Android Kullanıcıları için 10 Fotoğraf Düzenleme Uygulaması!

Android kullanıcılarının fotoğraflarını kusursuz hale getirmek için kullanabilecekleri için en iyi 10 fotoğraf düzenleme uygulamaları, haberimizde...

Akıllı telefonlar sayesinde neredeyse herkes her anını fotoğraflamaya; hatta ustaca düzenlemeye başladı. Fotoğraf uygulamaları sayesinde; tüm fotoğrafların kusursuz görünmesi sağlanabiliyor. Bu da elbette sosyal medyada daha fazla beğeni anlamına geliyor. Android kullananlar için en iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları, haberimizde…

Android için en iyi 10 fotoğraf düzenleme uygulamaları:

1- Snapseed

Snapseed, Google’ın sahip olduğu Nik Software adlı şirketin yayınladığı bir fotoğraf düzenleyicisi. Uygulama, yapılan değerlendirmeler dahilinde en iyi fotoğraf uygulamaları arasındaki yerini alıyor. Geniş pozlama seçeneklerinin yanında fotoğraflarınızda çeşitli efektler kullanabilir ve iyileştirmeler yapabilirsiniz. Drama, Grunge, Vintage gibi birçok filtreyi kullanarak çekim kalitesini arttırabilirsiniz.

2- Prisma

Prisma’nın diğer fotoğraf düzenleme uygulamaları arasındaki yeri biraz daha farklı. Uygulama yüklediğiniz fotoğrafları, kullandığı yapay zeka ve yapay sinir ağları ile işleyip bu fotoğrafları kullanıcılara birçok filtre ile sunuyor. Kullandığı yapay zeka ve sinir ağları sayesinde ortaya çeşitli sanatsal efektler çıkıyor.

3- VSCO

VSCO, fotoğraflarınızın daha çok bir analog makine ile çekilmiş gibi gözükmesi fikriyle ortaya çıkan bir fotoğraf düzenleyicisi.  VSCO ile fotoğraf, animasyonlu gif veya kısa videolar çekebilirsiniz. Çeşitli filtreler ve solma, tonlama, pozlama, kontrast, sıcaklık gibi birçok özellik ile fotoğraflarınızı düzenleyebilirsiniz. Yine diğer fotoğraf düzenleme uygulamalarından farklı olarak, kullanıcıların fotoğraflarını paylaştığı, amatörler ve profesyonelleri birleştiren niş bir topluluğa da sahip.

4- PicsArt

PicsArt resimleri düzenleyebileceğiniz, kolaj yapabileceğiniz ve aynı zamanda çizim de yapabileceğiniz bir sosyal ağ. Uygulamada birçok düzenleme aracının yanı sıra fotoğraflarınızı adeta bir sanat eserine dönüştürecek filtreler de bulunuyor.

5- Adobe Lightroom

Lightroom profesyonel fotoğrafçılar için bir nevi standart haline geldi. Bulut tabanlı bir sistem olan uygulama ile fotoğraflarınızı mobil cihazınızın dışında diğer cihazlarınızda da düzenleyebilir, organize edebilir, saklayabilir ve paylaşabilirsiniz. Bunların yanında uygulama içinde fotoğrafçılık becerilerinize katkı sağlayacak uygulama içi etkileşimli eğitimler de bulunuyor.

6- AirBrush

AirBrush daha çok insanların fotoğraflarını düzenlemede kullanılan bir uygulama. Uygulama ile sivilce, akne ve kırışıklıkları giderme, cilt tonunu değiştirme, dizleri beyazlatma gibi birçok özellikten faydalanabilirsiniz.

7- Photo Effects Pro

Tamamen ücretsiz olan Photo Effects Pro adlı uygulama efektler, filtreler ve çıkartmalarla uğraşmayı seven insanlar için ideal. 40’tan fazla filtre ve efekt ile fotoğraflarınızı düzenlemenin yanında fotoğraflarınıza metin, çıkartma ekleme gibi özellikleri de barındırıyor. Diğer uygulamalardan çok alışık olmadığımız bir diğer özellik ise fotoğrafları parmağınızla boyayıp kendinize özel bir hale getirebiliyorsunuz.

8- TouchRetouch

TouchRetouch adlı bu uygulamayı farklı kılan temel özellik çektiğiniz fotoğraflardaki istenmeyen detayları kolayca yok edebilmeniz. Fotoğrafta araya giren insanları, telefon kablolarını, direkleri, lambaları kısacası istemediğiniz tüm detayları ortadan kaldırabilirsiniz.

9- Bazaart

Bazaart profesyonel tasarımlar, kolaj çalışmaları ve birçok güzel fotoğraf oluşturabileceğiniz bir grafik tasarım ve fotoğraf düzenleme uygulaması. Uygulama ile fotoğraflarınızdan arka planı kaldırabilir, silgi aracı ile fotoğraflarınızda ince düzeltmeler yapabilirsiniz ve fotoğraflarınıza binlerce arka plan ve çıkartma arasından ekleme yapabilirsiniz.

10- Afterlight

Afterlight 130’dan fazla filtresi, 60’tan fazla gerçek film doku ve kaplamasıyla ve hassas düzenleme araçlarıyla kapsamlı ve kullanımı olay olan bir uygulama. Işık Sızmaları, Çift Pozlama ve Color Shift gibi araçlarla fotoğraflarınıza eşsiz bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Peki sizin en iyi fotoğraf düzenleme programı dediğiniz uygulamalar hangileri? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • WhatsApp’ta Silinen Fotoğrafları Geri Getirme İpuçları!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • En İyi 5 Fotoğraf Düzenleme Uygulaması!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Instagram Fotoğraflarınızı İlgi Çekici Hale Nasıl Getirebilirsiniz?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Serhat Dadak

Serhat Dadak

Merhaba ben Serhat. Dokuz Eylül Üniversitesi’nde İşletme okuyorum. Dijital pazarlamaya ilgim var ve bu konuda kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Bunun dışında eski müziklere ve filmlere büyük bir ilgim var. Ayrıca psikoloji ve 2. Dünya Savaşı hakkında okumalar yapmayı seviyorum. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı