Stresten Kurtulmak için 8 Meditasyon Uygulaması!

iPhone kullanıcıları için küçük egzersizler ve rahatlatıcı müziklerin bulunduğu en çok kullanılan meditasyon uygulamaları, haberimizde...

İş, okul aile derken hayatımız koşturmacayla geçiyor. Zaman zaman zihnimizi boşaltmanın, biraz huzur bulmanın yollarını arıyoruz. Küçük egzersizler ve rahatlatıcı müziklerin bulunduğu meditasyon uygulamaları ile rahatlamanız mümkün. İşte iPhone kullanıcıları için 8 popüler meditasyon uygulaması

En çok kullanılan meditasyon uygulamaları:

Meditasyon hem insan bedenine hem de ruhuna iyi gelen egzersizlerden biri. Özellikle hayatı çok yoğun ve stresli geçen kişiler tarafından ilgi görüyor. Düzenli yapılması gereken bu egzersizleri evlerinizden meditasyon uygulamaları aracılığıyla da yapabilmek mümkün. Bunun için kullanabileceğiniz uygulamalardan bazıları şunlar:

1- Buddhify

Buddhify, uygulamasına konumunuzu söyleyerek istediğiniz zaman istediğiniz yerde meditasyon yapabiliyorsunuz. Uygulamada erkek veya kadın sesiyle oluşturulmuş bir meditasyon tarzı seçmeniz gerekiyor. Ayrıca, iki oyunculu modu ile meditasyonunuza başka birini de dahil edebilirsiniz.

2- Calm

Calm uygulaması, rehberli meditasyon seansları, bazı şaşırtıcı arka plan sahneleri ve müzik eşliğinde 2-20 dakika arasında kullanılabiliyor. Böylece kendi zamanınıza göre ayarlayabiliyorsunuz.

3- Headspace

Headspace uygulaması, meditasyonun temellerini ve bazı pratikleri size öğretiyor. Bu uygulamadaki pratikler her biri  10 dakikalık 10 seans şeklinde oluşturulmuş.

4- Mindbliss Meditations

Mindbliss Meditations adlı uygulama, dünyaca ünlü öğretmenlerle meditasyon yapabilmeyi mümkün kılıyor. Ayrıca, kendinize daha fazla güvenmenizi ve daha iyi uyumanızı da sağlıyor.

5- The Mindfulness

The Mindfulness daha rahat ve daha sağlıklı bir zihin durumu sunmayı vaat eden bir diğer iPhone uygulaması. Meditasyonda yeni başlıyor olmanız veya deneyimli olmanızın bir önemi yok. Uygulamada 250 den fazla rehber yer alıyor. Rehber eşliğinde 3-30 dakika arası pratikler yapabiliyorsunuz.

6- Meditation Timer

Meditation Timer adından da anlaşılacağı gibi, kullanıcıya uygun zaman aralıkları ile meditasyon yapmasına yardımcı oluyor. Bu da kullanıcının  zamanı düşünmeden odaklanabilmesini sağlıyor. Uygulama şuan için ücretsiz hizmet sunuyor.

7- Room to Breathe Meditation

Room to Breathe Meditation uygulaması nefesinize odaklanmak ve yorgun düşünceleri en aza indirmek için adım adım talimatlar da bulunuyor. Stresi azaltmanıza, sağlığınız iyileştirmenize, gücü ve iç huzurunuzu arttırmanıza yardımcı olabilecek bir uygulama.

8- Smiling Mind

Stres ve günlük yaşamın zor zorlukları ile uğraşan insanlara yardımcı olmak için farklı yaş grupları için özelleştirilmiş programlar bulunuyor. 3-18 yaş arasındaki çocuklar için de meditasyon pratikleri bulunuyor. Farklı dil seçeneklerinin yer aldığı uygulamayı ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Peki siz stresten arınmak ve rahatlamak için hangi uygulamaları kullanıyorsunuz? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Stresi Azaltmak için 4 Online Terapi Uygulaması!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Tükenmişlik Sendromu Yaşayanlar Hackerların Hedefinde!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Akıl ve Ruh Sağlığınızı Koruyan 8 Mobil Uygulama!” haberimizi okumak için egzersiz tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Rukiye Şenol

Rukiye Şenol

Merhaba, ben Rukiye İstanbul Üniversitesi İktisat 3. Sınıf öğrencisiyim. 11 yıldır Karate sporu ile ilgilenmekteyim ve milli sporcuyum. Burada ilgimi çeken ve bende merak uyandıran konular hakkında yazıyorum eğer senin de ilgini çekiyorsa Moblobi.Com da kendi köşemde bekliyorum :) Moblobi: https://moblobi.com/author/rukiye-senol/ E-posta: rukiyesenol9@gmail.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı