Donan veya Açılmayan iPhone Nasıl Açılır?

iPhone telefonunuz açılmıyorsa ya da donup kaldıysa denemeniz gereken birkaç pratik yöntem bulunuyor. İpuçları, haberimizde...

Teknolojik ürünlerin de bir kullanım süresi ve ömrü bulunuyor. Zamanından fazla kullanılan ürünler, yeterli gelmiyor; donup kalıyor ve kullanıcılarını yarı yolda bırakabiliyor. iPhone telefon kullanıyorsanız; zaman zaman bu tip sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. Bu durumda yani eğer telefonunuz açılmıyorsa ya da donup kaldıysa denemeniz gereken birkaç yöntem bulunuyor. İpuçları, haberimizde…

iPhone telefonunuz donduysa veya açılmıyorsa yapmanız gerekenler neler?

1- Telefonunuz donduysa yapmanız gerekenler:

iPhone’unuzu normal bir şekilde kullanırken bir anda donduysa ya da bir anda kapandıysa kolay bir şekilde açmayı deneyebilirsiniz. iPhone donma sorunu ile karşılaştıysanız ilk olarak en basit yöntem olarak; kapatıp açmayı deneyin. Bu şekilde eğer telefonunuz açılabildiyse; o halde telefonu olduğundan çok kullanmışsınız demektir. Bu da telefonu fazla ısıtmış olabilir. Soğuması için telefonu kullanmayı bir süre bırakmanız yeterli olacaktır.

2- Sürekli donma problemi tekrarlıyorsa yapmanız gerekenler:

Sürekli donma problemiyle karşılaşıyorsanız, telefonu fabrika ayarlarına sıfırlamanız bazı problemleri ortadan kaldıracaktır. Hemen belirtelim: Telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmek için iCloud şifrenizi bilmeniz ve unutmamanız yararlı olacaktır.

3- Telefonunuz bir anda kapandıysa ve açılmıyorsa yapmanız gerekenler:

iPhone kapandı açılmıyor sorunu ile karşılaştıysanız yani telefonunuz bir anda kapandıysa ve açılmıyorsa yapmanız gereken şey ise telefonu şarja takmak. Özellikle pil sağlığı düşmüş olan iPhone telefonlarında şarj yüksekken bile bir anda kapanabilir ve açılmayabilir. iPhone’un bataryası çıkarılmadığı için servise götürmek ve bataryayı yeniletmek sorunu çözebilir.

Pil sağlığı normalse bu durumda şarj aletiniz bozulmuş olabilir. Şarj aletiniz bir kablo ve bir adaptörden için ilk olarak bakmanız gereken şey kablonuzdur. Eğer kablonuzda herhangi bir yamulma veya kopma varsa şarj aletinizin kablosunu değiştirerek problemi çözebilirsiniz. Orijinal olmayan şarj aleti kullanıyorsanız, bataryayı etkileyebileceğini hatta bozabileceğini de belirtelim.

4- Telefonunuz şarj olmuyorsa veya ilk günkü performansı ile kullanılmıyorsa yapmanız gerekenler:

Eğer ki iPhone’da bir donanım problemiyle karşılaşıyorsanız; mesela telefonunuz şarj olmuyorsa, donup kalıyorsa; veya telefonu ilk aldığınız gibi kullanamıyorsanız bunun bazı sebepleri olabilir. Telefona su girmiş, fazla güneşte kalmış, düşmüş ve parçaları zarar görmüş olabilir. Böyle bir durumda ilk olarak telefona ne olduğunu bilmeniz gerekiyor. Servise götürecekseniz yaşadığınız sorunu açıklamanız için problemi anlamak önemli. Ya da elinizden bir şey gelmiyorsa ve telefonun çöp olduğunu düşünüyorsanız yapmanız gerekenler var:

  • İlk önce telefonun açılıp açılmadığına emin olmak ve içindekileri yedeklemek için bilgisayarınızı açın.
  • Telefonunuzu kabloyla bilgisayarınıza bağlayın.
  • iTunes’u açın ve telefonu okuyup okumadığına bakın.
  • Sol üst köşede telefonunuzu görüyorsanız, “Özet” kısmından, “Şimdi Yedekle” ye tıklayarak telefonunun içindekileri yedekleyebilirsiniz. Böylece telefonunuza bir şey olmuş olsa da en azından içindeki dosyalarınızı kaybetmemiş olursunuz.
  • Telefonu, bilgisayara bağladığınızda ve iTunes’da telefonunuzu görmüyorsanız, yedekleme işlemi de yapamazsınız. Böyle bir problemle karşı karşıya kaldıysanız Apple servise telefonu götürmeniz en iyisi olacaktır.

Peki siz iPhone kullanıyor musunuz? Telefonunuzda bu tip bir sorunlar karşılaştınız mı, nasıl çözdünüz? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • iPhone’da Silinen Fotoğraflar Nasıl Kurtarılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • iPhone Almayı Düşünenler için 7 İpucu!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “iPhone Telefonunuzda Olması Gereken 10 Mobil Uygulama!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Sude Özcan

Sude Özcan

Ben Sude. Kocaeli Üniversitesi Reklamcılık Bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Okumayı, öğrenmeyi,araştırma yapmayı, yazmayı ve yazdıklarımı sizinle paylaşmayı çok seviyorum. Yazdıklarımı okumak için Moblobi.com’daki köşeme bekliyorum: https://moblobi.com/author/sude-ozcan/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı