Instagram’da Fotoğraf Nasıl İndirilir?

Instagram'da bu zamana kadar paylaştığınız verileri indirebilirsiniz...

Instagram, sosyal medya denilince aklımıza ilk gelen uygulamalardan bir tanesi. Instagram’a her gün kullanıcılar tarafından yaklaşık 100 milyondan fazla fotoğraf yükleniyor. Bu Instagram fotoğraf kareleri bin bir özenle çekiliyor. Pek çok kişi ise neredeyse bir albüm gibi olan Instagram hesabında fotograf indirme yapabileceğinden habersiz. Oysa ki uygulamada yer alan bir özellik sayesinde paylaştığınız tüm Instagram fotoğraflarınız hatta çok daha fazla veriyi indirebiliyoruz. Nasıl mı? İşte detaylar…

Instagram’da fotograf indirme nasıl yapılır?

Instagram’da her gün birçok fotoğraf veya video paylaşıyoruz. Pek çok insan paylaşacağı Instagram fotoğraflarını çekmek için saatlerini harcıyorlar. Binbir emekle hazırlanan gönderilerden hoşumuza gidenleri kaydedebiliyoruz. Fakat birgün gönderilerimizi siler veya hesabımızı kapatırsak kaydettiğimiz fotoğraf ve videolar da yok oluyor. Ancak hemen belirtelim Instagram’da bu sorunla karşılaşmamak için fotograf indirmeniz mümkün. Yani popüler platformda paylaştığınız fotoğraflarınızı indirebilirsiniz.

Instagram, Facebook uygulaması gibi fotoğraf indirme seçeneği sunmadığı için kullanıcılar tarafından büyük tepki toplamıştı. Bu konu üzerine Instagram kullanıcılarının istediği içerikleri bilgileri indirmeniz için bir araç yayınladı. Aslında bu özellik sadece Instagram fotoğraflarını indirmiyor. Bu özellik sayesinde Instagram’da yaptığınız yorumların, profil bilgilerinizin bir dosyasının kopyasını Instagram sizinle paylaşmış oluyor.

Instagram’da paylaşım ve fotograf indirme oldukça basit. Bunun için özel bir uygulama indirmenize de gerek yok. Tüm adımları Instagram’a tarayıcıdan ve uygulamadan giriş yaparak gerçekleştirebilirsiniz. Instagram’da veri ve fotograf indirme nasıl yapılır; adım adım paylaşalım:

Instagram hesabınıza tarayıcıdan giriş yaparsanız:

 • İlk olarak tarayıcıdan Instagram uygulamasına girin ve oturum açın.
 • Daha sonra sayfanın sağ alt kısmında bulunan profil kısmına tıklayın.
 • Karşınıza çıkan sayfada sağ üst köşede bulunan düzenleme seçeneğine tıklayın.
 • Ayarlar kısmına girin ve Gizlilik ve Güvenlik seçeneğine basın.
 • Hesap Gizliliği seçeneğine tıklayın.
 • Burada açılan sayfanın sonuna kadar inin.
 • Sayfanın en alt kısmında Veri indirme yazan bir bağlantıya tıklayın

Verileri almak için ilk önce kim olduğunuzu ve almak istediğiniz verilerin nereye gitmesini istediğinize dair bilgileri onaylamanız gerekiyor. Bunun için e-posta adresinizi ve şifrenizi girin.

Instagram hesabınıza uygulamadan giriş yaparsanız:

 • Instagram uygulamasına gidin ve oturum açın.
 • Profil ayarlarına tıklayın.
 • Ekranda sağ üst köşede yer alan menü seçeneğine girerek ayarlar kısmına basın.
 • Güvenlik seçeneğine ve ardından verileri indir şeçeneğine basın.

Bilgilerinizi ve verilerinizi almak için burada da e -posta ve şifrenizi sisteme girmeniz gerekiyor. Sonrasında ise “İndirme İste” düğmesine basın. Bilgilerinizi paylaştıktan en geç 48 saat içerisinde Instagram uygulaması tarafınıza geri dönüşte bulunacaktır.

Peki siz Instagram fotoğraf ve verilerinizi indirmek ister miydiniz? Ya da Instagram’da daha önce fotograf indirme yapıp; verilerinizin bir kopyasını aldınız mı? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!

 • En İyi Instagram Kullanıcı Adı Nasıl Seçilir?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
 • Instagram’da Yaratıcı Filtreler Nasıl Yapılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
 • Instagram Fotoğraflarınızı İlgi Çekici Hale Nasıl Getirebilirsiniz?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı ilginizi çektiyse ve arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Göksu Yıldız

Göksu Yıldız

Üsküdar Üniversitesi Reklam Tasarımı ve İletişimi bölümü 4. Sınıf öğrencisiyim. Gezmeyi, farklı kültürleri ve yaşamları görmeyi, insanlarla tanışmayı farklı hayatlara dokunmayı seven birisiyim. Hızla değişen ve gelişen dünyamızda olan yenilikleri birlikte takip etmek için sizi Moblobi.com’ daki köşeme bekliyorum. Beni takip etmek isterseniz: https://moblobi.com/author/goksu-yildiz/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı