Günlük Tutabileceğiniz 3 Mobil Uygulama!

Günlüklerde dijitalleşti. Günlük tutma uygumaları güvenli mi? En çok kullanılan 3 günlük uygulamasının detayları. Haberimizde...

Her insan hayatının belirli dönemlerinde günlük tutmaya heves etmiştir. Hatta pek çoğumuzun küçükken hayali kilitli günlük defterlerine sahip olmaktı. Şimdilerde ise dijital dünya günlük defterlerini de tarihin tozlu sayfalarına gönderdi. Çünkü artık akıllı telefonlara yüklenen günlük uygulamaları ile anılarımızı metin veya görsel olarak saklayabiliyoruz. Peki en iyi günlük uygulaması hangisi? Özel hayatın paylaşıldığı bu günlük uygulamaları güvenli mi? En çok kullanılan günlük uygulamaları ve ipuçları, haberimizde…

Anılarınızı saklayabileceğiniz 3 günlük uygulaması:

1- Diaro

Diaro, gün içerisinde yaşadıklarınızı, yaptığınız etkinlikleri saklayabileceğiniz bir günlük uygulaması. Tuttuğunuz günlüklere etiket, konum bilgisi ekleyebiliyorsunuz. Ayrıca kaydettiğiniz günlüklerinizi yedekleme özelliği de bulunuyor. Günlük uygulamasında şifre olarak 3 alternatif var. Günlüklerinizi pin, güvenlik kodu veya parmak iziniz ile şifreleyebiliyorsunuz. Uygulamanın web sitesinden de yazdığınız günlüklere giriş yapabilmek mümkün. Ücretsiz indirebileceğiniz uygulamanın Pro paketi de mevcut. Diaro Pro’nun normal üyelikten farkı ise reklamların önünüze çıkmıyor olması.

2-My Life Calendar

My Life Calendar uygulamasında yazdığınız günlüklere video içerikler de yükleyebiliyorsunuz. Koyduğunuz videoları istediğiniz zaman tekrardan izleyebilirsiniz. Mobil uygulama ile günlüklerinizi temasını belirleyebiliyor,  başlık ekleyebiliyorsunuz. Uygulamayı ücretsiz indirebilirsiniz. Fakat video gibi bazı özellikleri kullanabilmek için uygulama içi satın alma yapmanız gerekiyor. Bunun için premium hesaba geçiş yapabilirsiniz.

3- Daylio

Günlük tutmak için başlarda heves ediyoruz. Birkaç gün düzenli tuttuktan sonra genelde günlük yazmayı bırakıyoruz. Daylio uygulaması günlük tutmayı unuttuğunuz günlerde  size günlük eklemeniz gerektiğini bildiriyor. Eğer bu bildirimler sizi rahatsız ederse, devre dışı bırakabilirsiniz.

Uygulamada ruh halleri belirlemeniz gerekiyor. İsterseniz ruh halinize uygun emojiyi de ekleyebiliyorsunuz. Aylık ve yıllık olarak ruh hallerinizle alakalı istatistikler oluşturuluyor. Ayrıca etkinlik oluşturup, takvime de ekleyebiliyorsunuz. Ücretsiz yükleyebileceğiniz mobil uygulamanın Premium’u da bulunuyor. Günlüklerinizi Google Drive ‘a da yedekleme özelliği yer alıyor. Uygulamanın web sitesinde kullanıcıların verilerini sunuculara göndermedikleri, üçüncü taraflarla paylaşılmadığı belirtiliyor.

Peki siz günlük tutma alışkanlığına sahip misiniz? Günlük tutma uygulamalarını kullanmanın tehlikeli olduğunu düşünüyor musunuz? Yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Hiçbir İşe Yaramayan Mobil Uygulama!” haberimizi okumak için buraya tıklayın
  • “Sırlarınızı Paylaşabileceğiniz Uygulama!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Alışveriş Listesi Hazırlayabileceğiniz Mobil Uygulama!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Sude Nur Kargılı

Sude Nur Kargılı

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık öğrencisiyim. Yazı yazmayı ve yönde ilerlemeyi çok istiyorum. Yazılarımı burada paylaşmaktan çok mutluyum. Köşemi takipte kalın! https://moblobi.com/author/sudenur-kargili


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı