Evde Egzersiz için Kullanabileceğiniz 3 Spor Uygulaması!

Evde hiçbir ekipmana sahip olmadan spor uygulamaları üzerinden egzersiz nasıl yapılır? En iyi 3 spor uygulaması, haberimizde...

Spor salonuna gitmek çoğumuzun gözünde büyüyor. Özellikle Koranavirüs‘ün hayatımıza girmesiyle birlikte hijyen açısından da spor salonuna gitmeye korkar olduk. Bu gibi nedenlerden dolayı spor yapamayan kişiler ise spor, fitness uygulamalarından yararlanıyorlar. Evde egzersiz yapabilmek için kullanabileceğiniz spor uygulamaları, haberimizde…

Evde egzersiz yapmak için kullanabileceğiniz en iyi spor uygulamaları:

Teknoloji sayesinde pek çok aktiviteyi online platformlardan yapabiliyoruz. Online egzersiz videoları izleyerek, evde spor yapmak da bu çözümlerden biri. Egzersiz yapmanıza yardımcı olacak pek çok spor uygulaması var. Egzersiz yaparken yararlanabileceğiniz en iyi spor uygulamaları ise şöyle:

1- Nike Training Club

Nike Training Club ünlü giyim markası Nike’ın geliştirmiş olduğu bir egzersiz uygulaması. Uygulamada 180’den fazla egzersiz örneği var. Android ve iOS’la uyumlu çalışan egzersiz uygulamasını cihazınıza ücretsiz bir şekilde yükleyebilirsiniz. Uygulamadaki her içerik Nike’ın uzman ekipleri tarafından oluşturuluyor. Yoga sevenler için aktivitelerin ve içeriklerin de yer aldığı uygulamada yaptığınız tüm egzersizler kaydediliyor.

2- Sworkit

Sworkit uygulamasında güç, kardiyo, esneme ve yoga olmak üzere 4 farklı kategori bulunuyor. Egzersizler 5 ile 60 dakika arasında değişiyor. Uygulama üzerinden ne kadar süre spor yapmak istiyorsanız belirleyip, kişiselleştirebilirsiniz. 25 milyon aktif kullanıcıya sahip olan Sworkit uygulamasında herhangi bir sorunuz varsa antrenöre danışabiliyorsunuz. Uygulama 7 günlük ücretsiz deneme hakkı sunuyor. 7 günün sonunda uygulamayı kullanmaya devam etmek isterseniz aylık yaklaşık 95 TL ücret ödemeniz gerekiyor.

3- Yoga- Hareketler ve Sınıflar

Yoga uygulaması 9 yoga dersinden oluşuyor. Başlangıç, orta, ileri seviyedeki kullanıcılara özel video içerikler bulunuyor. Dersler 10 ile 30 dakika arasında değişiyor. Ayrıca, uygulamada beslenmeyle alakalı rehber içeriklerde bulunuyor. Uygulamayı Android ve iOS cihazlarınıza ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Ayrıca uygulama içi satın alma da yapabilmek mümkün. Sağlık ve Fitness kategorisinde yer alan uygulamayı isterseniz televizyonda da açabiliyorsunuz. Bunun için AirPlay veya Chromecast özelliğini kullanmanız gerekiyor.

Peki siz evde mi yoksa spor salonunda mı spor yapmayı tercih ediyorsunuz? Sizce en iyi spor uygulamaları neler? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • “Yakın Gelecekte Spor Salonları Nasıl Olacak?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Spor Yapanlar için En İyi 5 Fitness Bilekliği!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Kadınlar için Geliştirilen Spor Uygulaması!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Kübra Çetingül

Kübra Çetingül

Gazeteci olmak için yanıp tutuşan, gezmeyi öğrenmeyi fazla seven, meraklılığı konusunda çok kez başı belaya giren ama bir o kadarda bunun ekmeğini yiyen, gelecek hedeflerinde de hayallerinin peşinden giden doğruyu söylemek gerekir ise fazla hiperaktif bir o kadar tatsız biri aa bu arada adımı söylemeyi unutmuş olabilirim merhaba ben Kübra! Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın! Moblobi: https://moblobi.com/author/kubra-cetingul/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı