iPhone Almayı Düşünenler için 7 İpucu!

Hangi iPhone modelleri satın almalı; hangilerinden uzak durmalısınız? iPhone almayı düşünenler için 7 önemli ipucu, haberimizde...

iPhone cihazlara olan ilgi büyük. Fakat fiyatların yüksek olması ve çok fazla çeşitin olması kafaları karıştırabiliyor. Peki iPhone telefon almak isteyenler için en iyi iphone modelleri hangileri? Hangi iPhone cihazları kesinlikle almamalısınız? 7 önemli ipucu, haberimizde…

Hangi iPhone modelleri satın alınmalı?

1-  iPhone XR

XR, iPhone 11 kadar hızlı değil ancak Android telefonlara göre daha hızlı bir cihaz. Kablosuz şarj özelliğine sahip olan cihaz, çözünürlüğü daha düşük olan LCD ekran ile tasarlanmış. Kamerasında gölgeli çekimlerini aydınlatabilen, yakınlaştırma özelliğine sahip. iPhone XR‘ın güncel fiyatı ise 7.000 TL civarında.

2-  iPhone 11

iPhone 11 tasarım açısından mor ve yeşil gibi değişik renklere de sahip. Kamerası daha gelişmiş ve işlemcisi A13 Bionic. Bu da onun diğer modellere kıyasla daha hızlı olduğunu gösteriyor.

Ayrıca arka kamerası düşük ışıklı gece modu çekimleri de yapabiliyor. Ve diğer iPhone modellerine kıyasla Lensleri daha geniş. Face ID,  için oldukça geliştirilmiş bir özelliğe sahip. Pil ömrüde XR ile kıyaslandığında yaklaşık bir saat daha fazla dayanıyor. iPhone 11’in güncel fiyatı ise 7.800 TL civarında.

3-  iPhone 11 Pro

iPhone 11 Pro, işlemci olarak iPhone 11 ile aynı olan Apple’ın en yeni işlemcisi A13 Bionic’e sahip. iPhone 11’de yer alan Face ID özelliği de Pro’da bulunuyor. Pro model standart iPhone 11 ile kıyaslandığında çok daha pahalıya mal oluyor; bu da malzeme, kamera ve ekranın sahip olduğu teknolojiden kaynaklanıyor.

iPhone telefonların arkalarında ekstra 2X zoom telefoto lens bulunan tek model Pro modelleri. Bu da yüksek çözünürlüklü 4K videolar çekebilmeyi sağlar. Portre modu özelliği de daha kaliteli.

Gövdesi, iPhone 11’deki alüminyumun aksine paslanmaz çelikten geliştirilmiş. Ön tarafta diğer modellere kıyasla daha fazla çözünürlüğe sahip OLED ekran var. Arkada yumuşak mat yüzeyli bir cam panele sahip. Pro telefonlardaki şarj, iPhone XS’den dört saate kadar daha uzun süre dayanıyor. iPhone 11 Pro cihazının güncel fiyatı ise 12.000 TL.

4- iPhone 8 ve 8 Plus

2017 yılında çıkan iPhone’lar Face ID yerine parmak izi sensörü ve ev düğmesi ile gezinmeyi sağlıyor.Daha küçük bir ekran yapısı ile telefon tek elle rahatça kullanılabilir. Güncel fiyat ise 6.500 TL civarında. iPhone fiyatları göz önüne alındığında bu modelin fiyatı diğerlerine göre biraz daha düşük.

5-  iPhone XS ve XS Max

Apple, 2018’de çıkardığı iPhone XS ve XS Max’in üretimini iptal etti ancak hala satın alınabiliyor. A12 işlemcisiyle oldukça hızlı olan bu model iki adet arka kameraya sahip bu da iki katı yakınlaştırma imkanı demek oluyor. XR ile kıyasladığınızda suya karşı direnci çok daha fazla. OLED ekranın çözünürlüğü de XS ve XS Max için daha geliştirilmiş. Güncel fiyatı ise 12.500 TL civarında.

6- Apple iPhone X

iPhone X yeni iPhone 11’e kıyasla işlemci olarak daha yavaş. Satışa çıkalı henüz iki yıl oldu. OLED ekranı oldukça güzel. X, XS ve XR ile kıyaslanıyorsa tercih edilmemesi gerekiyor. Şuanki fiyatı ise 10.000 TL.

7- iPhone 7 ve alt modelleri satın alınmalı mı?

Apple iPhone 1-7, iPhone SE, iPhone 7, 6S ve diğer eski iPhone modellerini tercih etmek çok doğru olmayacaktır. İşletim sistemleri eski olduğu için yeni yazılımları kabul etmezler. Güncelleme alamayıp yavaşlar ve böylece zaman içinde ölü iPhone haline gelirler.

Peki siz Android mi yoksa IOS işletim sistemine sahip cihaz kullanıyorsunuz? Hangi iPhone modelini kullanışlı buldunuz? Sizin tavsiyeniz ne? Yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • “iPhone Cihazınızın Hızlanması için 5 İpucu!haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • iPhone’da Silinen Fotoğraflar Nasıl Kurtarılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • İşinize Yarayacak 6 İlginç iPhone Uygulaması!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Busenaz Mutlu

Busenaz Mutlu

Merhaba! Ben Busenaz, Sosyoloji alanında lisans eğitimimi tamamladım. Dijitali anlaşılır bir hale getirmek adına Moblobi’de yazılar yazıyorum. Moblobi’de yazılarımı disiplinlerarası bilgi birikiminden yararlanarak hazırlamaya gayret ediyorum. Yazılarımı incelemeniz için sizleri köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı