Çocuklara Okuma Alışkanlığı Kazandıran Mobil Uygulama!

2-13 yaş arasındaki çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandıracak bir mobil uygulama geliştirildi. İlginç uygulama, haberimizde...

Ebeveynler, çocuklarını küçük yaşlardan itibaren gelişimlerini olumlu etkileyecek eğitici faaliyetlere yönlendiriyorlar. Böylece çocuklar okul hakkında bir izlenim kazanıyorlar. Anne ve babalara bu süreçte yardımcı olan ve çocuklara okuma alışkanlığı kazandıran bir mobil uygulama geliştirildi. Haberimizde…

Mobil uygulama çocuklara nasıl okuma alışkanlığı kazandırıyor?

Küçük yaşta çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmak oldukça önemli. Belki de bütün hayatını şekillendirecek, hatta ileriki nesilleri bile etkileyebilecek bir durum. Bu yüzden pek çok uzman çocuklarınızla beraber kitap okuyun tavsiyesinde bulunur. Fakat teknoloji hayatımızı ele geçirmişken bu alışkanlığı kazandırmak epey zor.

2 ile 13 yaş arasındaki çocuklara farklı metodlar ile okuma yapmalarını sağlayan bir uygulama geliştirildi. Reading Eggs adlı bu uygulamada çocukların yaşlarına göre gruplar var. İki yaşında bir çocuğun ve dokuz yaşında bir çocuğun programları aynı değil. Bu yüzden okuma uygulaması içerisinde 5 farklı yaş grubuna özel program bulunuyor.

Uygulama içinde heceleme oyunu, kelime bulmacası, alfabe oyun, fonetik aktivite ve aralarından seçim yapabileceğiniz 2.000 ‘den fazla çocuk kitabı da yer alıyor. Uygulamadaki dersler motive edici ve renkli animasyonlarla canlandırılmış. Ayrıca içerisinde eğlenceli karakterler, şarkılar da yer alıyor.

Uygulama çocuklara, ses bilimine duyarlılık, kelime haznesinde artış, aklı kullanmaya yönelim, algılama sürecinde gelişme, doğru anlama ve fonemik farkındalık yaratma gibi beceriler kazandırıyor. Ancak sözkonusu uygulamayı çalıştırmak için kablosuz internet bağlantısına ihtiyacınız olduğunu da hemen belirtelim. Reading Eggs isimli uygulama hem Android hem de IOS işletim sistemindeki cihazlarla uyumlu çalışıyor. Sözkonusu çocuk uygulaması ücretsiz fakat uygulama içi satın almalar da yapabiliyorsunuz.

Uygulamayı kullanan ebeveynlerin yorumları ise olumlu. Hatta yüzde 91’i uygulamayı kullandıktan sonra çocuklarının daha kaliteli vakit geçirdiklerini ve okumayı sevdiklerini belirtiyorlar.

Peki siz çocuklarınıza okuma alışkanlığı kazandırmak için neler yapıyorsunuz? Çocuklar için geliştirilen uygulamaları faydalı buluyor musunuz? Siz çocuğunuz için hangi mobil uygulamalardan yararlanıyorsunuz? Yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Çocuklarda Obeziteyi Önleyen 4 Mobil Uygulama!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Çocuklara Kodlama Öğreten 5 Mobil Uygulama!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • En Çok Kazanan 3 Çocuk Youtuber!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Sude Nur Kargılı

Sude Nur Kargılı

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık öğrencisiyim. Yazı yazmayı ve yönde ilerlemeyi çok istiyorum. Yazılarımı burada paylaşmaktan çok mutluyum. Köşemi takipte kalın! https://moblobi.com/author/sudenur-kargili


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı