En Çok Kazanan 3 Çocuk Youtuber!

Çok popüler olan ve Youtube'da en çok para kazanan 3 çocuk Youtuber, haberimizde...

Popüler platformlardan olan YouTube şimdilerde 7’den 70’e herkese hitap ediyor. Artık YouTube’da yalnızca yetişkinler içerik üretmiyor. YouTube’de içerik üretenler arasında çocuklar da var. Üstelik bu çocuklar popüler YouTuber’lar arasında yer alıyor ve çok kazanıyorlar. En çok para kazanan 3 çocuk Youtuber, haberimizde…

Popüler platform YouTube, videolarınızın başkaları tarafından izlenebileceği sizin de başkalarının videolarını izleyebileceğiniz bir sosyal ağ. Kuruluş tarihi 2005 olan bu sosyal ağ, şimdilerde video izlemenin en kolay yolu olarak gösterilebilir. Popüler video izleme platformu YouTube her geçen gün gelişim gösteriyor. YouTube’da yer alan içeriklerin sayısı giderek artıyor ve içerik üreten kanalların sayısında da artış görülüyor. Oldukça geniş bir içerik yelpazesi olan YouTube’da yemek, moda, makyaj, oyun, ders, dizi, film, belgesel, dekorasyon alanlarında binlerce içerik bulunuyor.

Youtube’da çok para kazanan 3 çocuk Youtuber:

Popüler platform YouTube yetişkinler arasında yaygın olsa da çocuk içerik üreticilerine de platformda sıkça rastlanıyor. Üstelik bu çocuk içerik üreticileri YouTube’da oldukça popülerler ve YouTube aracılığıyla milyon dolarlar kazanıyorlar. Forbes tarafından açıklanan 2019’un en iyi kazanan YouTuber ‘ları listesinde de özellikle çocuklardan Ryan Kaji ve Anastasia Radzinskaya dikkat çekti.

1- Ryan Kaji

Listede zirvede yer alan Youtuber’lar arasında 8 yaşında olan Ryan Kaji bulunuyor. YouTube’a oyuncak tanıtım içerikleriyle giriş yapan Ryan; artık çeşitli içerikler üretiyor. 24,6 milyon abonesi bulunan Ryan Kaji, YouTube’da 26 milyon dolar kazanarak en çok kazanan çocuk Youtuber oldu.

2- Anastasia Radzinskaya

Anastasia Radzinskaya ‘nın ailesi tarafından açılan YouTube kanalında ilk başlarda doğuştan beyin felci olan Anastasia’nın tedavi süreciyle ilgili içerikler yer alıyordu. Ancak sonradan kanalda çocuklara yönelik videolar da yer almaya başladı. 52,3 milyon aboneye sahip Like Nastya isimli kanal YouTube’dan 18 milyon dolar kazanarak en çok kazanan çocuk Youtuber ‘lar listesine girdi.

3- Dude Perfect

Listede ikinci sırada yer alan Dude Perfect isimli YouTube kanalında aslında çocuklar tarafından içerik üretilmiyor. 30’lu yaşlarındaki 5 kişiden oluşan Dude Perfect ekibi çocuk gibi davranarak ilgi çekici komik videolar üretiyorlar.  Popüler kanalın 50,3 milyon abonesi ve 200’ün üzerinde yayınlanmış videosu bulunuyor.

Peki siz çocuk Youtuber ‘lar hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz hangi YouTuber ‘ı takip ediyorsunuz? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Türkiye’de En Çok Abonesi Olan 20 Youtuber!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • İşinize Yarayacak 17 Faydalı Youtube Özelliği!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Evde Sıkılanlar için İzlenebilecek 4 Youtube Kanalı!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazı ilginizi çektiyse ve arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Pelda Nasıroğlu

Pelda Nasıroğlu

Ben Pelda. İstanbul Üniversitesi İktisat bölümü 3.sınıf öğrencisiyim. Moblobi'de metin yazarlığı yapıyorum. Teknoloji ve dijital odaklı yazılarıma Moblobi.com'daki köşemden ulaşabilirsiniz. Moblobi: https://moblobi.com/author/pelda-nasiroglu/ E-posta: peldanasiroglu@hotmail.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı