WhatsApp’ta Silinen Mesajlar Nasıl Geri Getirilir?

WhatsApp'ta silinen mesajları geri getirmenin yolları...

Bildiğiniz üzere popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp mesaj silmenize izin veriyor. Dilerseniz gönderdiğiniz mesajdan vazgeçip karşınızdaki kişiden silebiliyor; ya da hesabınızda gelen veya giden mesajlarınızı yok edebiliyorsunuz. Ancak bazen karşımızdaki gönderdiği mesajı silince ne gönderdiğini merak edebiliyor; ya da daha önce sildiğimiz Whatsapp mesajlarını geri getirmek isteyebiliyoruz. Şunu hemen belirtelim: whatsapp’ta silinen mesajları geri getirme yani whatsapp’ta silinen mesajları görme mümkün…  Silinen Whatsapp mesaj ları ufak birkaç ipucu ile yeniden geri getirilebilir. Peki WhatsApp silinen mesaj nasıl geri getirilir? İşte geri getirmenin yolları….

WhatsApp silinen mesaj nasıl geri getirilir?

WhatsApp en çok kullandığımız mesajlaşma uygulamalarından biri. Gün içerisinde sayısız mesaj atıyoruz. Bazen yanlış kişiye yanlış mesajlar gönderebiliyoruz. Ancak WhatsApp’ta yer alan silme özelliği sayesinde hem kendinizden hem de karşınızdaki kişilerden gönderdiğimiz mesajları silebiliyoruz.

Whatsapp mesaj silme özelliği ile yok ettiğiniz mesajların; aslında gerçekten yok olmadığını hemen paylaşalım. Çünkü whatsapp’ta silinen mesajları görme mümkün. Bazı uygulamalar veya Whatsapp’ıne kendi içerisinde yer alan bazı özellikler sayesinde whatsapp’ta silinen mesajları geri getirme yapabiliyorsunuz.

WhatsApp silinen mesaj geri getirmeye yönelik için pek çok uygulama var. Fakat gizliliğin çok önemli olduğu günümüzde WhatsApp’a ait olmayan uygulamalara erişim izni vermek tehlikeli olabilir bunu özellikle paylaşalım. Ancak WhatsApp silinen mesajları herhangi bir uygulama kullanmadan da geri getirmeniz mümkün.

Android telefon kullanıcıları silinen Whatsapp mesajlarını nasıl geri yükleyebilir?

Android ya da iOS işletim sistemi fark etmeden akıllı telefon kullanan herkes,  WhatsApp silinen mesajları geri getirebilir. Sohbet yedekleme işlemini yaptıysanız zaten  mesajlarınız  yedeklenmiştir. Bu durumda yeniden yedekleme yapmanıza gerek yok. Fakat yedekleme yapmayan Android kullanıcıları 2 farklı şekilde whatsapp’ta silinen mesajları geri getirme yapabilirler. İşte yapmanız gerekenler:

 • İlk olarak telefonda bulunan WhatsApp uygulamasını silin
 • Google Play Store’dan tekrardan WhatsApp uygulamasını yükleyin.
 • Uygulamaya giriş yapın ve telefon numaranızı doğrulayın.
 • Mesajlarınızı geri getirmek için Google Drive, “Geri Yükle” yazısını göreceksiniz. “Geri Yükle” seçeneğine tıklayın ve “İleri” tuşuna basın. Bu şekilde silinmiş mesajlarınız, uygulamayla birlikte geri gelecektir.

WhatsApp silinen mesaj geri getirmenin bir diğer yolu ise sohbet yedeklemek. Sohbet yedeklemek için yapmanız gerekenler ise şöyle;

 • WhatsApp uygulamasına girin ve sağ üst tarafta bulunan üç noktaya tıklayın.
 •  “Ayarlar” adımından “Sohbetler” seçeneğine tıklayın.
 •  “Sohbet Yedeği” seçeneğine tıklayın ve “Kapalı” seçeneği hariç; gün, hafta, ay fark etmeden bir seçeneğe tıklayın.

Burada seçtiğiniz zaman diliminin fark etmeyeceğini belirtelim. Çünkü önemli olan zaman dilimi değil, sohbetlerin yedekleniyor olması. Bu şekilde WhatsApp sohbetiniz yedekleniyor olacak. Önceden silmiş olsanız dahi geri getirebileceksiniz.

iOS telefon kullanıcıları silinen Whatsapp mesajlarını nasıl geri yükleyebilir?

Bu arada şunu hemen belirtelim: iOS işletim sistemine sahip telefonlarda önceden yedeklenmeyen sohbetleri geri getirebilmek mümkün değil. iOS kullanıcılarının ise yapması gereken tek şey sohbet yedekleme özelliğini açmak. Bunun için IOS kullanıcılarının yapması gerekenler;

 •  İlk olarak WhatsApp uygulamasına girin ve sağ aşağıda bulunan “Ayarlar” seçeneğine tıklayın.
 •  “Sohbet Yedeği” seçeneğine basın.
 •  Daha önce sohbetleri yedeklemeyi kapattıysanız, “Şimdi Yedekle” seçeneğine basın.
 • Sohbet yedeklemekle sürekli uğraşmak istemiyorsanız“Otomatik Yedekle” seçeneğine tıklayın.

Günlük, haftalık ya da aylık seçeneklerinden herhangi birini seçip, sohbetlerinizi yedekleyebilirsiniz. WhatsApp sohbetlerinizin içinde bulunan videolar sizin için önemliyse ve videoları da yedeklemek istiyorsanız “Videoları Dahil Et” seçeneğine tıklamanız gerektiğini de söyleyelim. Böylece videolarınızı da yedekleyebiliyorsunuz.

Peki siz whatsapp’ta silinen mesajları görmek için hangi yöntemleri kullanıyorsunuz? WhatsApp sohbetlerinizde silinen mesajları nasıl geri getiriyorsunuz? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

 • İşinize Yarayacak Gizli WhatsApp Özellikleri!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
 • WhatsApp’tan Gönderdiğiniz Fotoğraflar Silinmiyor!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
 • Whatsapp’tan Gelenlerin Galerinizi Doldurmasını Engelleyin!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı ilginizi çektiyse ve sosyal medyada arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Sude Özcan

Sude Özcan

Ben Sude. Kocaeli Üniversitesi Reklamcılık Bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Okumayı, öğrenmeyi,araştırma yapmayı, yazmayı ve yazdıklarımı sizinle paylaşmayı çok seviyorum. Yazdıklarımı okumak için Moblobi.com’daki köşeme bekliyorum: https://moblobi.com/author/sude-ozcan/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı