İyi Fotoğraf Çeken Telefonlarda Olan 5 Özellik! - Moblobi.com
Mobil

İyi Fotoğraf Çeken Telefonlarda Olan 5 Özellik!

Akıllı telefon kameralarında mutlaka olması gereken özellikler neler? En İyi fotoğraf çeken telefon kamerasında olması gereken 5 özellik, haberimizde...


Akıllı telefonlar hayatımızın olmazsa olmaz teknolojilerinden biri. Akıllı telefon satın alırken ise çoğu kullanıcının tek isteği iyi fotoğraf çekebilen bir kameraya sahip olması. Akıllı telefon çeşitlerinin fazla olması kullanıcıların kafasını karıştırabiliyor. Peki en iyi fotoğraf çeken telefon hangisi? Kullanıcılara göre bir kamerada ve iyi fotoğraf çeken bir telefonda olması gereken özellikler neler? İpuçları, haberimizde…

En iyi fotoğraf çeken telefon modellerinde olan 5 özellik:

Günümüz selfie çağında güzel fotoğraflar çekebilmek oldukça önemli. Şimdilerde geliştirilen pek çok akıllı telefonun kamerası profesyonel kameradan daha iyi kareler yakalayabiliyor. Bu yüzden kullanıcılar telefon satın alırken kamerasının iyi olmasına öncelik veriyorlar. Ancak piyasada iyi fotoğraf çeken pek çok Android ve iOS cihaz var.

İki işletim sistemininde de iyi kameralı telefonlar bulunuyor. Çoğu kişi Apple telefonların kameralarını daha iyi bulsa bile; Android telefonların bazıları da çok iyi kameralara sahip. Fakat, bir gerçek var ki çoğu iphone telefonun özellikle yakın zamanda çıkan modellerinin fiyatı, Android telefonlara göre biraz daha fazla. Özellikle 4K videolar çekmenizi sağlayan, en iyi fotoğraf çeken telefon modelleri arasında yer alan Iphone XR‘ın fiyatı yaklaşık 7.500 lira civarında.

Burada sizin bütçeniz oldukça önemli. Eğer yeni çıkan bir iPhone almak bütçenizi zorlarsa Android telefonlar tercih edebilirsiniz. Xiaomi Redmi Note 8 Pro gibi telefonlar Android’de kamerası en iyi telefonlar arasında. Bu telefonların ise yaklaşık fiyatı 3.000 lira.

İyi fotoğraf çeken telefonlardaki 5 özellik:

1- Çift kamera

Pek çok kullanıcının dikkat ettiği bir diğer nokta ise akıllı telefonun çift kameraya sahip olması. Çift kameralı cihazlar, fotoğraf çekmek isteyen kullanıcılar arasında daha çok tercih ediliyor. Bu özellik, düşük ışıkta ya da gölge alanlarda bile kaliteli fotoğraflar çekmenizi sağlıyor. Ayrıca bu özellik sayesinde daha geniş planlı kareler yakalamanız da mümkün.

2- Portre modu

Kullanıcıların olmazsa olmazlarından biri de portremodu. Hem Android hem de iOS cihazlarda bulunan bu özellikle arka planı bulanıklaştırıp ön planda olan nesneye dikkat çekmenizi sağlıyor.

3- Sınırsız depolama alanı

Telefonunuzun kamera özelliklerinin çok fazla olmasını istiyorsanız Android işletim sistemine sahip olan telefonları almanız doğru bir seçim olur. Böylece fotoğraflarınızı depolayabileceğiniz sınırsız bir depolama alanınına sahip olursunuz. İstediğiniz şey kamerası kolay bir arayüze sahip olan telefonsa iphone cihazları satın alabilirsiniz.

4- Edit programı

Ayrıca fotoğraflarınızı editleyebileceğiniz yani üzerinde düzenleme yapabileceğiniz birçok uygulama da bulunuyor. Bunlarla birlikte fotoğraflarınıza filtre ekleyip üstünde oynamalar yapabilirsiniz.

5- Kaliteli lens

iOS işletim sistemine sahip olan cihazlar sadece Apple firmasının telefonlarında bulunuyor. Android ise birçok telefon markasında bulunuyor. Samsung, LG, Huawei, Xıaomi, General Mobile bunlardan birkaçı. Her markanın kendine has fiziksel özellikleri var. Bu yüzden Android sistemindeki kameralar, Apple telefonlardaki gibi aynı ya da benzer tipte özelliklere sahip değil. Bazı markalar kameralarında cam lens kullanırken diğer markalar daha az kaliteli malzemeler kullanabiliyor. Bu yüzden Android bir cihaz almak isterseniz o markanın özelliklerine bakmalısınız.

Peki sizce kamerası en iyi telefonlar hangileri? En iyi fotoğraf çeken telefonlar neler? Telefon satın alırken dikkat ettiğiniz nokta ne? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Instagram Fotoğraflarınızı İlgi Çekici Hale Nasıl Getirebilirsiniz?” haberimizi okumak için buraya tıklayın
  • “Katlanabilir Telefonların Olumlu ve Olumsuz Özellikleri!” haberimizi okumak için buraya tıklayın
  • “Android Kullanıcıları için 10 Fotoğraf Düzenleme Uygulaması! haberimizi okumak için buraya tıklayın

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı