Evde Sıkılanlar için İzlenebilecek 4 Youtube Kanalı!

Evde geçirdiğimiz günlerde izleyebileceğiniz Youtube kanalları...

Koronavirüs nedeniyle evde geçen izole günlerde internette geçirilen süre bir hayli arttı. İnsanlarla aramızdaki sosyal mesafe artarken; sosyal medyayla olan mesafe azaldı. İnsanlar vakitlerinin çoğunu Youtube’da geçirmeye başladılar; kaliteli Youtube kanallarındaki içerikler sayesinde zaman geçirir oldular. Peki farklı içerikler sunan ve izole günlerde izleyebileceğiniz kaliteli Youtube kanalları hangileri? İşte detaylar…

Koronavirüs salgınının daha fazla kişiye bulaşmaması için tüm dünyada zorunlu karantinalar uygulanıyor. Evde geçirilen bu dönemi insanlar video izleyerek geçirmeye başladılar. Video izlemek için de yeni Youtube kanallarını keşfetme arayışına girdiler. İşte size bu arayışınızda farklı içerikler sunan 4 Youtube kanalı:

Farklı İçeriklere sahip 4 kaliteli Youtube kanalları:

  • Kutsal Motor

Kutsal Motor, sinemayla ilgilenenlerin, gündemden uzak kalmadan dizi ve film önerisi almak isteyenlerin takip edebileceği Youtube kanallarından biri. Kutsal Motor kanalının moderatörlüğünü Zeynep Ocak yapıyor. Bu programın ‘Aşırı Ünlülerle Kısa Görüşmeler’ konseptli video serisine bazı ünlüler konuk edildi. Bu ünlüler; Şevval Sam, Hazal Kaya, Kerem Bürsin, Bartu Küçükçağlayan ve Belçim Bilgin oldu. Ayrıca koronavirüs salgınına atıfta bulunan ‘Herkes Evine Döndü’ bölümleri de yayınlandı. Kutsal Motor kanalının şuan için 128 bin abonesi bulunuyor.

  • Cep Hikayeleri

Cep Hikayeleri, günlük hayatta karşılaşılsa dahi görünmeyen kişilerin hayat hikayelerine yer veriyor. Videolarda toplumsal yaşamın bir parçası olan, sanatçıdan esnafa farklı rollere sahip kişiler seçiliyor. Bu kişiler, izlerken yaşadığımız toplumun gerçeğini yansıtan içimizden insanları hatırlatıyor. Anlatılan hikayelerden etkilenen izleyicilerin ilgisi ve isteği üzerine videolarda yer verilen birçok karaktere yardım eli uzatılmış. Cep Hikayeleri Youtube kanalının 211 bin abonesi bulunuyor ve aktif olarak çekimlere devam ediyor.

  • 140 Journos

140 Journos tüm sosyal medya araçlarını kullanarak belgesel formunda haber yapan bir platform. 140 Journas’ın YouTube kanalı da aynı şekilde aktif. Kanalın konusu ise Türkiye’de ki sosyo-ekonomik, siyasi, sosyo-kültürel unsurların yarattığı yaşam biçimleri. Kanal, Türkiye’nin gerçeklerini mizahi bir dille ele alıyor. 140 Journos kanalının Blu Tv’de de belgeselleri bulunuyor. Bu Youtube kanalı 828 bin aboneye sahip.

  • Bir Nevi Dipnot

Bir Nevi Dipnot kanalı Ümid Gurbanov tarafından yönetiliyor. Kanalının formatı ise; Ümid Gurbanov’un tarihi kayıtlara Türkçe altyazı çeviriler yaparak internet üzerinden izleyicilerle buluşturması. Daha önce Rusça, Fransızca ve İngilizceden çevrilmemiş bu kayıtlar, Türkçe altyazı eklenerek paylaşılmış. Kubrick’ten Tarkovski’ye, Michel Foucault’dan Albert Camus’a birçok filozofun, yazarın, bilim insanının görüşlerine, röportajlarına ve belgesellerine yer veriliyor. Bir Nevi Dipnot Youtube kanalının 58 bin abonesi bulunuyor.

Peki siz en çok hangi Youtube kanallarını izliyorsunuz?  Sizce en kaliteli Youtube kanalları hangileri? Yorumlarda paylaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!

  • Youtube’da En Çok Abone Olunan Kanallar!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Corona Virüs Youtuber’ları Nasıl Etkiliyor? ” haberimizi okumak için burcaya tıklayın.
  • Youtube’da Hangi Videolar Daha Fazla İzleniyor?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı ilginizi çektiyse ve sosyal medyada arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Busenaz Mutlu

Busenaz Mutlu

Merhaba! Ben Busenaz, Sosyoloji alanında lisans eğitimimi tamamladım. Dijitali anlaşılır bir hale getirmek adına Moblobi’de yazılar yazıyorum. Moblobi’de yazılarımı disiplinlerarası bilgi birikiminden yararlanarak hazırlamaya gayret ediyorum. Yazılarımı incelemeniz için sizleri köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı