Instagram Karanlık Mod Nedir?

Instagram karanlık mod özelliği nedir, ne işer yarar? Karanlık moda nasıl geçiş yapabilirsiniz? İpuçları, haberimizde...

Popüler sosyal medya platformlarının pek çoğunda koyu tema yani karanlık mod özelliği bulunuyor. Instagram’da bu özelliği kullanıcılarına sunan platformlardan biri. Peki Instagram karanlık mod özelliği nedir, nasıl kullanabilirsiniz? İpuçları, haberimizde…

Instagram karanlık mod nedir?

Instagram koyu tema özelliğini kullanan binlerce kişi var. Bu özellik arka plan renginizi siyah olarak değiştiriyor. Uygulamada fotoğraflar ve yazılar dışındaki alanlar siyah oluyor. Karanlık mod, Instagram gece modu veya koyu tema özelliği olarak da biliniyor. Direkt mesaj ve IGTV de karanlık modda kullanılabiliyor.

Bu tema Instagram’ın hem mobil ve hem de masaüstü versiyonunda da kullanılabiliyor. Mobil cihazların marka ve modellerine göre instagram karanlık mod ios ve instagram karanlık mod android seçenekleri de bulunuyor. Fakat şu ayrıntıyı da paylaşalım;  IOS 13, Android 9.0 ve üst sürümündeki cihaz  kullanıcıları bu özelliği kullanabiliyorlar.

Instagram karanlık tema nasıl kullanılır?

1- Instagram karanlık tema ios cihazlarda nasıl kullanılır?

IOS işletim sistemindeki cihazlarda karanlık modu kullanabilmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 • “Ayarlar” menüsüne gidin.
 • “Ekran” ve “Parlaklık” seçeneğine dokunun.
 • Açılan menüde ”Koyu Mod”u seçin.
 • Ardından, ”Koyu mod açık” veya ‘Koyu mod kapalı”ya dokunarak seçim yapabilirsiniz.

”Koyu Mod”u gün batımında veya belirli bir saatte otomatik olarak açılacak şekilde de ayarlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler ise şöyle:

 • “Ayarlar” menüsüne dokunun.
 • “Ekran” ve “parlaklık”a gidin ve “otomatik”i seçin.
 • “Seçenekler”e dokunarak ”Koyu Mod” için bir zamanlama ayarlayın.

2- Instagram karanlık tema android cihazlarda nasıl kullanılır?

Instagram gece modu Android cihazlarda da kullanabilirsiniz. Instagram temanızı karanlık yapmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 • “Instagram” uygulamasına giriş yapın.
 • “Ayarlar” menüsünden “Tema”yı seçin
 • “Karanlık” seçeneğine tıklayın.

Hemen şunu da belirtelim; Eğer karanlık modu cihazınızın ayarlar bölümünden açarsanız cihazınızdaki pek çok uygulama daha gece moduna geçecektir.

Peki siz Instagram kullanıyor musunuz? Instagram koyu tema özelliğini kullanıyor musunuz? Yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

 • Instagram Hesabınıza İlk 1000 Takipçi Nasıl Kazanılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
 • Whatsapp Web Karanlık Mod Nedir?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
 • Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
İlkay Miran

İlkay Miran

Grafik tasarım son sınıf öğrenciyim. Sanatsal alana daha yatkın ve yakın olsam da yeniliklere açık biri olduğumdan SEO alanında da kendimi geliştirmek istedim. Bunun sebeplerinden biri hızlı tüketimin sebep olduğu gelişmeler ve bunu kovalayan yeniliklere yakın olmazsak çağın bir adım gerisinde kalmış hissediyoruz. Sizlerde bu yenilikleri merak ediyor ve kısa bir zaman ayırarak gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız sizleri Moblobi.com'daki köşemi takibe bekliyorum: https://moblobi.com/author/ilkay-miran/https://moblobi.com/author/ilkay-miran/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı