Stresi İzleyen 4 İlginç Giyilebilir Teknoloji!

Giyilebilir cihazlar stresi izleyebilir mi? Stresi izleyenve kontrol altında tutmanızı sağlayan 4 ilginç giyilebilir teknoloji, haberimizde...

Giyilebilir teknoloji ürünleri hayatımızı kolaylaştıran teknolojiler arasında. Son zamanlarda ise stresi izleyen giyilebilir cihazlar da teknoloji severlerin ilgi odağı olmuş durumda. Stresi izleyen 4 ilginç giyilebilir teknoloji, haberimizde…

Giyilebilir cihazlar tıpkı akıllı teknolojik ürünlerimiz gibi bize kolaylıklar sağlayan cihazlar fakat onları diğer akıllı cihazlardan ayıran en önemli özellik giyilebilir olmaları. Özellikle modayla da uyum içerisinde olan ve kolay kullanılan giyilebilir cihazlar çoğumuzun vazgeçilmezi olmuş durumda.

Stresinizi kontrol edebileceğiniz 4 ilginç giyilebilir teknoloji:

Stres, duygusal ve fiziksel olarak başa çıkamadığımız durumlarda hayatımızı olumsuz etkileyen bir süreç. Kalp ritmimizle, nefes alışverişlerimizle bağlantı olan stres; giyilebilir teknoloji yardımıyla sözkonusu sorunu ortadan kaldırmayı da mümkün kılıyor.

Kalp ritmi değişkenliğiyle birebir bağlantılı olabilen giyilebilir teknoloji ürünleri, aslında temelde nefesimizden yardım alıyor. Nefes alışverişlerimiz hızlandığında veya yavaşladığında kalp ritmimizde dalgalanmalar oluyor. Bu da beynimize o anda stresli olmamız ya da olmamamız konusunda çağrılarda bulunuyor. Özellikle aktif spor yapan bireylere büyük kolaylık sağlayan bu grafikler; stresi de izlenebilir hale getiren veriler sunuyor. İşte stresi izleyen 4 ilginç cihaz:

1- Garmin

Garmin, günlük hayatınızda karşılaştığınız stresle nasıl başa çıkabileceğinizi daha iyi anlamanıza yönelik özellikler içeriyor.  Yaptığı kalp ritmi değişkenliği ölçümleri ile stresi kademelere ayırabiliyor. Ayrıca stresi puanlama sistemi ile bu işi oyunlaştırmaya dönüştürüyor ve kullanımı arttırıyor. Uykunuzu daha verimli hale getiriyor, yaşam kalitenizi arttırıyor. Kısacası sizi daha dingin bir hayata davet ediyor. Garmin’in Vivoactive 4, Vivosmart 4, Forerunner 245, Forerunner 945 ve Fenix 6 gibi cihazları stresi izleyen cihazlardan bazıları.

2- Samsung Akıllı Saatler

Samsung da kalp ritmi değişkenliklerini kullanıyor ve stres puanlamaları ile kullanıcılarına grafikler sunuyor. Kullanıcılarına nefes egzersizleri, doğru nefes alıp verme yöntemleriyle ve meditasyon programlarıyla yardımcı oluyor. Samsung Galaxy Watch ve Samsung Galaxy Watch Active 2; stresi izleyen Samsung cihazlarından bazıları.

3- Apple Watch Serisi 5

Daha sağlıklı bir yaşama ilham veren Apple Watch rakiplerinden farklı olarak Breathe uygulamasıyla ortaklaşa çalışıyor. Uygulamayla nefes egzersizleri yapabiliyorsunuz.

4- Google Wear OS

Google Fit uygulaması ile çalışan Google Wear OS, nefes alışverişlerinizde yardımcı oluyor ve yönergeler gösteriyor. İleri teknolojilere sahip olmasa da başlangıç seviyesinde kullanışlı özellikler sunuyor. Google Wear cihazlardan bazıları ise; Fossil Gen 5, Fossil Sport, TicWatch E2

Peki siz stres durumunuzu kontrol altında tutmak için giyilebilir teknolojilerden faydalanıyor musunuz? Hangi teknolojilerden yararlanıyorsunuz? Yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • 3 Adımda Giyilebilir Teknoloji!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • 2050 Yılında Karşılaşacağımız Teknolojik Gelişmeler!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Stresi Azaltmak için 4 Online Terapi Uygulaması! haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Dilara Yıldırım

Dilara Yıldırım

Merhabalar ben Dilara, Selçuk Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunuyum. Geziyor, görüyor, yiyor, içiyor ve fotoğraf çekip, anılar yazıyorum. İnsanların görmediğini betimlemelerini sağlamak için daha çok okuyup, daha iyi yazmak için buradayım. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı