İşinize Yarayacak 6 İlginç iPhone Uygulaması!

iPhone cihaz kullanıcıları için en iyi  iPhone uygulamaları hangileri? Haberimizde...

iPhone dünyanın en iyi akıllı telefonlarından bir tanesi. Her ne kadar fiyatı yüksek olsa da Android’e kıyasla günümüzde bazı kesimlerce daha çok tercih ediliyor. Çünkü iOS yazılımı ve sahip olduğu uygulamalar kullanıcıyı daha çok tatmin ediyor. Peki iPhone cihaz kullanıcıları için en iyi  iPhone uygulamaları hangileri? İşte ilginç ve işlerine yarayacak 6 iPhone uygulaması…

İşinize yarayacak en iyi iPhone uygulamaları:

1- Password

Password uygulaması iPhone cihaz kullanıcıları tarafından en çok tercih edilen uygulamalardan bir tanesi. Uygulama kredi kartları, sosyal medya hesapları gibi bir çok bilginin şifrelerini tek bir şifreyle koruyor. Password uygulaması bunu yapmak için; sizden bir şifre istiyor. Sonrasında ise şifre üreticisi aracılığıyla tüm hesaplarınızı tek bir şifreye dönüştürüyor.

Sadece şifre değil aynı zamanda size özel olan pek çok bilgi için bunu yapabiliyorsunuz. Ev adresiniz, ehliyetiniz ve pasaportunuz gibi birçok kategori de düzenlemeler yapabiliyorsunuz. Ayrıca uygulamada yüz tanıma kilidi seçeneği de bulunuyor.

2- IFTTT

iphone için güzel uygulamalar arasındakilerden biri de IFTTT… IFTTT ‘nin açılımı “If this then that”; yani “bu olursa bunu yap” anlamına geliyor. Uygulama kullandığınız farklı uygulamaların birlikte çalışmasını sağlıyor. Örneğin Facebook’ta profil fotoğrafınızı değiştirdiğinizde, Instagram hesabınızın da profil fotoğrafı otomatik olarak değişiyor.

3- Nomorobo

Nomorobo istenmeyen çağrıları engellemeniz için geliştirilen ücretsiz bir uygulama. Nomorobo uygulamasında abonelik sistemi uygulanıyor. İlk 14 günlük ücretsiz deneme süresi bulunuyor. Sonrasında uygulamayı kullanmaya devam etmek isteyen iPhone cihaz sahiplerinin aylık yaklaşık 2 dolar ödemesi gerekiyor. Bu uygulama da iphone olması gereken uygulamalar arasında gösteriliyor.

4- Apollo

Günümüzün en önemli konularından biri fotoğraf düzenleme. Apollo, portre modunda çalışan fotoğraf düzenleme uygulamalarından bir tanesi. – Uygulamada birden fazla efekt bulunuyor.

Ayrıca fotoğrafı büyütmek için 3B haritası yapılandırılıyor. Bu arada bilmeyenler için hemen belirtelim; 3B haritaları 2boyutlu grafik ve tablolarda göremediğimiz alanları gösteriyor. Ancak Apollo uygulaması ne yazık ki iPhone 7 Plus, 8 Plus, Xs, Xs Max gibi yeni üst model telefonlarla uyumlu bir şekilde çalışıyor. Apollo uygulaması da kullanıcılar için iphone indirilmesi gereken uygulamalar listesinde yer alıyor

5- Betternet

Betternet  VPN veri şifrelemesine sahip olmak için kullanabileceğiniz uygulamalardan biri. En popüler iOS uygulamaları arasında yer alan Betternet, iPhone cihaz kullanıcılarını veri saldırılarından koruduğunu vadediyor. Herhangi bir üyelik gerekmiyor. Uygulama konumunuzu algılayarak sizi en yakın sunucuya bağlıyor.

6- JustWatch

JustWatch, sevdiğiniz etkinlikleri ve TV şovlarını farklı yerlerden bulmaya çalışmak yerine nerede izleyeceğinizi öğrenmenize yardımcı olan bir uygulama. Sadece yetişkinler için değil çocuklar içinde çocuk filmleri ve çocuk şovları bulunuyor.

iphone indirilmesi gereken uygulamalar arasında gösterilen JustWatch uygulaması yakınınızda olan sinemaları bulmanıza yardımcı oluyor. Uygulama Netflix’e gelen yeniliklerden de sizi haberdar ediyor.

Peki siz iPhone kullanıyor musunuz? En çok kullandığınız uygulamalar hangileri? Yorumlarda paylaşınız.

İlginizi Çekebilir!

  • İşinize Yarayacak 3 Gizli iPhone Özelliği!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Evde İyi Vakit Geçirmenizi Sağlayacak 8 Uygulama!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • IPhone Telefonunuzun Şarj Ömrünü Nasıl Uzatırsınız?” haberimizi okumak için buraya tıklayın

Bu yazıyı ilginizi çektiyse ve arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Zeynep Okumuş

Zeynep Okumuş

İstanbul Gelişim Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım 3. Sınıf öğrencisiyim. Hızla ilerleyen teknolojiyi yakından takip etmek için Moblobi.com da “Zeynep Okumuş’un Dijital Dünyası” köşemİ takip edebilirsiniz. Instagram: @zynpokumus21 Moblobi: https://moblobi.com/author/zeynep-okumus/ E-posta: zeynepokumus3421@gmail.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı