Kendinize Benzeyen Emoji Nasıl Oluşturulur?

Bitmoji nedir? Size benzeyen emoji karakterler nasıl tasarlayabilirsiniz? Haberimizde...

Sosyal medya platformlarında mesajlaşırken emojiler, gifler göndermek artık çok popüler oldu. Hatta Snapchat platformu emojileri kişiselleştirebileceğimiz bir özelliği kullanıma sundu. Bitmoji adı verilen bu özellik ile kullanıcılar kendilerine tıpatıp benzeyen emojiler tasarlayabiliyorlar. Peki bitmoji nedir? Kendi bitmojinizi nasıl oluşturabilirsiniz? Haberimizde…

Bitmoji ile kendinize benzeyen emoji nasıl oluşturulur?

Emoji klavyesi olarak da adlandırılan Bitmoji özelliğini Snapchat ile tanıdık. Bitmoji ile kendinize kişisel bir emoji oluşturabilirsiniz. Kendi yüzünüzün, gözlerinizin, saçlarınızın kısacası kişiliğinize uygun emoji, avatar oluşturabilir; arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Snapchat kişisel emojinizi oluşturabilmeniz için sizi Bitmoji uygulamasına yönlendiriyor. Kendi emojinizi oluşturmak için ilk yapmanız gereken Bitmoji uygulamasını telefonunuza indirmek. Daha sonrasında açılan sayfada profilinizi oluşturmak için kişisel bilgilerinizi sisteme girmeniz gerekiyor. Uygulama aracılığıyla oluşturduğunuz bitmojiniz hemen aktif hale geliyor; Snapchat’inizde ekli arkadaşlarınıza sizin yerinize ekleniyor; ayrıca Snapchat uygulamasında fotoğrafınız yerine de kullanılabiliyor.

Bitmoji ile karakter oluşturmak için uygulamanız gerekenler adım adım şöyle: 

  • Snapchat’e girin.
  • Sol üst köşede yer alan profil kutusuna tıklayın.
  • Adınızın yazdığı yerin üst kısmında yer alan fotoğraf alanını doldurmak için bitmojinizi oluşturabilirsiniz.
  • Yine aynı sayfada yer alan bitmoji oluştur kısmına girerek kendi avatarınızı yaratabilirsiniz.

Bitmoji bölümüne tıkladığınızda karşınıza ilk önce kadın avatar mı yoksa erkek avatar mı oluşturmak istediğinize dair bir seçenek çıkacak. Cinsiyetini belirledikten sonra farklı özelliklerini de tasarlamanız gerekiyor. Bu alanda hemen hemen her renkte oluşan ten renkleri mevcuttur. Kendi teninize uygun ya da istediğiniz renkte ten rengi belirleyebilirsiniz. Onu da belirledikten sonra saç şekilleri ve renkleriyle kendi tarzını oluşturabilirsiniz.

Göz renginizden, şeklinizden kirpiklerinizin uzunluğuna kadar size seçenekler sunuluyor. Yüzünü oluşturduktan sonra bitmojinizi modunuza göre giydirebilir, hatta ruh halini yansıtan efektlerle şekillendirebiliyorsunuz.

Hem kendi hem de arkadaşlarınızın bitmojisinin yer aldığı Snapchat uygulamasında yaptığınız konuşmaları daha eğlenceli hale getirmeniz mümkün oluyor. Snapchat üzerinde en çok iletişim kurduğunuz arkadaşınız ile birbirinize göndermek için sadece sizin konuşmalarınıza özel şekilleri de kullanabilirsiniz.

Peki siz Snapchat kullanıyor musunuz? Kendi bitmojinizi tasarladınız mı? Yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • “Emoji Dili Dünyada Yaygınlaşıyor!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “İntihar Riskini Belli Eden 4 Kelime ve 1 Emoji!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “WhatsApp’tan iPhone için Memoji Özelliği! haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Göksu Yıldız

Göksu Yıldız

Üsküdar Üniversitesi Reklam Tasarımı ve İletişimi bölümü 4. Sınıf öğrencisiyim. Gezmeyi, farklı kültürleri ve yaşamları görmeyi, insanlarla tanışmayı farklı hayatlara dokunmayı seven birisiyim. Hızla değişen ve gelişen dünyamızda olan yenilikleri birlikte takip etmek için sizi Moblobi.com’ daki köşeme bekliyorum. Beni takip etmek isterseniz: https://moblobi.com/author/goksu-yildiz/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı