Kilitlenen Facebook Hesabını Açmak için 4 İpucu ( 2023 Güncel )

Facebook hesabınız kilitlendiğinde ne yapmalısınız? Kilitlenen facebook hesabı nasıl açılır? 4 Pratik çözüm önerisi, haberimizde…

Sayıları giderek artan sosyal medya platformlarını birçoğumuz günlük yaşamın vazgeçilmezi olarak tanımlayabiliriz. Sıklıkla uğradığımız bu platformlarda elbette bazen can sıkıcı durumlar yaşanabiliyor. Örneğin sosyal medya hesabınız zaman zaman kilitlenebiliyor. Eğer Facebook hesabınız kilitlendiğinde ne yapmalısınız? Kilitlenen facebook hesabı nasıl açılır? 4 Pratik çözüm önerisi, haberimizde…

Facebook hesabı neden kilitlenir?

Hayatımızın bir parçası olarak adlandırabileceğimiz teknoloji ve internet, günümüzde sosyal medyayı da hayatımızla iç içe geçirmiş durumda. Sosyal medya platformlarının sayıları her geçen gün artıyor ve bu platformların hayatımızda edindiği yer de genişliyor.

Artık kendimize ayırdığımız vaktin büyük bir kısmını sosyal medya hesaplarımızda gezinerek geçiriyoruz. Sosyal medya hesabmızda paylaşım yapıyor, mesajlaşıyor, arkadaş ediniyor yani internet aracılığıyla sosyalleşiyoruz.

Ancak sosyal medya platformları ‘nın sık kullanımı bazı güvenlik problemlerini de beraberinde getiriyor. Kullandığımız sosyal medya hesaplarımız spam yiyebiliyor veya geçiçi olarak kilitlenebiliyor. Güvenlik problemleriyle karşılaştığımız platformlara Instagram, Twitter, Facebook gibi popüler platformlar örnek olarak verilebilir.

Hesabın geçici olarak kilitlenmesi problemiyle karşılaşılan platformlardan olan Facebook, uzun yıllardır popülerliğini korumaya devam ediyor. 7’den 70’e neredeyse herkes tarafından kullanılan Facebook platformunda bazen karşımıza “Hesabınız geçici olarak kilitlenmiştir.” uyarısı çıkabiliyor.

Sosyal medya kullanıcıları bu uyarı karşısında genellikle panik yapsa da; pratik ipuçlarıyla bu sorunu çözebilirsiniz. Bazı adımları uygulayarak Facebook hesabınıza kolaylıkla giriş yapabilirsiniz.

Kilitlenen facebook hesabı nasıl açılır? ( 2023 )

Çözüm 1:

Hesabınızın kapatılmasına veya geçici olarak kilitlenmesine; çok sayıda arkadaşlık isteği, mesaj isteği, birden çok yanlış şifre girişi, farklı bir cihazdan giriş, zararlı yazılımlar gibi durumlar sebep olmuş olabilir. Facebook, bu gibi durumlarda bunu bir güvenlik problemi olarak algılar ve güvenlik önlemi alarak hesabınızı kilitler.

Böyle bir problemle karşılaştığınızda bir hafta kadar hesabınızın açılmasını bekleyebilirsiniz. Beklemek istemediğiniz durumlarda Facebook yetkilileriyle görüşerek durumu kolaylıkla çözebilirsiniz. Bunun için adım adım şunları yapabilirsiniz:

  • Bunun için hesabınıza giriş yaparken aldığınız hatanın ekran görüntüsünü alın.
  • Dosya ekle” seçeneği ile hatanın ekran görüntüsünü yetkilerle paylaşın.
  • Sonrasında 24 saat içerisinde hesabınız ve aldığınız hata ile ilgili size geri dönüş yapılacaktır.

Hesabınızın kilitlendiği bazı durumlarda cep telefonunuz yardımıyla anında hesabınıza ulaşabilirsiniz. Böyle bir durumda cep telefonunuza bir kod gelecektir. Kod ile Facebook hesabının size ait olduğunu doğrulayarak da hesabınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Çözüm 2:

Kilitlenen Facebook hesabını açmak için uygulayabileceğiniz çözüm yöntemlerinden biri de kimlik doğrulaması yapmaktır. Facebook’da ” Lütfen kimliğimi onayla. ” uyarısıyla karşılaştığınızda bir güvenlik kontrolü seçme veya bir güvenlik kontrolü yapma seçeneklerinden birini seçerek devam etmeniz gerekir. Bir sonraki adımda Facebook size kimliğinizi onaylamanız için bazı seçenekler sunacaktır. Bunlar güvenlik sorunu cevapla, fotoğrafından arkadaşlarını tanı, güvenilir kişilerinden yardım iste seçenekleridir. Seçeneklerden birini seçip ilerleyerek kilitlenen hesabınızı açabilirsiniz.

Çözüm 3:

Diğer bir çözüm ise antivirüs programları kullanmaktır. Bazen zararlı yazılım ve programlar hesabınızın güvenliğini engeller ve kapatılmasına sebep olur. Bu gibi durumlarda Security Essentials ve Mcaffe Antivirüs programları gibi programları kullanabilirsiniz. Bu gibi antivirüs programlarını indirerek, tarama işlemini başlatabilir ve hesabınıza ulaşabilirsiniz.

Çözüm 4:

Facebook hesabınıza ulaşmanızı engelleyen sebepler arasında tarayıcınızla ilgili sorunlar da yer alabilir. Bu problemi düzeltmek için kullandığınız tarayıcıyı “Ayarlar” ve “Tarayıcı ayarlarını sıfırlama” bölümlerinden sıfırlayabilirsiniz. Böylelikle problem çözülecektir ve hesabınıza tekrar giriş yapabileceksinizdir.

Peki siz sosyal medya hesabınızın kilitlenmesi problemi ile karşılaştınız mı? Bu sorunu hangi çözüm yöntemi ile aştınız? Yorum kısmından deneyim ve görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Facebook Hesabınızdan Nasıl Para Kazanabilirsiniz?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Facebook ile İletişime Geçmenin 2 Yolu!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Pelda Nasıroğlu

Pelda Nasıroğlu

Ben Pelda. İstanbul Üniversitesi İktisat bölümü 3.sınıf öğrencisiyim. Moblobi'de metin yazarlığı yapıyorum. Teknoloji ve dijital odaklı yazılarıma Moblobi.com'daki köşemden ulaşabilirsiniz. Moblobi: https://moblobi.com/author/pelda-nasiroglu/ E-posta: peldanasiroglu@hotmail.com


İlgili Makaleler

9 Yorum

  1. Hesabıma eski telefon numaram var kod ona geriyor@ posta yoluyla yapamazmıyım kilitlenen hesabımı
  2. Hesabım kitlendi ve kimliğide ben eklemedim ne olur acil dünüş yapılsn yoksa bigilerim gideck
  3. Merhaba benim Facebook hesabında kilitlendi ve adım değiştirilmis nasıl yapabilirim yardımcı olur saniz sevinirim
  4. Ben şuanda Facebook’u kitlenmis profil diyor ama ben mail adresimi ve şifremi bilmiyorum açıl yardım talep ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı