iPhone Cihazlarda Uçuş Takibi Nasıl Yapılır? - Moblobi.com
Mobil

iPhone Cihazlarda Uçuş Takibi Nasıl Yapılır?

Havayolu şirketlerinin mobil uygulama ve internet sitelerini ziyaret etmeden iPhone kullanıcıları nasıl uçuş takibi yapabilir? İpuçlarıi haberimizde...


Uçakla sık seyahat edenler genellikle Google‘dan veya mobil uygulama üzerinden uçuş takibi yapıyorlar. Fakat, iPhone cihaz kullanıcılarının bunlara gerek duymadan da uçuş takibini yapabilmeleri mümkün. iphone cihazlarda uygulama kullanmadan uçuş takibi nasıl yapılır ve hatta uçağın rötar durumu nasıl öğrenilir? İpuçları haberimizde…

iPhone cihazlarda mobil uygulama kullanmadan uçuş takibi yapma:

Seyahat ederken uçağı tercih eden kişiler uçuşlarıyla alakalı bilgileri genellikle havayolu şirketine ait mobil uygulama veya internet sitesi üzerinden gerçekleştirebiliyor. Fakat iphone cihaz kullanıcıları için uçuş takibi yapmanın kolay bir yolu var. Uçuş takibi yapmak isteyen iPhone cihaz sahipleri, telefonlarındaki arama özelliğini kullanarak da uçuşlarıyla alakalı bilgilere ulaşabiliyorlar. Arama özelliği kullanılarak, nasıl uçuş takibi yapalabilir; adım adım aktaralım:

  • iPhone cihazınızın ekranını açın
  • Ana ekranı saatin yukarısından aşağıya doğru indirin.
  • Açılan “bildirimler” kısmında ekranı soldan sağa doğru çekin.
  • Ekranın yukarısında bulunan “Ara” kısmına tıklayın
  • Burada uçuş numaranızı ve kullandığınız havayolu bilgilerini doğru bir şekilde girin
  • Yolculuk ve varış saatlerinizin doğru olup olmadığına baktıktan sonra; aramanızın altında yeşil renkli yazıdan uçuş bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Buradan geçmiş uçuş numaralarınız dahil olmak üzere uçuşun rotasını görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca, uçağın rötar yapıp yapmayacağını, gideceğiniz yere kaç saatte ulaşacağınızı, yolculuğunuzun bitmesine ne kadar süre kaldığını ve bagaj bilgilerinize de erişebileceğinizi belirtelim.

Uçakla seyahat eden biriyseniz ve iPhone telefon kullanıyorsanız; böylelikle havayolu şirketlerinin uygulamasını indirmek ya da internet sitelerinden uçağınızı takip etmek yerine; telefonunuzun arama çubuğunu kullanarak seyahat bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Peki siz uçakla sık seyahat eden biri misiniz? Uçuş takibinizi yapmak için siz hangi yola başvuruyorsunuz? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • iPhone Kullanıcılarının En Sevmediği 5 Özellik ve Çözümü!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Seyahat Sevenlere Yardımcı Olacak 3 Uygulama!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “iPhone Cihazınızın Performansını Arttırmak için İpuçları!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı