’a giriş yaptığınız e-posta adresinizi dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Ancak birçok kullanıcı bunun farkında değil. Hatta, Instagram’a giriş yaptıkları e-posta adreslerini değiştiremeyeceklerini düşünerek; yeni e-posta kullanabilmek için mevcut Instagram hesaplarını kapatıp, yeni bir Instagram hesabı açmak zorunda kalıyorlar. Oysaki kullanıcılar; Instagram’a üye oldukları e-posta adreslerini istedikleri zaman değiştirebilirler.

Kişisel bilgilerinizin güvenlik açısından büyük önem taşıdığı da bir gerçek ve bunun hepimiz farkındayız. E-posta adresi gibi pek çok bilgi, sadece size ait olan bilgilerdir. Özellikle de internet alanında sıklıkla yaşana hesap çalmanın önüne geçmek ve kendi hesabınızın güvenliğini sağlamak için Instagram’da e-posta adresini değiştirme işlemini yapabilirsiniz. Uygulamanın, bu işlemi oldukça kolaylaştırarak kullanıcılarına yardımcı olduğunu da paylaşalım. Eğer hesabınızla ilgili bir şüphe duyuyorsanız veya sözkonusu e-posta adresinizi artık aktif kullanmıyorsanız; uygulamadaki e-posta adresinizi değiştirebilir ve hesabınızın güvenliğini sağlayabilirsiniz. Şimdi bunu nasıl yapacağınızı size adım adım aktaralım:

Instagram hesabınızda kayıtlı olan e-posta adresinizi değiştirmek için önünüze iki seçenek sunuluyor. Dilerseniz akıllı telefonunuzdan; dilerseniz bilgisayarınızdan bu değişikliği yapabiliyorsunuz.

Instagram’a giriş yaptığınız e-posta adresinizi akıllı telefonunuzda nasıl değiştirmelisiniz? Bilgisayarınız üzerinden hangi değişiklikleri yapmalısınız? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı