iPhone Cihazınızda Depolama Alanı Açmak İçin 3 İpucu!

iPhone cihazlardaki depolama alanı problemi nasıl çözülür? iPhone cihazınızda yer açmanızı sağlayacak 3 ipucu, haberimizde...

iPhone kullanıcıların genel şikayetlerinden biri depolama alanı. Cihazında yeterli alan kalmayan iphone kullanıcıları, ücret ödeyerek farklı yöntemler ile ekstra hafızaya sahip olabiliyorlar. Fakat ücret ödemeden de birkaç düzenleme yaparak, cihazınızda yer açabilirsiniz. iPhone cihazınızdaki depolama alanı sorununu çözmenin, 3 pratik yolu, haberimizde….

Depolama alanı biten iPhone cihazınızda nasıl yer açabilirsiniz?

iPhone sunmuş olduğu teknolojiler ile birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Fakat iphone kullanıcıları cihazın depolama alanının yetersiz olmasından şikayetçi. Bu sorunu yaşayan kullanıcılar hafıza kartı alıyorlar. Fakat, para ödemeden de iphone depolama alanınızı arttırabilirsiniz. iPhone cihazınızda depolama alanı açmak için şu 3 ipucundan yararlanabilirsiniz:

1- Kullanmadığınız uygulamaları cihazınızdan kaldırın

Birçok uygulamayı merakımızdan indiriyoruz fakat sonrasında hiç kullanmıyoruz. Gerçekten işinize yarayan, sıkça kullandığınız uygulamalar dışında kalanları cihazınızdan kaldırın. Bu depolama alanınızı artıracaktır. Hatta iOS 11’e yeni gelen bir özellik sayesinde kullanılmayan uygulamalar otomatik olarak kaldırılıyor. Bu sayede saklama alanınızı kolaylıkla artırabilirsiniz. Bu özelliği aktifleştirmek için yapmanız gerekenler şöyle:

 • iPhone cihazınızda “Ayarlar” menüsünü açın.
 • “Genel” menüsünden “iPhone Saklama Alanı” seçeneğine tıklayın.
 • “Öneriler” den “Kullanılmayanları Sil”i etkinleştir seçeneğine tıklayın.

2- Sohbet mesajlarını temizleyin

Sohbetlerimizi artık sesli mesajlarla ve görsellerle yapıyoruz. Bu yüzden cihazımızın depolama alanı hemen azalıyor. Gereksiz yer kaplayan sohbet mesajlarınızı temizleyerek, saklama alanınızı arttırabilirsiniz. Mesajlarınızın ne kadar alanı işgal ettiğini merak ediyorsanız şu adımları izleyebilirsiniz:

 • iPhone cihazınızda “ayarlar” menüsüne gidin.
 • “Genel” menüsünden “iPhone Saklama Alanı”na tıklayın.
 • “Mesajlar”a gidin.

3- WhatsApp medya görünürlüğünü kapatın

WhatsApp’ta karşı tarafın size gönderdiği video ve görsel galerinizde kaydediliyor. Pek çok WhatsApp kullanıcısı bu durumun cihazının hafızasını kapladığından haberdar değil. WhatsApp’ın medya görünürlüğü özelliğini kullanarak, bu durumu engelleyebilirsiniz. WhatsApp’tan gelenlerin galerinizi doldurmasını engellemek için yapmanız gerekenler ise şöyle:

 • WhatsApp uygulamasını açın
 • “Ayarlar” menüsüne tıklayın.
 • “Sohbetler”i seçin
 • “Medya görünürlüğü” özelliğini devre dışı bırakın.

Bu adımları izledikten sonra artık medyalar galerinizde gözükmemiş olacak.

Peki sizin telefonunuzda en çok yer kapladığını düşündüğünüz uygulamalar neler? iphone depolama alanı problemini siz de yaşıyor musunuz? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

 • iPhone Cihazınızın Performansını Arttırmak için İpuçları!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
 • Donan veya Açılmayan iPhone Nasıl Açılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
 • iPhone Kullanıcılarının En Sevmediği 5 Özellik ve Çözümü!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Büşra Öztürk

Büşra Öztürk

Merhaba, ben Büşra. Beykent Üniversitesi Grafik Tasarım mezunuyum. Gelişen dünyamızdaki dijitalleşmeye entegre olmaya çalışan, gezmeyi, okumayı ve araştırmayı seven bir bireyim. Güncel haberlerden haberdar olmak için sizleri Moblobi köşeme bekliyorum. https://moblobi.com/author/busra-ozturk/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı