Güvenilik Sözü Veren İlginç Mesajlaşma Uygulaması!

Geliştirilen bir mesajlaşma uygulaması mesajlarınızı kimseyle paylaşmadığını, güvenilir olduğunu iddia ediyor. İlginç uygulama, haberimizde...

Akıllı telefon satın aldığımızda ilk yüklediğimiz uygulamaların başında mesajlaşma uygulamaları geliyor. Gerek iş gerek özel hayatımızı içeren konuşmaları bu uygulamalar aracılığı ile gerçekleştiriyoruz. Fakat bu uygulamaların ne kadar güvenilir olduğu tartışılır. Geliştirilen bir uygulaması kendisinin en güvenilir mesajlaşma uygulaması olduğunu iddia ediyor. İlginç uygulama, haberimizde…

Güvenliğinizi önemseyen mesajlaşma uygulaması nasıl kullanılıyor?

Mesajlaşma uygulamaları listesinin en başında Facebook bünyesindeki WhatsApp uygulaması geliyor. Fakat WhatsApp uygulamasını gizlilik açısından şüpheli bulan, kullanıcılar alternatif uygulamalara yöneliyorlar. Bunlardan biri de Threema isimli uygulama. Threema uygulamasının geliştiricileri güvenlik konusunda yüzde 100 başarılı olma iddiasında bulunuyor.

Threema’nın öncelikle ücretli bir uygulama olduğunu belirtelim. Bir çok kullanıcısından güvenlik konusunda başarılı bulunan Threema’nın çok fazla kullanıcısı bulunmuyor. Uygulama mesajlaşırken karşınıza reklam çıkarmıyor ve kişiselleştirilebiliyor. Mevcut rehberinizle senkronize bir şekilde çalışıyor. Threema’ya giriş yapmak için sim karta ihtiyacınız yok. İnternetin olduğu her yerden Threema’ya bağlanabilmek mümkün. Uygulama grup sohbeti yapmayı, fotoğraf ve video paylaşımını destekliyor.

Sözkonusu mesajlaşma uygulaması, kullanıcılarına gizlilik sözü veriyor. Kişi listeleriniz ve grup bilgileriniz uygulamada değil, telefonunuzda saklanıyor. Mesajlarınızın iletilir iletilmez silindiği iddia ediliyor.  Ayrıca insanlara ulaşmak için telefon numaranızı değil, 8 haneli Threema Kimliğini kullanmanız gerekiyor. Kişilerinizi karekod ile doğrulayabiliyorsunuz. Threema uygulamasına giriş yapmak için e-posta kimliği veya şifre oluşturmadan oturum açabilirsiniz. Ayrıca anket yapmanıza da olanak sağlıyor.

Uygulamayı pek çok şirket bilgi ve veri paylaşımı için kullanıyor. Fakat tekrardan belirtelim; uygulama hakkındaki kullanıcı yorumları olumlu olsa da yine de dikkat etmekte fayda var. Pek çok insan bilgilerini yeterince önemsemediği için büyük problemler yaşayabiliyor. Şüpheli gelen mobil uygulamaları kullanmamanızda fayda var.

Peki siz hangi mesajlaşma uygulamasını kullanıyorsunuz? Bu tip uygulamalardaki güvenlik konusunda ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Uçtan Uca Şifreli Mesajlaşma Uygulaması” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • En Çok Kullanılan 5 Mesajlaşma Uygulaması!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • WhatsApp’ta Silinen Mesajlar Nasıl Geri Getirilir?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Büşra Öztürk

Büşra Öztürk

Merhaba, ben Büşra. Beykent Üniversitesi Grafik Tasarım mezunuyum. Gelişen dünyamızdaki dijitalleşmeye entegre olmaya çalışan, gezmeyi, okumayı ve araştırmayı seven bir bireyim. Güncel haberlerden haberdar olmak için sizleri Moblobi köşeme bekliyorum. https://moblobi.com/author/busra-ozturk/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı