Snapchat Kullanıcıları Geri Dönmeye Başladı!

Bir zamanların en popüler fakat son zamanların en çok kullanıcı kaybetmiş olan platformu Snapchat yaptığı yenilikler ile eski ününe kavuşmaya başlamış görünüyor. Geçtiğimiz aylarda yaptığı kadın erkek yüz filtreleri ile çok fazla geri dönüş almıştı ve kullanımını önemli derecede arttırmıştı. Şimdi de günlük olarak 13 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaştığını bildiren platform, beklenmedik bir şekilde atağa kalktı. Snapchat ’te neler mi oluyor? Neden kullanıcılar geri dönüyor? İşte detaylar…

Snapchat kullanıcıları neden geri dönüyor?

Facebook ile yaşamış olduğu hız kesemeyen savaştan sonra sesini soluğunu çok çıkartmayan Snapchat ’in şu son zamanlarda adını yeniden çok duyar olduk. Yeni verilen bilgilere ve dünya çapında paylaşılan son istatistiklere göre 203 milyon Snapchat kullanıcısı olduğu görülüyor. Bunun ise Snapchat ’in çıktığı günden beri yaptığı en büyük büyüme olduğu söyleniyor.

Uygulama içine özellikle kullanıcı kaybetmeye başladığı günden beri yeniden kullanıcı kazanmak uğruna yeni yatırımlar yapılıyor ve özellikler ekleniyordu. Paylaşılan bu son veri ise bu yatırım ve yeniliklerin sonuç verdiğini gösteriyor. Tahminlere göre 7 ile 9 milyon kullanıcı sadece filtreler için uygulamaya geri dönüş yapmış. 4 ile 6 milyon kullanıcı ise uygulamanın sosyal alanının daha iyi olabileceği için geri dönüş yapmış görünüyor.

Snapchat ’in yaptığı en büyük hatalarından biri tabii ki de Android kullanıcıları için gerekli özeni gösterememesi olmuştu. Fakat bunu da atlatan uygulama Android için yaptığı yeni güncelleme ve optimizasyonlar ile uygulamanın yeni versiyonunu karşımıza çıkardı. Kullanıcılar için büyük önem taşıyan bu hamle bir çok insanın da kalbini kazanmasını sağladı.

Snapchat için göz ardı edilmemesi gereken bir durum vardı o da telefon kullanıcılarının dünya nüfusunu çok bir çoğunlığu Android işletim sistemini kullanıyordu. IOS sistemini geliştirip Android için bir yenilik getirmemesi bu konuda uygulamanın geri plana düşmesini sağlamıştı.

Şirketin CEO’su tarafından yapılan açıklamaya göre eski sürüme oranla uygulamanın hızında da fark edilebilecek şekilde değişiklikler oldu ve iyileşti. Bunun yanı sıra anlık görüntü sayısının arttığını belirtti.

Snapchat ’in kullanıcı kaybetmesini sağlayan Bir diğer en büyük eksik ise İngilizce konuşan ülkeler dışındaki diğer dilleri kullanan kullanıcıları es geçmesiydi. Bunun için de uygulama içerisinde önemli adımlar atacağı duyuruldu. Hemen ardından da henüz 2019 yılı bitmeden Hintçe, Pencap, Marathi, Gujarati Vietnam ve Urduca gibi dilleri kullanan 750 milyondan fazla insana hitap etmeye de başladı. Böylelikle kendine sekiz yeni dil daha eklemiş oldu. Bu da dünyanın bir çok kesimine daha fazla ulaşabileceğini gösterdi.

Peki Snapchat’in gücünü geri döndüren asıl hamle ne oldu? Ünlüler Snapchat’in geri dönüşüne nasıl bir katkı sağladı? Snapchat’in geri dönüşü sosyal medya hakkındaki hangi gerçeği ortaya çıkardı? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Kübra Çetingül

Kübra Çetingül

Gazeteci olmak için yanıp tutuşan, gezmeyi öğrenmeyi fazla seven, meraklılığı konusunda çok kez başı belaya giren ama bir o kadarda bunun ekmeğini yiyen, gelecek hedeflerinde de hayallerinin peşinden giden doğruyu söylemek gerekir ise fazla hiperaktif bir o kadar tatsız biri aa bu arada adımı söylemeyi unutmuş olabilirim merhaba ben Kübra! Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın! Moblobi: https://moblobi.com/author/kubra-cetingul/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı