Stresi Azaltmak için 4 Online Terapi Uygulaması!

Stres ve kaygılarla başa çıkabilmenize yardımcı olacak 4 online terapi uygulaması...

Teknoloji sayesinde artık sağlık hizmetlerinin birçoğunu online olarak alabiliyoruz. Bu hizmetlerden bir tanesi de terapi hizmetleri. Stresi azaltmak için, kaygılarla başa çıkabilmek için geliştirilen pek çok online terapi yani online psikolog uygulaması var. Peki en çok kullanılan terapi uygulamaları hangileri? İşte detaylar…

Tüm dünya olarak zor zamanlardan geçiyoruz. Ne yazık ki koronavirüs salgını halen devam ediyor. Salgının yarattığı stres ve panik insanların duygu dünyalarını büyük ölçüde etkiliyor. Her şeyi online gerçekleştirdiğimiz karantina günlerinde; yaşadığımız stresi azaltmak için de online olarak terapistlerle görüşebilir ve online psikolojik destek alabiliriz. Bunun için kullanabileceğiniz bazı terapi uygulamaları var.

Stresi azaltmak için kullanabileceğiniz 4 terapi uygulaması:

Online terapi yani online psikolog uygulamaları son zamanlarda bir terapi merkezine gitmekten daha çok tercih ediliyor. Bunun en büyük nedenlerinin başında ise genellikle terapi hizmetlerinin pahalı olması geliyor. Terapi uygulamaları stresi azaltma, kaygılarla baş etmeye yardımcı oluyor; online psikolog tavsiyesi almanızı sağlıyor. Uygulamalarda uzmanlığı almış terapistler yer alıyor.

Bu online terapist uygulamaları sayesinde aslında terapistiniz bir telefon uzağınızda olmuş oluyor. Hemen şunu da belirtelim; nasıl bir terapi merkezine gitmeye karar verdiğinizde uzman kişiyi araştırıyorsanız; uygulamalar üzerinden bağlantı kuracağınız uzmanında profesyonel olduğundan emin olmanız önemli.

  • BetterHelp

BetterHelp, davranışsal sağlık hizmetleri veren online bir terapi uygulaması. Uygulamada 3000’den fazla alanında eğitim almış danışman bulunuyor. Bu sayede online psikoterapi hizmeti alabiliyorsunuz.

BetterHelp uygulamasında terapiler video veya mesajlaşma yoluyla gerçekleşiyor. Uygulamada terapistlerle bir aylık ortalama 500 bin seans gerçekleştiriliyor. BetterHelp uygulamasında görüşmek istediğiniz terapistin yaşını, cinsiyetini, uzmanlık alanı gibi bilgilerini seçebiliyorsunuz. Uygulama App Store ve Play Store’dan ücretsiz olarak indirilebiliyor.

  • Talkspace

Talkspace, New York’ta bulunan online terapi şirketi. IOS ve Android işletim sistemine sahip cihazlara uyum sağlıyor. Uygulamada kullanıcılar lisanslı terapistlere erişebiliyorlar ve online psikolojik danışma hizmeti alabiliyorlar. Talkspace’i indirmek ücretsiz fakat hizmetlerden faydalanabilmek için ayda 65 dolar ödemeniz gerekiyor. Ayrıca 13-17 yaş aralığındaki çocuklar için uygulamada terapistlerle sınırsız mesajlaşma hakkı veriliyor.

  • MDLIVE

MDLIVE teletıp uygulamalarından bir tanesi. MDLIVE uygulamasında görüşmeler çevrimiçi video, telefon şeklinde gerçekleştiriliyor. Uygulamada doktorlar teşhis yapabiliyor ve gerekirse e-reçete yazabiliyorlar. Ancak acil tıbbi bir durumda kullanıcıların sağlık kuruluşuna başvurmaları gerektiği belirtiliyor.

Uygulamada hizmetler paket halinde sunuluyor. Depresyonu, anksiyeteyi, stresi azaltma ve stresi yenmek için rehberlik ve psikiyatri paketi bulunuyor. Fiyatı ise 99 dolar’dan başlıyor. Ayrıca acil bakım ziyaretleri, dermatoloji hizmetleri de sunuluyor. Fakat uygulama şuan için sadece ABD bölgesinde kullanılabiliyor.

  • Moodpath

Moodpath, anksiyete ve depresyon bulgularını inceleyen bir sağlık uygulaması. Uygulama içerisinde, online terapist ile görüşme yaparak durumunuz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Uygulamada iki haftada bir durumunuz hakkında bilgi alabiliyorsunuz. Fakat Moodpath uygulamasının şuan için Türkçe dil desteği bulunmuyor.

Peki siz online sağlık uygulamalarından faydalanıyor musunuz? Online terapi uygulamaları hakkındaki düşünceleriniz neler; online terapist ile görüşme yapmayı düşünür müsünüz? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Örümcek Korkusu Olanlara Sanal Gerçeklik Terapisi!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Uyku Problemi Yaşayanlar için Robot Yastık Geliştirildi!“haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Tükenmişlik Sendromu Yaşayanlar Hackerların Hedefinde!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazı ilginizi çektiyse ve arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Büşra Öztürk

Büşra Öztürk

Merhaba, ben Büşra. Beykent Üniversitesi Grafik Tasarım mezunuyum. Gelişen dünyamızdaki dijitalleşmeye entegre olmaya çalışan, gezmeyi, okumayı ve araştırmayı seven bir bireyim. Güncel haberlerden haberdar olmak için sizleri Moblobi köşeme bekliyorum. https://moblobi.com/author/busra-ozturk/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı