Başkasının Instagram Hikayesini İndirmek için 3 Pratik Yol (2023 Güncelleme)

Instagram'da başka kullanıcıların hikayelerini indirebileceğiniz uygulamalar neler? Uygulama üzerinden instagram hikaye indirme nasıl yapılır? Haberimizde...

Instagram Hikayesini İndirmek çok merak edilen bir konu. Instagram’da paylaştığımız hikayeleri istediğimiz zaman gerek platforma gerek galeriye kaydedebiliyoruz. Fakat takip ettiğimiz birinin hikayesini indirebileceğimiz bir özellik bulunmuyor.

Platform tarafından geliştirilmese de başka kullanıcıların instagram hikayelerini indirmemizi sağlayan farklı uygulamalar ve pratik yöntemler mevcut. Instagram hikaye indirme için kullanabileceğiniz uygulamalar ve yöntemler hangileri? Haberimizde…

Instagram hikaye indirme nasıl yapılır?

Instagram hikayeler popüler platformun en çok kullanılan özellikleri arasında yer alıyor. Buradan fotoğraf ve video paylaşımı yapıp, eğlenceli hikayeler oluşturabiliyoruz. Zaman ayarlı olan Instagram hikayeleri sadece 24 saat görüntülenebiliyor ve sonra ortadan kayboluyor.

Platformda paylaştığımız hikayeleri arşivleyebileceğimiz bir seçenek bulunuyor. Kendi geçmişinizdeki tüm hikayelerinizi arşivleyebiliyorsunuz. Ayrıca profilinizde öne çıkanlar kısmına ekleyerek sabitleyebiliyorsunuz. Bu hikayeleri tekrardan telefonunuzda görmek isterseniz kaydet seçeneğine tıklayabiliyor; fotoğraf ya da videoyu telefonunuza kaydedebiliyorsunuz.

Instagram öne çıkanlar indir işlemi kendi hikayeleriniz için yapılabiliyor olsa da; farklı bir kullanıcının hikayesini indirme özelliği ise henüz platform tarafından sunulmadı.

Ancak bu amaçla geliştirilmiş olan birçok uygulama bulunuyor. Uygulamaların çoğu ücretsiz fakat bunlar Instagram’ın geliştirmediği uygulamalar olduğu için tehlike oluşturabilir; dikkatli olmanızı öneriyoruz. Bu uygulamaları kullanarak instagram hikaye indirme işlemi nasıl yapılır; adım adım aktaralım:

1- Android cihazlarda Instagram hikayeleri nasıl indirilir?

Android cihaz sahipleri Story Saver uygulaması üzerinden başkalarının paylaştığı instagram hikayelerini indirebilirler. Bu uygulama üzerinden instagramdan story indirme işlemi yapmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 • Öncelikle Story Saver uygulaması indirmelisiniz.
 • Sonrasında uygulamaya giriş yapmak için; Instagram hesabınıza giriş yapın
 • Anasayfada takip ettiğiniz tüm kullanıcıların hikayeleri karşınıza çıkacak.
 • Aradığınız biri var ise arama butonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz.
 • Buradan istediğiniz video ve fotoğrafı seçip kaydedebilirsiniz.

2- IOS cihazlarda Instagram hikayeleri nasıl indirilir?

IOS cihaz sahipleri Repost Story For uygulaması aracılığıyla başka kullanıcıların Instagram hikayesini indirebilirler. Bunun için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz:

 • App Store’dan Repost Story For uygulamasını indirin
 • Instagram hesabınızdan sisteme giriş yapın.
 • Uygulama galerinize erişim izni isteyecektir.
 • İzin verdikten sonra aradığınız kullanıcı adını yazın.
 • Daha sonra indirmek istediğiniz hikayeyi cihazınıza indirin.

3- Masaüstü bilgisayarınıza Instagram hikayeleri nasıl indirilir?

Instagram hikayeleri masaüstü bilgisayarınıza kaydetmek istiyorsanız birden fazla seçenek mevcut. Web sitesi olarak StoryDownloader, Story Saver Weynstag sitelerini kullanabilirsiniz. Sadece kullanıcı adıyla giriş yapabildiğiniz bu sitelerde, hikayeleri bilgisayarınıza indir düğmesine basarak indirebilirsiniz.

Sözkonusu uygulama ve web sitelerinin Instagram tarafından geliştirilmediğinin bilgisini birkez daha sizlerle paylaşmış olalım. Bu uygulamaları kullanırken ve indirirken dikkat etmekte fayda var.

Peki siz Instagram hikayeler özelliğini kullanıyor musunuz? Başkalarının paylaştığı hikayeleri indirmek için platformun geliştirmediği instagram hikaye indirme uygulamalarını kullanmayı düşünür müsünüz? Sizin bildiğiniz farklı uygulamalar var mı? Yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

 • Instagram Hesabınızın Güvenliği için 4 İpucu!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
 • “Instagram Hesabınıza İlk 1000 Takipçi Nasıl Kazanılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
 • “Dikkat Çeken Instagram Hikayeleri için 6 İpucu!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Göksu Yıldız

Göksu Yıldız

Üsküdar Üniversitesi Reklam Tasarımı ve İletişimi bölümü 4. Sınıf öğrencisiyim. Gezmeyi, farklı kültürleri ve yaşamları görmeyi, insanlarla tanışmayı farklı hayatlara dokunmayı seven birisiyim. Hızla değişen ve gelişen dünyamızda olan yenilikleri birlikte takip etmek için sizi Moblobi.com’ daki köşeme bekliyorum. Beni takip etmek isterseniz: https://moblobi.com/author/goksu-yildiz/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı