Egzersiz Yaparken Dinleyebileceğiniz Podcastler!

Yaşamımız hızlanan bir ritimde ilerlerken; kimi zaman teknolojinin hayatımızdaki ufak dokunuşları oldukça rahatlatıcı olabiliyor. Apple ile popülerleşerek hayatımıza giren podcastler, günlük hayatımızın birer parçası haline geldi. Evde, işte, yolda müzik gibi çoğu zaman podcast dinler olduk. Bunlardan biri de egzersizler. Egzersizin en zorlayıcı anlarında bizi motive ederek enerji yükletecek podcastler oldukça popüler oldu. İşte egzersiz yaparken dinleyebileceğiniz podcast önerileri…

Egzersiz sırasında hangi podcast dinlenebilir?

Öncelikle bilmeyenler için hemen paylaşalım: Podcast; dinlenebilir, izlenebilir ve indirilebilir medya dosyalarına deniyor. Ses podcast, video podcast, zengin podcast ve podcast romanları olmak üzere çeşitli medya içerikleri bulunuyor. Podcastleri indirebilmek için Android ve iOS fark etmeksizin farklı podcast indirme uygulamalarından yararlanabilirsiniz. Ya da podcasting sitelerine girip dilediğiniz podcasti seçip bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Daha sonra bu podcastleri taşınabilir cihazınıza da yükleyebilirsiniz. Podcast nasıl indirilir daha detaylı öğrenmek isterseniz “Podcast nasıl indirlir” haberimizden de buraya tıklayarak yardım alabilirsiniz.

Podcast dinleyenler genellikle günün her anında telefonlarımızda taşıyabileceğimiz ve üstelik de çok yer tutmayan ses dosyaları şeklinde kullanılmayı tercih ediyorlar. Egzersiz sırasında da podcast dinlemek oldukça motive edici olabiliyor. Egzersiz yaparken dinleyebileceğiniz bazı podcastler ise şöyle:

  • The Art of Charm :

The Art of Charm, İTunes’un 11.000’den fazla yorumu ve beş yıldızlı değerlendirmesine sahip. Çok iyi bir motivasyon ve kişisel gelişim podcasti olarak görülüyor. Bu podcast, 300’den fazla video arşivine sahip. BU videolar da bireysel başarılara sahip kişilerin harekete geçirici videolarını barındırıyor. Antrenmanda patlayıcı güç doğuracak bir potansiyele sahip bir podcast olduğu söyleniyor.

  • Iron Radio:

Iron Radio spor ve egzersiz sevenlerin oldukça fazla faydalanabileceği bir podcast. Çünkü; rekabetçi vücut geliştiricilerin, antrenörlerin ve egzersiz fizyologların olduğu; aynı zamanda da beslenme, eğitim ve koçluk eğitimlerinin yer aldığı bir çok bilgiye ulaşabiliyorsunuz.

  • Mind Pump:

Mind Pump, kaslı gelişiminizi ve performansınızı arttırmanıza yardımcı olmak için fitness hype trendlerini ele alıyor. Bunları da bilime dayalı “gerçeklere” çekiyor. Kas nasıl yapılır; bunun için ne yenilir ve ne içilir gibi konulara dair her şeyi öğrenebileceğiniz bir bilgi havuzunu barındırıyor.

  • Dissect:

Dissect oldukça harekete geçirici hatta “terletici” bir podcast olarak biliniyor. Spotify Studios’un yasal olarak pek çok şarkısını barındırıyor. İçerisinde lirik, bar gibi müzik parçalarını dinleyebiliyorsunuz.

Peki egzersiz sırasında sizi motive edebilecek diğer podcastler neler? Hangi podcast korku hikayeleri anlatarak sizi motive ediyor? Hangi podcastte sanatçıların müzik parçalarının hikayelerini dinleyebilirsiniz? Hangi podcast hem egzersizde hem de yolda sizi ayık tutar? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Hümeyra Gönültaş

Hümeyra Gönültaş

Merhabalar, ben Hümeyra Gönültaş İstanbul üniversitesi psikoloji 4. Sınıf öğrencisiyim. Moblobi. Com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Bilimin ve onun önemli bir pozisyonu olan teknolojinin gidişatı her daim beni cezbetmiştir. Merakıma ve meraklısına karalıyorum :) Yazılarımı Moblobi.com'daki köşemde takip edebilirsiniz. Moblobi: https://moblobi.com/author/humeyra-gonultas/ E-posta: humeyragonultas79@gmail.com humeyragonultas79@gmail.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı