Facebook Messenger’ın Az Bilinen 8 Özelliği!

Facebook Messenger mesajlaşma uygulamasını kullananların çok işine yarayacak, az bilinen 8 ilginç özellik, haberimizde...

Facebook Messenger, en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri. Yaklaşık 2 milyar aktif kullanıcısı var. Ancak çoğu kullanıcı Facebook Messenger’ın bazı ilginç özelliklerden haberdar değil.  Facebook mesajlaşma uygulamasını daha etkili kullanmanızı sağlayacak 8 ilginç özellik, haberimizde…

Facebook Messenger kullanıcılarının işine yarayacak 8 ilginç özellik:

Facebook Messenger uygulaması ile kullanıcılar mesaj gönderme, görüntülü konuşma gibi özellikleri kullanabiliyorlar. Hatta pek çok kullanıcı keşfetmemiş olsa da platformda iletişim kurmanızı güçlendirecek bazı ilginç özellikler de yer alıyor. Bu özelliklerden bazıları şunlar:

1- Rehberi kişiselleştirme

Bazı kişiler arkadaşlarını telefona kaydederken farklı isimler veya “nick”ler ile kaydediyor olabilir. Face Messenger uygulaması da bunu yapmanıza imkan veriyor. Böylece rehberinizi özelleştirebiliyorsunuz.

2- Bildirimleri sessize alma

Gün içerisinde telefonumuza onlarca uygulamadan bildirim geliyor. Bu durum bazı zamanlar rahatsız edici olabiliyor. Messenger uygulamasında mesajlaşma alanında sessize alma özelliği ile bildirimleri engelleyebiliyorsunuz.

3- Hikaye ekleme

Snapchat‘in başlattığı ve daha sonra da Instagram‘ın en sevilen özelliği haline gelen hikayeler özelliği Facebook Messenger uygulamasında da yer alıyor. Messenger kullanıcıları arama butonunun altında yer alan hikayeler menüsünden hikaye ekleyebilir, başka kullanıcıların hikayelerini görebilirler.

4- Sohbet teması değiştirme

Sürekli mesajlaştığınız, yakın arkadaşlarınızla sohbetlerinizi öne çıkarmak için mesajlarınızı renkli hale getirebilirsiniz.

5- Karanlık Mod

Twitter’dan sonra Facebook uygulaması da karanlık mod özelliğini ekledi. Pek çok kullanıcı ekranı siyah olarak kullanmayı tercih ediyor. Karanlık mod adı verilen özellik şarjınızın daha geç tükenmesini sağlıyor.

6- Masaüstünden mesajlaşma

Mobil cihazınızdan sohbet etmek istemiyorsanız ya da cihazınız yanınızda değilse masaüstü cihazınızdan Facebook Messenger’ı kullanabilirsiniz.

7- Oyun oynama

Messenger uygulamasında eğlenceli pek çok oyun bulunuyor. Şuan için oyunların 20 milyondan fazla oynandığı belirtiliyor.

8- Gizli mesaj

Telefonunuzda  özel mesajlar gibi uygulama içerisinde de özel konuşmalarınız bulunabiliyor. Facebook‘da bunu düşünerek mesajlar üzerine şifre özelliği getirdi. Kimsenin görmesini istemediğiniz mesajlarınız için “Gizli Konuşma” özelliğini kullanabilirsiniz.

Peki siz Facebook Messenger uygulamasını kullanıyor musunuz? Sizin bildiğiniz farklı özellikler var mı? Yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • En Çok Kullanılan 5 Mesajlaşma Uygulaması!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “WhatsApp’ta Silinen Mesajlar Nasıl Geri Getirilir?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Görüntülü Konuşma Yapabileceğiniz 7 Uygulama!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya  butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Göksu Yıldız

Göksu Yıldız

Üsküdar Üniversitesi Reklam Tasarımı ve İletişimi bölümü 4. Sınıf öğrencisiyim. Gezmeyi, farklı kültürleri ve yaşamları görmeyi, insanlarla tanışmayı farklı hayatlara dokunmayı seven birisiyim. Hızla değişen ve gelişen dünyamızda olan yenilikleri birlikte takip etmek için sizi Moblobi.com’ daki köşeme bekliyorum. Beni takip etmek isterseniz: https://moblobi.com/author/goksu-yildiz/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı