Telefondan Fax Göndermek için 4 Pratik Yöntem!

Telefonunuzdan faks gönderebileceğiniz internet siteleri hangileri? Telefondan fax göndermeyi sağlayan 4 pratik yöntem, haberimizde...

E posta kullanımı yaygınlaşmış olsa da bazı kurumsal şirketler e postanın güvenli olmadığını düşünerek fax ile haberleşmeyi tercih ediyorlar. Günümüzde de çoğu şeyi telefondan halletmeye alışkın olduğumuz için kimse fax makinesiyle uğraşmak istemiyor. Fax gönderme işlemini akıllı telefonlarını kullanarak gerçekleştiriyorlar. Bunun için geliştirilen internet sitelerinin yanında telefondan fax gönderme işlemini gerçekleştiren mobil uygulamalar da var. Peki telefondan fax nasıl gönderilir? Faks gönderebileceğimiz internet siteleri ve uygulamalar neler? Haberimizde…

Telefondan Fax gönderme hizmeti veren 4 internet sitesi:

Pek çoğumuz mail aracılığıyla haberleşiyoruz. Bu yüzden fax göndermek, çok eskide kaldı diye düşünebilirsiniz. Fakat, bazı kurumlar e mailin güvenlik problemleri yaratabileceğini düşünerek, faks kullanmayı tercih ediyor. Eskiye göre ise faks göndermek epey kolaylaştı. Artık telefonunuzdan internete bağlanarak, fax gönderebiliyorsunuz. Cepten faks gönderme hizmeti veren 4 internet sitesini sizlere aktaralım:

1- Fax.Plus

Fax.Plus,  hem internet sitesinden kullanılabiliyor hem de IOS ve Android telefonlarına mobil uygulama olarak yüklenebiliyor. Fax.Plus’a ücretsiz bir şekilde kayıt olduğunuzda göndereceğiniz ilk 10 faksınız ücretsiz oluyor. Sonrasında ise ücretli paketlere geçiş yapmanız gerekiyor. Aylık ve yıllık şeklinde, size uygun olan temel, premium, business ve enterprise paketlerini satın alabilirsiniz. Fiyatlar ise aylık yaklaşık 5 dolar ile 60 dolar, yıllık ise 12 dolar – 600 dolar arasında değişiklik gösteriyor.

2- FaxZero

Faks gönderebileceğiniz internet sitelerinden bir diğeri FaxZero. FaxZero sitesine girdiğinizde, kendi bilgilerinizi ve göndereceğiniz kişinin bilgilerini yazmanız gerekiyor. Göndereceğiniz faks 3 sayfaysa ve kapağında FaxZero markasının gözükmesi sizin için önemli değilse, günde beş taneye kadar ücretsiz bir şekilde faks gönderebilirsiniz. Göndereceğiniz faks 25 sayfaysa ve kapağında FaxZero markasının gözükmemesini ya da hiç kapak olmamasını istiyorsanız ise faks başına yaklaşık 2 dolar ücret ödeyerek güvenli bir şekilde fakslarınızı yollayabilirsiniz.

3- eFax

Faks almak için ise bazı siteleri kullanabilirsiniz. eFax bu sitelerden bir tanesi. Hem faks alabileceğiniz hem de gönderebileceğiniz site, bir ayda ücretsiz 10 adet faks almanızı sağlıyor. Gelen faksları PDF şeklinde görüntüleyebilir; Adobe Reader’da açabilir ve dosyaları yakınlaştırıp, uzaklaştırabilirsiniz. eFax’ı, faks almanın yanında göndermek için de kullanabilirsiniz. Aylık paket fiyatları 11 ile 25 euro arasında değişiyor. Paketleri yıllık almak isterseniz 2 ay ücret ödemiyorsunuz. Bu şekilde daha uygun fiyata, size uygun paketi satın alabilirsiniz.

4- FaxBetter

FaxBetter ise bir diğer faks alabileceğiniz site. Faks hattı olmadan, e-postanızı yazarak faks numaranızı alabilirsiniz. Ayda 50 taneye kadar ücretsiz faks alma hakkınız var. FaxBetter’ı ücretsiz bir şekilde kullanmaya devam etmek isterseniz sadece faks alabilirsiniz. Ayda 6 dolar ödeyerek ücretli premium paketine geçtiğinizde, alabileceğiniz faks sayısı 500 sayfaya artar. Ayrıca  siz de faks gönderebilirsiniz.

Peki siz internetten fax gönderme işlemini daha önce yaptınız mı? Yorum kısmından deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • iPhone Cihazınızda Depolama Alanı Açmak İçin 3 İpucu!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Google Aramalarınızı Hızlandıracak 5 İpucu!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “İyi Fotoğraf Çeken Telefonlarda Olan 5 Özellik!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Sude Özcan

Sude Özcan

Ben Sude. Kocaeli Üniversitesi Reklamcılık Bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Okumayı, öğrenmeyi,araştırma yapmayı, yazmayı ve yazdıklarımı sizinle paylaşmayı çok seviyorum. Yazdıklarımı okumak için Moblobi.com’daki köşeme bekliyorum: https://moblobi.com/author/sude-ozcan/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı