Facetime Alternatifi 6 Görüntülü Sohbet Uygulaması!

Facetime uygulamasına alternatif olan görüntülü konuşma uygulamaları hangileri? En iyi 7 görüntülü sohbet uygulaması, haberimizde...

Facetime görüntülü konuşma uygulaması ile sadece iPhone kullanıcıları karşılıklı görüntülü konuşuyor. Uygulama sadece iOS işletim sistemine sahip telefonlarla uyum sağladığı için bir Android cihaz kullanıcısı tarafından kullanılamıyor. Bu yüzden iPhone kullanıcıları, Android kullanıcılara başka uygulamalar üzerinden konuşuyorlar. Peki Facetime uygulamasına alternatif görüntülü konuşma uygulamaları neler? 6 görüntülü konuşma uygulaması, haberimizin devamında…

Facetime uygulamasına alternatif sohbet uygulamaları:

1- WhatsApp

WhatsApp uygulaması, akıllı telefon kullanan kişilerin neredeyse hepsinin kullandığı ücretsiz bir uygulama. Görüntülü konuşmak için de oldukça ideal. Görüntülü arayacağınız kişiyle mesajlarınıza girin ve kamera bulunan tuşa basın. Bu arada hemen belirtelim: WhatsApp’ta telefonda görüntülü konuşabilirsiniz. WhatsApp Web ‘de görüntülü konuşma özelliği henüz bulunmuyor.

2- Skype

Skype uygulamasını telefona ya da bilgisayarınıza ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Uygulamaya kayıt olduktan sonra istediğiniz kişiyle görüntülü konuşabilirsiniz.

3- Facebook Messenger

Facebook Messenger ya da Instagram kullanıcısıysanız ve bu uygulamalar telefonunuzda bulunuyorsa başka bir uygulama indirmenize gerek yok. Messenger’da görüntülü konuşma yapacağınız kişiyle olan mesajlara girin ve kamera simgesi olan yere tıklayın. Bu şekilde görüntülü konuşma gerçekleştirmiş olacaksınız.

4- Instagram

Instagram üzerinden de görüntülü konuşabilirsiniz. Diğer uygulamalara göre Instagram’da daha az donma, bağlantı sorunuyla karşılaşılıyor. Instagram’dan görüntülü konuşma yapmak için ise; kişinin profiline girin. Mesaj yazan yere tıklayın. Açılan sekmede kamera simgesine basın ve görüntülü konuşmanızı başlatın.

5- Google Hangouts

Google Hangouts ise Facetime platformuna alternatif mobil uygulamalardan biri.  Google hesabınız varsa uygulamayı indirdiğiniz anda giriş yapabilirsiniz. Hem mesajlaşma, hem de görüntülü konuşmayı sağlayan Google Hangouts, 10 kişiye kadar toplu görüşme yapma imkanı tanıyor.

6- Viber

Viber uygulaması aslında WhatsApp’a benzeyen bir uygulama. Bu uygulama daha çok yurt dışında yaşayan akrabalarınızla internet üzerinden konuşmanızı sağlıyordu. Kısa bir süre önce de görüntülü konuşma da platforma eklendi. Uygulamanın tasarımı oldukça sade ve göz yormuyor.

İndirdiğiniz uygulamayı, görüntülü konuşacağınız kişinin de telefona ya da bilgisayara yüklemesi gerekiyor. Uygulamaları tek taraflı indirirseniz görüntülü konuşamazsınız. Çift taraflı indirip, üye olursanız görüntülü konuşma özelliğini kullanabilirsiniz.

iOS işletim sistemine sahip olan tüm telefonlara da uygulamaların hepsini ücretsiz bir şekilde indirebilir ve konuşabilirsiniz.

Peki siz hangi görüntülü sohbet uygulamalarını kullanıyorsunuz? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • FaceTime Nedir Ve Nasıl Kullanılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Google Duo ile Nasıl Görüntülü Konuşabilirsiniz?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Görüntülü Konuşma Yapabileceğiniz 7 Uygulama!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Sude Özcan

Sude Özcan

Ben Sude. Kocaeli Üniversitesi Reklamcılık Bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Okumayı, öğrenmeyi,araştırma yapmayı, yazmayı ve yazdıklarımı sizinle paylaşmayı çok seviyorum. Yazdıklarımı okumak için Moblobi.com’daki köşeme bekliyorum: https://moblobi.com/author/sude-ozcan/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı