Facebook ile İletişime Geçmenin 2 Yolu!

Facebook'ta bir sorun yaşadığınızda Facebook Yardım Merkezinden yardım alabilirsiniz.

Facebook en çok kullanılan sosyal medya platformlarından bir tanesi. Fakat kullanıcılar hesaplarıyla alakalı sorun yaşadıklarında ne yapacaklarını çoğu zaman bilemiyorlar. Peki bu gibi durumlarda Facebook yardım desteği nasıl alınabilir ve Facebook ile nasıl iletişime geçebilir? Haberimizde…

Facebook yardım veya iletişim desteği nasıl alınır?

Sosyal medya platformlarının sunduğu pek çok hizmet var. Bazen hizmetlerden faydalanırken kullanıcılar, hesaplarıyla alakalı sorunlar yaşayabiliyorlar. Nasıl aldığımız bir mal veya hizmette sorun yaşadığımızda bu durumu müşteri temsilcisine iletebiliyorsak; aslında Facebook’ta da bu geçerli. Facebook ile iletişim kurmak için 2 farklı yöntem var. Facebook Yardım Merkezi’nden iletişime geçebilir veya Facebook Yardım Topluluğu’ndan soru sorabilirsiniz.

Facebook ile nasıl iletişim kurulur?

Facebook’ta kullanıcıların sorun veya sorularını platforma iletebilecekleri bir sayfa bulunuyor. Bu sayfanın adı  Facebook Yardım Merkezi. Kullanıcılar herhangi bir sorun ile karşı karşıya kaldıklarında buraya başvurarak, Facebook iletişim desteği alabiliyorlar. Bu sayfa aracılığıyla Facebook ile iletişime geçmek için şu adımları izleyebilirsiniz.

 • Facebook hesabınıza giriş yapın
 • Ekranın sağ üst köşesine tıklayın
 • Siyah dairenin içinde yer alan küçük soru işareti simgesine tıklayın
 • Açılan menüden Sorun Bildir seçeneğine girin.
 • Bu bölümde “Ödeme Sorunu Bir Şey Çalışmıyor” ve “Sakıncalı İçerik” olmak üzere karşınıza 3 seçenek çıkıyor olacak.

Eğer ödeme ile ilgili sorun yaşıyorsanız, Ödeme Sorunu seçeneğini kullanmanız gerekiyor. Fotoğraf veya yazı paylaşımı yaparken bir sorun yaşıyorsanız Bir Şey Çalışmıyor seçeneğinden durumu bildirebiliyorsunuz. Sakıncalı İçerik seçeneğinden ise Facebook’ta size veya bir başkasına karşı yapılmış küfür, tehdit gibi kötü mesajları bildirebiliyorsunuz.

Eğer sorunuza yanıt bulamadıysanız Facebook Yardım Topluluğu’na sorularınızı sorarak yardım alabilirsiniz.

Facebook Yardım Topluluğu’na nasıl soru sorulur?

Facebook Yardım Topluluğu sorularınızı başka kişilere sorabileceğiniz bir ekipten oluşuyor. Bu topluluğa da sormak istediğiniz soruları yöneltebilir ve yardım alabilirsiniz. Topluluğa soru sormak için yapmanız gerekenler ise şöyle;

 • Facebook hesabınıza giriş yapın.
 • Hemen sağ yukarıda bulunan soru işareti simgesindeki açılır menüye tıklayın.
 • Seçenekler menüsünden Yardım Topluluğunu seçin.
 • Sayfanın aşağısına kadar inin.
 • “Facebook Yardım Topluluğu’nu Ziyaret Et” yazan kısma tıklayın.

Burada SSS yani sıkça sorulan sorular, diğer insanların yaşadığı problemler ve sizin de sorununuzu bildirebilmeniz için Soru Sor butonu yer alıyor. Buradan sizinle ortak soruna sahip birini bulabilir yada sorununuzu bildirebilirsiniz. Bu süreçte “Destek Gelen Kutunuzu” ara sıra kontrol etmeniz gerekiyor. Çünkü herhangi bir üyenin ya da Facebook personelinin geri dönüş mesajları bu kutuya düşüyor.

Peki siz daha önce Facebook iletişim desteği aldınız mı? Hangi yollardan iletişime geçtiniz? Deneyim ve görüşlerinizi yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

 • Facebook’da Kimin Sizi Engellediğini Nasıl Anlarsınız?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
 • İşletmeler İçin Facebook Business Sayfası Nasıl Açılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
 • Facebook’ta Canlı Yayın Nasıl Yapılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı ilginizi çektiyse ve arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
İlkay Miran

İlkay Miran

Grafik tasarım son sınıf öğrenciyim. Sanatsal alana daha yatkın ve yakın olsam da yeniliklere açık biri olduğumdan SEO alanında da kendimi geliştirmek istedim. Bunun sebeplerinden biri hızlı tüketimin sebep olduğu gelişmeler ve bunu kovalayan yeniliklere yakın olmazsak çağın bir adım gerisinde kalmış hissediyoruz. Sizlerde bu yenilikleri merak ediyor ve kısa bir zaman ayırarak gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız sizleri Moblobi.com'daki köşemi takibe bekliyorum: https://moblobi.com/author/ilkay-miran/https://moblobi.com/author/ilkay-miran/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı