Whatsapp'tan Gelenlerin Galerinizi Doldurmasını Engelleyin! - Moblobi.com
Sosyal Medya

Whatsapp’tan Gelenlerin Galerinizi Doldurmasını Engelleyin!


WhatsAppgün içinde en çok kullandığımız platformlardan biri. Hatta o kadar çok kullanıyoruz ki bazen arkadaşlarımızdan gelen görseller galerimizi dolup taşırıyor. Oysa ki WhatsApp’tan gelen görsellerin galerinizi boşa meşgul etmesini ve telefon hafızanızda yer tutmasını önleyebilirsiniz. Nasıl mı? İşte detaylar…

Whatsapp ‘ta medya görünürlüğü nasıl değiştirilir?

Gün içerisinde pek çok kez WhatsApp‘ta grup konuşmalarında veya özelden arkadaşlarımızla veya ailemizle iletişime geçiyoruz. Hatta bazen konuşmalar öylesine uzuyor ki grupta fotoğraflar, videolar paylaşılmaya başlıyor. Ama o an pek önemsemeseniz de telefonunuzun hafızasında bu içerikler oldukça yer tutmaya başlıyorlar. Hatta bu durum bazen telefonlarımızda takılmalara ya da farklı problemlere sebep olmaya bile başlıyor.

Uygulama indirmeniz gerektiğinde ve telefon hafızasında yer olmadığında ise yapılan ilk şey galerideki görsellerden önemsiz görsel veya videolu içerikleri silmek oluyor. Bunun yerine çok daha kolay bir şekilde telefonunuzda özellikle de WhatsApp’tan gelen fotoğrafların galerinizde birikmesini önleyebilirsiniz.

Bunun için aslında yapmanız gereken tek şey bir butonu devre dışı bırakmak. Bunu yapmanızı sağlayan özelliğin adı ise WhatsAppMedya Görünürlüğü özelliği… WhatsAppMedya Görünürlüğü özelliğini kullanarak bunu gerçekleştirebilirsiniz. Eğer siz de WhatsApptan gelen görsellerin telefon hafızasında boşuna yer kaplamasından şikayetçiyseniz bu özelliği hemen devre dışı bırakabilirsiniz. Bu durumda akıllara bu görsellerin silinip silinmeyeceği sorusu takılabilir. Şunu hemen paylaşalım ki; özelliği devre dışı bıraktığınızda görseller tamamen silinmiş olmayacak. Bu görseller, uygulamanın kendi hafızasında depolanacak. En önemlisi ise bu işlemin otomatik gerçekleşiyor oluşu.

WhatsApp‘ta Medya Görünürlüğünü devre dışı bırakmak için yapmanız gereken oldukça kolay. Uygulamaya girin. Ardından Ayarlar bölümünü tıklayın. Buradaki Sohbet bölümünü seçin. Bu bölümde yer alan “medya görünürlüğü” adı verilen özelliği devre dışı bırakın. Bu özelliği devre dışı bırakarak WhatsApp‘tan gelen görsel veya videoların galerinize düşmesini engellemiş olacaksınız.

Peki Whatsapp kullanıcıları uygulamanın pek çok özelliğini aktif bir şekilde kullanıyorlar mı? Medya görünürlüğü özelliği hakkındaki gerçek ne? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı