En İyi 5 Mesajlaşma Uygulaması!

En çok kullanılan ve en sevilen mesajlaşma uygulamaları hangileri? En popüler 5 mesajlaşma uygulaması alternatifi, haberimizde...

Akıllı telefon kullanıcılarının sıklıkla kullandığı uygulama türlerinden biri de mesajlaşma uygulamaları. Mesajlaşma uygulamaları hızlı sohbete imkan vermesiyle, yalnızca internet bağlantısı kullanarak çalışabilmesiyle, sesli ve görüntülü sohbet imkanı bulundurması gibi nedenlerden dolayı kullanıcıların vazgeçilmez uygulamaları arasında yer alır. Android ve iOS kullanıcılarının kullanabileceği en iyi 5 mesajlaşma uygulaması, haberimizde…

En çok kullanılan mesajlaşma uygulamaları:

1- Whatsapp

Android ve iOS kullanıcılarının en çok kullandığı ve en iyi mesajlaşma uygulamaları arasında yer alan WhatsApp, hiç şüphesiz en popüler mesajlaşma ve arama uygulaması. 2009 yılında piyasaya sürülen ve her geçen gün kullanımı artan popüler uygulamanın günümüzde 500 milyondan fazla kullanıcısı bulunuyor.

WhatsApp, telefon numaranız ile çalışıyor ve rehberinizde kayıtlı kişilerle kolaylıkla iletişim kurmanızı sağlıyor. Üstelik iletişim kurmak için ihtiyacınız olan yalnızca bir internet bağlantısı. Aslında bir şifreli mesajlaşma uygulaması olan bu popüler uygulamayı mesajlaşmak için, görüntülü ve sesli sohbet için kullanabilirsiniz. Ayrıca uygulama aracılığıyla iletişim kurduğunuz kişilerle ses, belge, video ve fotoğraf, gif ve emoji paylaşımı yapabilirsiniz. WhatsApp’ı kullanmaya başlamak için tek yapmanız gereken Apple Store veya Google Play Store üzerinden uygulamayı ücretsiz bir şekilde indirmek olacaktır.

2- Google Hangouts

Google‘ın önemli ürünlerinden biri olan Google Hangouts, sıklıkla kullanılan mesajlaşma uygulamaları arasında yer alıyor. 2013 yılında piyasaya sürülen söz konusu uygulama için çok fonksiyonlu bir uygulama diyebiliriz. Bu uygulama hem yazarak mesajlaşma, hem de görüntülü ve sesli sohbet için hizmet veriyor.

Google Hangouts ile aynı anda 10 kişiye kadar video konferans yoluyla iletişime girebiliyorsunuz. Üstelik bu konferansları daha sonra YouTube kanalınızda yayınlamak üzere kaydetme seçeneğiniz de var. Oldukça güvenilir olduğu iddia edilen bu uygulama ayrıca yüz yüze iletişim kurmanın en kolay yollarından biri olduğu için de popüler.

3- Snapchat

2019 yılının en iyi mesajlaşma uygulamaları arasında yer alan bir diğer seçenek ise Snapchat. Son yıllarda özellikle de Instagram‘ın önem kazanmasıyla Snapchat’in popüleritesinin düştüğü söyleniyor. Ancak söz konusu uygulama en çok kullanılan uygulamalar arasında yerini korumaya devam ediyor.

Bu uygulamanın diğer mesajlaşma uygulamalarından farkı ise kullanıcıların özellikle fotoğraf yoluyla iletişim kurmaları. Snapchat uygulamasında kullanıcılar birbirlerine anlık fotoğraflar yollayarak sohbet etmeyi farklı bir deneyim haline getiriyorlar. Ayrıca uygulamada sohbet etmeyi eğlenceli hale getiren birçok filtre ve efekt de bulunuyor.

4- Facebook Messenger

Facebook Messenger, dünyanın en büyük sosyal ağlarından olan Facebook tarafından 2011 yılında piyasaya sunuldu. Facebook Messenger, yazılı, sesli, görüntülü şekilde haberleşmeyi sağlayan anlık bir mesajlaşma uygulaması.

Söz konusu uygulamada kullanıcılar Facebook arkadaşlarıyla kolaylıkla iletişim kurabiliyorlar. Ayrıca Facebook Messenger uygulaması ile telefon numarasını kaydettiğiniz kişilerle de bağlantı kurabilirsiniz. Ücretsiz bir şekilde indirebileceğiniz bu uygulamayı sadece mobilde kullanmak zorunda olmadığınızı da hemen belirtelim. Uygulamanın aynı zamanda web sürümü de bulunuyor.

5- Say

Say uygulaması da en iyi mesajlaşma uygulamaları listesinde yer alan uygulamalardan biri. Söz konusu uygulama, görüntülü sohbet hizmetiyle ön plana çıkıyor. Anında görüntülü iletişimi sağladığı için diğer mesajlaşma uygulamalarından farklı bir konumda yer alıyor. Oldukça güvenilir olan ve hızlı görüntülü sohbete imkan veren bu uygulama özellikle de ailelerin, yakın arkadaşların iletişimlerini korumalarına yardımcı olur.

Peki sizin kullandığınız mesajlaşma uygulamaları hangileri? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • 10 Gizli WhatsApp İpucu!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • En Çok Kullanılan 5 Mesajlaşma Uygulaması!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Facetime Alternatifi 6 Görüntülü Sohbet Uygulaması!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı ilginizi çektiyse ve arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Pelda Nasıroğlu

Pelda Nasıroğlu

Ben Pelda. İstanbul Üniversitesi İktisat bölümü 3.sınıf öğrencisiyim. Moblobi'de metin yazarlığı yapıyorum. Teknoloji ve dijital odaklı yazılarıma Moblobi.com'daki köşemden ulaşabilirsiniz. Moblobi: https://moblobi.com/author/pelda-nasiroglu/ E-posta: peldanasiroglu@hotmail.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı