Twitter Bildirimleri Nasıl Sessize Alınır?

Twitter sosyal medyanın en hareketli platformlarından biri. Dolayısıyla gün içerisinde pek çok tweet ve mesaj hesabımıza düşüyor. Bundan rahatsız olan kullanıcılar için Twitter sessize alma özelliğini getirmişti. Peki Twitter bildirimlerini sessize almak ne demektir? Hesabınızı sessize almanız size neler sağlar? İşte detaylar…

Tweetleri sessize alma özelliği nedir?

Twitter her sosyal medya platformu gibi kullanıcılarına yeni özellikler getirerek; sorunlarını ya da şikayet ettikleri konuları çözmeye çalışıyor. Geçtiğimiz aylarda da Tweetleri Sessize Alma özelliğini getirmişti. Bu yenilik, özellikle tweet kalabalığında boğulanlar ve sürekli bildirim almaktan sıkılanlar için çözüm olabilir.

Milyonlarca kullanıcıya sahip popüler sosyal medya platformu Twitter , gün içerisinde binlerce tweetle dolup taşıyor. Bu yüzden de birçok kişi rahatsız olup hesaplarını kapamaya dahi kara verebiliyor. Twitter elbette bu sorun yüzünden kullanıcı kaybetmemek adına; çözüm üretebilmek için yeni yöntemler arıyordu.

Bir uygulama araştırmacısı olan Jane Manchun Wong ise bu araştırmalar sürerken; Twitter uygulaması için yeni bir özellik fark etti. Buna göre; Twitter üzerinden atılan tweetler sessize alınabiliyordu.

Twitter bildirimleri nasıl sessize alınır?

Bunun için öncelikle Twitter hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Ardından, ana ekranın sağ üst köşesinde yer alan “çan” simgesine dokunmalısınız. Buradaki “bildirimler” sekmesinden telefonunuza düşen bildirimleri kapatabilirsiniz. Yalnız şunu hemen belirtelim: Bildirimler sekmesine tıkladıktan sonra karşınıza üç farklı seçenek geliyor olacak. Size ne aralıkla bildirimlerinizi kapatmak istediğiniz soruluyor olacak. Bunun için sunulan 3 seçenek mevcut.  1 saat, 3 saat veya 12 saat aralıklarla bildirimlerinizi sessize alabiliyorsunuz.

Dilerseniz sonrasında yine aynı ekranı kullanarak bildirimlerinizi kontrol etmeniz de mümkün. Bu özelliğin sadece telefonunuza gelen bildirimleri engellediğini de özellikle paylaşalım. Yani eğer masaüstünden Twitter ’a giriş yapıyorsanız orada bildirimlerinizi aynı şekilde almaya devam edeceksiniz. Ancak telefonunuzdaki bildirimler sessize alınmış olacak.

Peki Twitter bildirimler hangi durumlarda sessize alınabilir? Siz ne gibi faydalar sağlayabilir? Gelen bildirimleri daha sonra nasıl görebilirsiniz? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Göksu Yıldız

Göksu Yıldız

Üsküdar Üniversitesi Reklam Tasarımı ve İletişimi bölümü 4. Sınıf öğrencisiyim. Gezmeyi, farklı kültürleri ve yaşamları görmeyi, insanlarla tanışmayı farklı hayatlara dokunmayı seven birisiyim. Hızla değişen ve gelişen dünyamızda olan yenilikleri birlikte takip etmek için sizi Moblobi.com’ daki köşeme bekliyorum. Beni takip etmek isterseniz: https://moblobi.com/author/goksu-yildiz/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı