Facebook Hesabını Kurtarmanın 2 Yolu! - Moblobi.com
Sosyal Medya

Facebook Hesabını Kurtarmanın 2 Yolu!

Facebook hesabına giriş yapamayan kullanıcılar ne yapmalılar? Facebook hesap kurtarma yöntemleri neler? İpuçları, haberimizde...


Facebook kullanıcıları, zaman zaman hesaplarına giriş yapamama sorunuyla karşılaşabiliyorlar. Hesabına giriş yapamayan kullanıcılar haliyle endişeye kapılıyorlar. Ancak iki farklı yöntem ile Facebook hesap kurtarma işlemini uygulayarak kullanıcıların hesaplarına erişim sağlamaları mümkün. Peki Facebook hesabı nasıl kurtarılır? Facebook hesap kurtarma seçenekleri neler? Haberimizde..

Facebook hesap kurtarma yöntemleri neler?

Facebook hesabınıza giriş yapamamanızın iki sebebi olabilir. Hesap giriş bilgilerini unutmuş olabilirsiniz ya da hesabınız kötü niyetli birinin eline geçmiştir. İki durumda da hesabınızı kurtarabilirsiniz.

1- Doğrulama kodu ile Facebook hesabını kurtarma

Facebook hesap kurtarma seçeneklerine göz atmadan önce kontrol edilmesi gereken ilk şey hesabın başka bir cihazda açık olup olmadığı. Açık bir Facebook oturumu var ise mevcut şifreyi devre dışı bırakmanız gerekiyor. Bunun için Facebook size doğrulama kodu iletecektir. Kod almak için izlemeniz gereken adımlar ise;

  • Facebook giriş sayfasına girin.
  • Kullanıcı adınızı girin.
  • “Şifremi unuttum, hesabıma erişemiyorum” butonlarına tıklayın.
  • Facebook hesabına eklenen e posta adresi veya telefon numarası bilgilerinizi girin
  • Facebook paylaştığınız iletişim bilgilerine yeni şifre oluşturma bağlantısı veya erişim kodu gönderilecektir.
  • Bağlantıdaki kodu girerek, hesabınızı etkinleştirebilirsiniz.

2- İletişim bilgilerini değiştirerek, hesabı kurtarma

Çalıntı hesap ve spam gönderilere maruz kalındıysa, alınması gereken önlemler farklılık gösteriyor. Bu noktada iki faktörlü kimlik doğrulama sisteminin aktif hale getirilmesi ve daha güçlü bir şifre kullanılması gerekiyor.

Eğer hesabı doğrulayacak kimlik bilgilerine erişim sağlanamıyorsa Facebook hesap kurtarma yöntemlerinden bir diğeri de iletişim bilgilerini değiştirme yöntemidir. Yeni bir erişim adresi sağlanması durumunda Facebook hesap kurtarma işlemi yapılabiliyor.

Facebook uygulamasının sunduğu bir başka kolaylık ise güvenilir hesaplar seçeneği olarak görülüyor. Bu özellik ile eğer kimlik doğrulaması yapılamazsa, daha önceden eklenen güvenilir hesaplar kimlik doğrulaması yapabiliyor. Ancak bu yöntemle geri alınan hesapların açılması için 24 saat beklenmesi gerekiyor.

Eğer çalıntı hesaptan spam gönderiler paylaşılıyor veya kişilere mail atılıyor ise Facebook şikayet et butonunu kullanmanız gerekiyor. Ancak tüm bunlar işe yaramadıysa ve hesabınızı kurtaramadıysanız, “security@facebookmail.com” adresine e posta göndererek de destek alabilirsiniz.

Peki siz Facebook hesabınıza giriş yaparken sorun yaşadınız mı? Facebook hesabınızın çalındığı oldu mu? Deneyimlerinizi yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Facebook Hesabınızı Takip Edenleri Nasıl Görebilirsiniz?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Gizli Kalmış ve Az Bilinen 6 Facebook Özelliği!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Facebook İşletme Sayfası ile Nasıl Yorum Yapılır? haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı