Twitter’da “Sesli Mesaj” Atma Özelliği!

Twitter sesli tweet atma özelliği ile yazmanıza gerek kalmadan 140 saniye ile sınırlı sesli mesaj göndermenizi sağlıyor. İpuçları, haberimizde...

Birçok sosyal medya platformu kendini sürekli geliştiriliyor. Bu geliştirmeler ve güncellemelerle kullanıcılarına en iyi ve en sorunsuz hizmeti vermeye çalışıyorlar. Bu mecralardan biri de Twitter. Twitter, yakın zamanlarda gelen sesli tweet atma özelliği ile adından sıkça söz ettiriyor. Bu özellik sayesinde artık tweet atarken uzun kelimelerle uğraşmanıza gerek kalmıyor. Peki sesli tweet nedir ve sesli mesaj atma özelliği nasıl kullanılır? İpuçları, haberimizde…

Sesli tweet nedir?

Sesli tweet özelliği, Twitter kullanıcılarının 280 karakterlik yazılarını sesli bir şekilde karşılarındaki kullanıcıya ulaştırabileceği bir özellik. Özelikle  yazmayı pek sevmeyen kullanıcılar için oldukça cazip olduğu söylenebilir. Aynı zamanda engelli kullanıcılar için de ses kaydı ile iletişim kurmak büyük rahatlık sağlıyor. Çünkü yazmanıza gerek kalmadan paylaşmak istediğiniz tweetleri, sesiniz ile paylaşmanızı sağlıyor.

Sesli tweet nasıl atılır?

Twitter’ın başlangıçta tweetler için 140 karakterlik bir sınırı vardı ve bu sınır daha sonra 280 karaktere yükseltildi. Sesli tweetler de şu anda 140 saniyeyle sınırlandırılmış bir şekilde kişilerin hizmetine sunuldu. Twittter’ın sesli tweet özelliği, 140 saniye ile sınırlı bir ses kayıt limiti koyuyor. Bu özellikten yararlanabilmek için ise tweet atma ekranınından, ses ikonuna dokunmanız yeterli oluyor.

Twitter’da ses kaydı nasıl yapılır?

Sesli DM yani sesli direkt mesaj atabilmek için bir ses kaydı yapmanız gerekiyor. İşte twitter ses kaydı paylaşma ve sesli mesaj gönderme için adım adım yapmanız gerekenler:

  • Öncelikle Twitter uygulamasına giriş yapın.
  • Tweet oluşturma simgesine tıklayın.
  • Orada bulunan ses ikonuna basın.
  • Göndermek istediğiniz bir mesaj için “kayıt” tuşuna dokunun. Mesajınız sona erdiği zaman ise “bitti” tuşuna basın.
  • Bir tweet metni ekleyebilirsiniz ya da birden fazla tweet içeren bir ileti dizini başlatabilirsiniz. Her sesli tweet için 2 dakika 20 saniye yani 140 saniyeniz olacak. Mesajınız bu süre zarfından daha uzunsa otomatik bir şekilde bir sonraki bölüme zincirlenecektir.
  • Bütün bunları yaptıktan sonra sesli mesaj paylaşabilirsiniz.

Twitter’ın bu yeni özelliği şimdilik sadece ios işletim sistemine sahip iPhone telefonlar için geçerli. Android için ne zaman geleceği ise henüz belirsiz. Yakın zamanda getirilecek bazı güncellemeler sayesinde Android kullanıcılarının da sesli tweet atabilmesinin mümkün olacağı tahmin ediliyor.

Peki siz Twitter kullanıyor musunuz? Sesli tweet özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Twitter’da Etkileşim ve Takipçi Arttırmak için 8 İpucu!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Kilitlenen Twitter Hesabına Nasıl Giriş Yapılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Twitter Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler

Fatih Korkmaz

Sanat, teknoloji, tasarım, müzik, sinema, arkeoloji ve felsefenin günümüz teknolojine dair izleri… Moblobi.com'daki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı