Facebook İşletme Sayfası ile Nasıl Yorum Yapılır?

Facebook sayfası olan kullanıcılar başkalarının sayfalarında paylaşılan gönderilere nasıl yorum yapabilirler? Haberimizde...

İşletme sahibi olan ve dijitalde ben de varım demek isteyen kişiler Facebook’ta işletme sayfası açabiliyorlar. Platformda yer alan bir özellik sayesinde, Facebook işletme sayfası açan kullanıcılar başka sayfaların gönderilerine yorum yazabiliyorlar. Peki işletmesi için facebook sayfası açan kullanıcılar bir gönderiye yorum nasıl atabilirler? İpuçları, haberimizde….

Facebook sayfası ile gönderilere nasıl yorum yapılır?

Facebook Business yani işletme sayfası açan kullanıcılar da Facebook’taki paylaşımlara yorum yazabilirler. Örnek olarak ürününüzle ilgili şikayette bulunan bireylere müşteri hizmeti sunmayı veya başka bir yerel işletme ile iletişim değişimini başlatmayı verebiliriz. Fakat belirtmemiz gerekir ki, bu işlemi yani bir sayfa olarak yorum yapabilmeyi, başkalarının profilinde değil yalnızca sayfasında yapabilirsiniz.

Yorum bırakabilmek için sayfanın yöneticisi, editör veya möderatörü olmanız gerekiyor. Ve yorum yapacağınız bu sayfa kilitli değil herkese açık olmalıdır. Bilgisayar üzerinden veya mobil cihazınız üzerinden yorum bırakabilirsiniz. Sizlere işletme hesabınız ile nasıl yorum bırakabileceğinizi, adım adım aktaralım:

  • Öncelikli bir tarayıcı vasıtasıyla Facebook’a giriş yapın ve yorum yapmak istediğiniz gönderiyi bulun.
  • Yorum yapmak istediğiniz gönderiye ulaştığınızda yorum düğmesinin yanında, küçük bir açılır okla bitişik halde olan profil simgenizi görürsünüz. Bu simgenizin üzerine tıklamanız gerekiyor.
  • Simgenize tıkladıktan sonra yorum yapmak istediğiniz sayfanın adını açılır
  • Menüden sayfayı seçin ve yorumunuzu yapın.

Bu arada not olarak paylaşalım: Bu özelliği kişisel hesaplar için kullanamayacağınızın bilgisini de sizlerle paylaşalım.

Peki siz Facebook sayfası yönetiyor musunuz? Yorum kısmından görüş ve deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Instagram Business Hesabı Nasıl Oluşturulur?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Google Business Nedir, Nasıl Kullanılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Songül Dursunova

Songül Dursunova

Merhaba, ben Songül. İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencisiyim. Bolca hayal kurup hayallerini hedeflere, hedeflerini de gerçeğe dönüştürme çabasında olan biriyim. Gezmeyi, yeni şeyler öğrenmeyi ve bunları insanlarla paylaşmayı severim. Eğer siz de yeni bilgiler edinmeye meraklıysanız Moblobi.com da takpte kalın. https://moblobi.com/author/songul-dursunova


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı