Akıl ve Ruh Sağlığınızı Koruyan 8 Mobil Uygulama!

Mobil uygulamalar; bağımlılık, depresyon, anksiyete, stres gibi birçok konuda yardımcı oluyor. İşte akıl ve ruh sağlığı için en iyi 8 mobil uygulama...

Günlük yaşam temposu, depresyon, anksiyete bozuklukları, öfke problemi, stres gibi olumsuzluklarla birlikte akıl sağlığımıza yönelik endişelerimiz gitgide artıyor. İnsanlar artık duygusal durumları ve psikolojileri konusunda daha hassas davranıyor ve önlem alabiliyor. Günümüz dünyasında akıl ve ruh sağlığı konusunda hizmet veren mobil uygulamalar da mevcut. Bu uygulamalar; bağımlılık, depresyon, duygu durum takibi, stres gibi birçok konuda yardımcı oluyor. İşte akıl sağlığınızı korumak ve ruhunuzu sakinleştirmek için kullanabileceğiniz en iyi 8 mobil uygulama

Akıl ve ruh sağlığı için yardımcı olan 8 mobil uygulama:

1- Moodpath

Akıl sağlığınızı güçlendirmek ve ruhunuzu sakinleştirmek için kullanabileceğiniz uygulamalar listesinde Moodpath, önemli bir konumda bulunuyor. Bir milyondan fazla kullanıcısı bulunan bu ruh hali uygulaması, 2 haftalık süre boyunca size her gün çeşitli sorular soruyor. 2 haftalık sürenin sonunda ise verilerinizi raporluyor ve raporunuza göre sizi profesyonel yardım konusunda yönlendiriyor. Android ve iOS için kullanılabilir bu uygulama sayesinde duygu dünyanızı inceleyebiliyor ve uyku düzeninizin gelişimine yardımcı olabiliyorsunuz.

2- Happify

Zor zamanlardan geçiyorsanız, hayatınızda stres hakimse ve depresyon konusunda endişeliyseniz Happify uygulamasını kullanmaya başlayabilirsiniz. Söz konusu uygulama, bilişşel davranışçı terapiler ile kullanıcılarına yardımcı olmayı hedefliyor. Bu uygulama sizin için bir yol haritası oluşturuyor. Yol haritalarının her birinde gelişiminize yardımcı oyunlar ve egzersizler bulunuyor. Beyninizi mutlu olmak konusunda eğitmenizi sağlayan Happify uygulaması ile olumsuz düşüncelerinizin üstesinden gelebilir, ilerlemenizi takip edebilirsiniz.

3- Betterhelp

BetterHelp, terapiste ihtiyaç duyan Android ve iOS kullanıcıları için geliştirilmiş çevrimiçi danışmanlık hizmeti veren bir uygulama. Söz konusu uygulama, sisteme kaydolduktan sonra içerisinde yer alan 750’nin üzerindeki terapist ve danışmanla eşleşmenizi sağlar. Böylelikle terapistler ve danışmanlarla sesli sohbet veya görüntülü sohbet ile seanslarınızı yapabilirsiniz. BetterHelp uygulaması birçok tavsiyede de bulunuyor. Özellikle de acil durumlarda terapistlerle iletişim kurmanız için yardımcı oluyor.

4- Talkspace Online Therapy

Talkspace Online Therapy uygulaması için BetterHelp benzeri bir uygulama diyebiliriz. Söz konusu uygulama, çevrimiçi danışmanlık ve terapi oturumlarıyla hizmet veren bir sisteme sahip. Uygulamada kullanıcılar için 2000’in üzerinde lisanslı terapist bulunuyor. Android ve iOS kullanıcıları seanslar sayesinde depresyon, stres, anksiyete bozukluğu, yeme bozuklukları gibi birçok konuda destek alabiliyor. Yalnız uygulamada terapistlerle iletişimin haftada 5 gün ile sınırlı olduğunu hemen belirtelim.

5- Mindshift

Akıl ve ruhu sakinleştirmek için kullanılabilecek uygulamalar arasında yer alan MindShift, özellikle de gençler ve genç yetişkinler için geliştirilmiş bir uygulama. MindShift uygulaması çeşitli stratejiler ile kullanıcıları rahatlatıyor ve düşünce şekillerini değiştirmelerini sağlıyor. Söz konusu uygulama özellikle de mükemmelliyetçilik, sınav kaygısı, uyku bozukluğu, anksiyete bozukluğu gibi konularda başa çıkma stratejileri vererek yardımcı oluyor.

6- Moodkit

İki psikolog tarafından geliştirilen MoodKit uygulaması zihinsel sağlığın korunması ve güçlendirilmesine yardımcı olacak bir sisteme sahip. Uygulama içerisinde takvim, notlar, düşünce denetleyicisi, etkinliklerin sosyal medya hesaplarında paylaşımı, 200’ün üzerinde iyileştirme faaliyetli gibi birçok araç ve bölüm yer alır. Psikoloji ile ilgili stratejiler ve özel faaliyetler kullanıcıların taktikleri günlük hayata uygulamalarına yardımcı oluyor.

7- Pacifica

Günümüzde birçok insan yoğun hayat temposu nedeniyle stres ve endişe konularında sıkıntı yaşıyor. Pacifica uygulaması ise Android ve iOS kullanıcılarına stres ve endişeyle ilgili stratejiler ve dersler vermek, kullanıcıların ruh halini düzenlemek için geliştirilmiş. Ruh hali izleyicisi olarak kullanılabilen bu uygulama, sesli dersler ile kullanıcıların meditasyon ve gevşeme egzersizleri yapmalarını sağlıyor.

8- What’s Up

What’s Up uygulaması, akıl sağlığını güçlendirmek için kullanılabilecek mobil uygulamalar listesinde bulunan en iyi birkaç uygulama arasında yer alıyor. Uygulama içerisinde sakinleşmenize yardımcı olacak nefes egzersizleri, felaket ölçeği, olumsuz düşüncelerle başa çıkma stratejileri gibi bilişşel davranışçı terapi yöntemleri bulunuyor. Android ve iOS kullanıcıları bu uygulama ile özellikle de depresyon, stres, öfke gibi konularda mücadelelerini kolaylaştırabilir.

Peki siz akıl ve ruh sağlığı için neler yapıyorsunuz? Kullandığınız mobil uygulama veya yöntemler var mı? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Stresi Azaltmak için 4 Online Terapi Uygulaması!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Tükenmişlik Sendromu Yaşayanlar Hackerların Hedefinde!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Örümcek Korkusu Olanlara Sanal Gerçeklik Terapisi!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazı ilginizi çektiyse ve arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Pelda Nasıroğlu

Pelda Nasıroğlu

Ben Pelda. İstanbul Üniversitesi İktisat bölümü 3.sınıf öğrencisiyim. Moblobi'de metin yazarlığı yapıyorum. Teknoloji ve dijital odaklı yazılarıma Moblobi.com'daki köşemden ulaşabilirsiniz. Moblobi: https://moblobi.com/author/pelda-nasiroglu/ E-posta: peldanasiroglu@hotmail.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı